Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Far Ampulü Önerisi

Emrah Karaalan

Önerilen Mesajlar

Osram NightBreaker'ların ve muadillerinin ömrü malesef az :(  Bosch Plus 90 için iyi dediler... Xenon işine girecekseniz oem bi-xenon far alın geceleriniz gündüz olsun :)

sen geride kalmışsın, night breaker piyasadan kalkalı çok oldu, nightbreaker plus çıktı ondada ömür sorunu yok. tabiki standart ampule göre düşük ancak yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

plus var fakat bunuda öneriyorlar fakat bir forumda özellikle ford araçlarında erkken patladığını (3 ay) söylüyorlar

http://www.osramampul.com/h7/190-h7-night-breaker-unlimited-2-li-set.html

BfWijB5.jpg

dostlar açıkçası amacım beyaz ışık ama usta xenon takmadan bunu alamayacağımı söyledi. Malum bilgim yok ne derse he demek zorundayım :)

ve xenon taktırırsamda bazı forumlarda yazdığı üzere erken patlıyormuş ne derece doğrudur bu olay yokmu bunun uzun süre dayanan modelleri markalar vb?

Emrah Karaalan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. Halojenden beyaz ışık almak mümkün değil, beyazımsı olabilir, ama yeterli gelir mi bilmem?

2. Bu pahalı ve fiyakalı isimli ampuller kağıt sütünde performanslı görünseler de pratik kullanımda çok fark ettiğini söylemek zor.

3. Merceksiz fara xenon asla takmayın

4. Takıntı halinde beyaz ışık diyorsanız da çıkma bixenon farlardan (komple) edinin, yeterince konusu var.

Muayene öncesi bir gece eski halojenleri kullandım, bixenon için yapılacak masrafa değdiğini bir kez daha görmüş oldum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem hocam teşekkür ederim bilgim olmadığı için araştırıyorum. Sanayide usta merceksiz xenon farı 125 tl ye takabilirim dedi çok detay sormadım ama araştırma yapacağım. Ben çok teferruatlı düşünmemiştim dedim herhalde ampulü değişirim olur biter fakat öyle değilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

plus var fakat bunuda öneriyorlar fakat bir forumda özellikle ford araçlarında erkken patladığını (3 ay) söylüyorlar

http://www.osramampul.com/h7/190-h7-night-breaker-unlimited-2-li-set.html

dostlar açıkçası amacım beyaz ışık ama usta xenon takmadan bunu alamayacağımı söyledi. Malum bilgim yok ne derse he demek zorundayım :)

ve xenon taktırırsamda bazı forumlarda yazdığı üzere erken patlıyormuş ne derece doğrudur bu olay yokmu bunun uzun süre dayanan modelleri markalar vb?

Unlimited yeni model, plustan daha iyi. erken patlama plus ve unlimited için o kadar kötü değil. ilk çıkan night breaker üzerinden yorum yapan çok var. heleki F3 marş sırasında farları kapatarak ampulu koruyor.

tekrar edersem, beyaz halojenden(mavimtrak) performans alınmaz. performanslı halojen sarımtrak olur.

halojen fara xenon taklırsa (yani çakma) halojenden daha kötü performans verir çünkü odakları tutmaz. ayrıca trafikte diğer sürücüleri rahatsız eder. OEM xenon ampulun ömrü en az 1500 saattir ve halojenden kat kat fazladır. Birçok kullanıcı aracını kullandığı süre boyunca xenon ampulu yenilemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.