Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç Tüpte Iken Benzinde Azalıyor.

Ahmet Erem

Soru

Arkadaşlar Öncelikle herkese Merhabalar,

2001 Focus 2.0 Ghia sedan alarak aranıza yeni katıldım.Aracımı aldığım gün uzun yola çıkmam gerekti yaklaşık 2500 km yol yaptım çok severek aldığım araçtan sorunları yüzünden soğudum bir anda bu sorunlarla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

1. Aracım rölantide çalışırken bir anda devir düşüyor stop edecek sanırken tekrar yükseliyordu buji kablolarını değişerek bu sorunu giderdim.
  2. Olarak Yolda aniden hararet göstergesi kırmızıya yaklaştığını gördüm motoruda zorlamadığım halde tabi korktum vitesi boşa aldım normale döndü sonra tekrar yükseldi hemen ilk park alanında durarak suyu kontrol edip havasını aldım su seviyesi maximuma yakın bir seviyedeydi. Bir kaç saat sorun olmadı tam düzeldi derken tekrarladı sorunu forumda bu konu ile ilgili yorumları okudum hava alma işlemi ve su seviyesi yazmışsınız onlara rağmen devam ediyor.
  3. Aracı aldığımda yarım depo benzin vardı tüpü doldurdum yola çıktım ve şuan neredeyse bitti benzin araç sadece ilk çalıştığında benzinle çalışıyor gaza bastığımda hemen tüpe geçiyor yolda benzin ibresini düştüğünü gördüm eğimden olduğunu düşünürken daha fazla azaldı damlama felanda yok nasıl gitti benim yarım depo benzin anlayamadı. Fikirlerinizi bekliyorum aracımı yeniden sevmek istiyorum :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2001 Focus 2.0 Ghia sedan alarak aranıza yeni katıldım.Aracımı aldığım gün uzun yola çıkmam gerekti yaklaşık 2500 km yol yaptım çok severek aldığım araçtan sorunları yüzünden soğudum bir anda bu sorunlarla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

1. Aracım rölantide çalışırken bir anda devir düşüyor stop edecek sanırken tekrar yükseliyordu buji kablolarını değişerek bu sorunu giderdim.
  2. Olarak Yolda aniden hararet göstergesi kırmızıya yaklaştığını gördüm motoruda zorlamadığım halde tabi korktum vitesi boşa aldım normale döndü sonra tekrar yükseldi hemen ilk park alanında durarak suyu kontrol edip havasını aldım su seviyesi maximuma yakın bir seviyedeydi. Bir kaç saat sorun olmadı tam düzeldi derken tekrarladı sorunu forumda bu konu ile ilgili yorumları okudum hava alma işlemi ve su seviyesi yazmışsınız onlara rağmen devam ediyor.
  3. Aracı aldığımda yarım depo benzin vardı tüpü doldurdum yola çıktım ve şuan neredeyse bitti benzin araç sadece ilk çalıştığında benzinle çalışıyor gaza bastığımda hemen tüpe geçiyor yolda benzin ibresini düştüğünü gördüm eğimden olduğunu düşünürken daha fazla azaldı damlama felanda yok nasıl gitti benim yarım depo benzin anlayamadı. Fikirlerinizi bekliyorum aracımı yeniden sevmek istiyorum :)

99 focusumda 2.madde başıma gelmişti.bir anda hararet 100 lere felan çıkıyor sonra pat diye düşüyor.Sonra benim eski bir ustama götürdüm.Hararet müşürleri hastalıklı bunların demişti.Temassızlık yaptığı için saçmalıyormuş.Müşürün altına bakır pul koyup halletmişti ve 2 yıl kadar sorunsuz binmiştim.Sizin sorununuz birebir aynnımıdır emin olamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

99 focusumda 2.madde başıma gelmişti.bir anda hararet 100 lere felan çıkıyor sonra pat diye düşüyor.Sonra benim eski bir ustama götürdüm.Hararet müşürleri hastalıklı bunların demişti.Temassızlık yaptığı için saçmalıyormuş.Müşürün altına bakır pul koyup halletmişti ve 2 yıl kadar sorunsuz binmiştim.Sizin sorununuz birebir aynnımıdır emin olamadım.

Bu konuda tecrübeli bir ustanız varmış sanslısınız henüz işler nedeni ile baktıramadım aracı ama ustama bu fikri sunacağım inşallah sorun aynıdır basit bir şekilde giderilir sorunlardan biri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki diğer sorunlar için fikri olan varmı?

Benzinin azalması için aklıma tek gelen bir ara bizim Mondeo da  5000 deviri geçince kendiliğinden benzine geçiyordu sonra tekrar tüpe dönüyordu onun içindir diyeceğim ama motoru zorlamadım diyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzinin azalması için aklıma tek gelen bir ara bizim Mondeo da  5000 deviri geçince kendiliğinden benzine geçiyordu sonra tekrar tüpe dönüyordu onun içindir diyeceğim ama motoru zorlamadım diyorsunuz.

Aracı alalı 1 hafta oldu araç henüz 5000 deviri görmedi malum yollarda ki radarlar sebebi ile 110-120 km hız arasında kullandım aşağı yukarı 3000 devirle yol aldık. Araç tüpe geçtiği zaman bip sesi geliyor devreden çıktığı zamanda aynı hiç bir uyarı sesi daha yoktu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir ara 99 Focus 1 imde benzinden gaza geçme sorunu olmuştu.Bu gaza geçmek için bir sensör var tam ismini hatırlayamadım.Arabanın gaza geçişini kontrol ediyor.Benim arabada o sensör bozulduğu için ben sürekli gazda gittiğimi düşünürken benzinde gitmişim.Tabi bunu yolda kalınca farkettim.Birde bu sensörü kontrol ettirin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Bende 2005 model GHİA var ancak bende de devir kendiliğinden oynuyordu Buji kablolarını değiştirdim.

Daha sonra 50 km lik bir AVM ye gezmeye gittim normal şekilde hiç basmadım ancak biranda hararet tavan yaptı STOP etmeden direk klimayı açtım fan çalışmadığından dolayı oda otomatik motoru soğuttu fan müşürü arızalı olabileceğini düşündüm ve değiştirttim.

Benzin ile tüp olayı nedense buna bende bir çare bulamadım araç ile 170 ile 200 km/hız arası bastığımda bildiğiniz benzin bitiyor. Genelde sanırım tüpte tıkanma yani sıkışma olduğunda bu olayı yapıyor. Arkadaşım oto tamirci bunu soracağım sırf bunu öğrenmek için.

Saygılarımla. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasıl Bir bağlantı var bilmiyorum ama bende buji kablolarını değiştirdikten sonra bendede bu hararet sorunu ortaya çıktı. Serdar Eryürekli ' ninde dediği gibi yüksek devirde benzine geçmesi olabilir ama benim devirde yüksek değildiki :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğan Abi sizin yaşadığınız sıkıntıyı (2.maddeyi) ben de bugün yaşadım. Olur da aracınıza bu sorunun giderilmesiyle ilgili bi müdahale yaptırıp netice alırsanız bizimle yine buradan muhakkak paylaşın. Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğan Abi sizin yaşadığınız sıkıntıyı (2.maddeyi) ben de bugün yaşadım. Olur da aracınıza bu sorunun giderilmesiyle ilgili bi müdahale yaptırıp netice alırsanız bizimle yine buradan muhakkak paylaşın. Saygılar.

Berk benim sorunum kalmadı. Yukarıda yazmıştım nasıl çözdüğümü.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.