Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3- 3D Paspas Incelemesi

Halil İ.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar ben de bugün elime geçen bu paspası aldım

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-focus-3-uyumlu-3d-topukluklu-paspas-2012-gt-107292198

Ürünün yapısı o bildiğimiz kauçuk paspaslardan değil şu köpük tabaklar var ya onun yapısına benziyor ama tabi çok daha sağlam duruyor.

zemine gelen alt tabaka yapısı o şekilde ama ayağınıza değen kısım da kumaşa benziyor ama bildiğiniz bi kumaş değil yani yıkanıp rahatlıkça kuruyabilecek bi malzemeden.

ürün kesinlikle diğer kauçuk paspaslar gibi dayanıklı olmaz! ama ondan çok daha şık görünüyor. 

Ayrıca şoför mahalindeki paspas ta da krom ayak taban yeri ver çok şık duruyor.

Aracın içinde toprak birikintileri olduğu için şimdi yerleştirmedim. sadece uyumlu mu diye deneme yaptım.

Ürün çok güzel oturuyor. kenarlarda kısa ve ince cırtcırtlar sayesinde cuk diye oturuyor.

Yarın Focus'u mu ilk kez yıkatmış olacağım ve paspasları yerleştirip buraya foto da ekleyeceğim.

Fakat bir de problemim var!

-Debriyajı köklediğiniz zaman zemine çok yakın oluyor neredeyse sıfır denecek kadar yakın! Şimdi bu paspası koyunca debriyaj paspasa dayanıyor! Yani paspasa baskı yapıyor mutlaka!

şimdi bu paspas diğer kauçuk paspaslardan daha ince olduğu halde bu şekilde oluyorsa diğer arkadaşlar nasıl kullanıyor! 

O bölümü kesip alsam mı acaba? Yada bi çözüm öneriniz var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler..

Bu arada konu başlığını nasıl düzelteceğimi bulamadım.

Focus Iii oldu!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.30'da işe gelmem gerekiyordu! o yüzden henüz sürme fırsatım olmadı. Bugün yıkaatmak istiyordum arabayı ama yağmur başladı yeniden.

Ama paspası yerleştirdikten sonra elimle debriyaja basınca direk paspasa dayandığını gördüm.

İnşallah oraya takılma falan yapmıyordur!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzer bir ürünü bir yıldır kullanıyorum, ne eskidi, ne debriyaj değiyor ne de rahatsız edici bir kayma oluyor. 

Cem abinin kullandığıyla aynı paspas bendeki.Gayet başarılı duruyor debriyaj felan hiç dokunmuyor.Tek kötü tarafı azcık kayması ama onunda çözümü sitede var ben biraz üşendiğimden yapmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben de bugün elime geçen bu paspası aldım

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-focus-3-uyumlu-3d-topukluklu-paspas-2012-gt-107292198

Ürünün yapısı o bildiğimiz kauçuk paspaslardan değil şu köpük tabaklar var ya onun yapısına benziyor ama tabi çok daha sağlam duruyor.

zemine gelen alt tabaka yapısı o şekilde ama ayağınıza değen kısım da kumaşa benziyor ama bildiğiniz bi kumaş değil yani yıkanıp rahatlıkça kuruyabilecek bi malzemeden.

ürün kesinlikle diğer kauçuk paspaslar gibi dayanıklı olmaz! ama ondan çok daha şık görünüyor. 

Ayrıca şoför mahalindeki paspas ta da krom ayak taban yeri ver çok şık duruyor.

Aracın içinde toprak birikintileri olduğu için şimdi yerleştirmedim. sadece uyumlu mu diye deneme yaptım.

Ürün çok güzel oturuyor. kenarlarda kısa ve ince cırtcırtlar sayesinde cuk diye oturuyor.

Yarın Focus'u mu ilk kez yıkatmış olacağım ve paspasları yerleştirip buraya foto da ekleyeceğim.

Fakat bir de problemim var!

-Debriyajı köklediğiniz zaman zemine çok yakın oluyor neredeyse sıfır denecek kadar yakın! Şimdi bu paspası koyunca debriyaj paspasa dayanıyor! Yani paspasa baskı yapıyor mutlaka!

şimdi bu paspas diğer kauçuk paspaslardan daha ince olduğu halde bu şekilde oluyorsa diğer arkadaşlar nasıl kullanıyor! 

O bölümü kesip alsam mı acaba? Yada bi çözüm öneriniz var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler..

Bu arada konu başlığını nasıl düzelteceğimi bulamadım.

Focus Iii oldu!!!

Aynı paspası 2 aydır kullanıyorum. Debriyaja temas sorunu yaşamadım. Biraz kaydığı doğru ama nihayetinde paspas işte çok dert etme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonunda resimleri yükledim

Paspas görsel olarak çok güzel ve kaymasın diye iç yanlarda küçük cırtcırtlar var isterseniz onları kullanarak kaymayı engelleyebilirsiniz. işte tek sorun debriyaj ve gaz pedalının paspasa tamamen oturması.. takılma yapmıyor ama yine de rahat değil tam kökleyemiyormuş hissi veriyor.

bu arada paspas olmadan deneme yaptım, debriyaj ve gaz pedalı zemine milimlerle ölçülecek derecede yaklaşıyor, yani ne koyarsam koyayım değecek gibi.. 

Benim aracımdamı problem var ne_?

????

wLr4Z1.jpg

KrrV6M.jpg

KP9onQ.jpg

KgaA22.jpg

x9y5gQ.jpg

KqLljW.jpg

Halil İ. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok teşekkürler.

ayrıca internetten aldım ve renk yada desen seçme şansım olmadı Cem Abi, sitede öyle bir seçenek yoktu. şansıma bu geldi. aslında ben böyle çiçekli böcekli gibi şeyleri sevmiyorum daha sade düz klasik şeyleri seviyorum. :-)

Bu arada debriyaj ve gaz pedalının zemine teması için ne önerirsiniz? dediğim gibi zemine çok yakın basılıyor. yani ne koysam baskı yapacak gibi. acaba debriyaj ve gaz pedalı basılı iken arada ne kadar bir mesafe kalması gerekiyor bilen varmı?

Halil İ. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayırlı olsun...

bende almayı düşünüyorum desensiz olanlarından...

teşekkürler. Aslında benim de tercihim desensiz olurdu. Fakat sitede böyle bir tercih yoktu ve temsili koyulan paspas fotoğrafı da desensizdi. Elime geçince gördüm ama pek de ciddiye almadım kabul ettim. siz de eğer böyle bir siteden alırsanız satıcı kişiye özel mesajdan renk ve desen tercihinizi belirtin ve olumlu yanıt almadan para ödemesi yapmayın. sonra süpriz renk ve desenlerle karşılaşabilirsiniz ;-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.