Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mini karşılaştırma Honda CTR - Focus RS 0-200

Ogün Özemre

Önerilen Mesajlar

Bu arada Honda nın motor uzmanı Ford un da yol tutuş ustası olduğu bilinir, iki markanın birbirine karşı performans ve sürüş kalitesinde üstünlük sağlamaları normal.

Ford Transit i ilk çıkardığında zamanın değil minibüsleri, birçok sedan otomobillerinden bile daha hızlıymış. Virajları o kadar rahat dönermişki; bu yüzden hırsızların ve banka soyguncularının gözdesi haline geldiğinden Avrupa daki polis otoları modifiye edilmişler!!

Honda motorlarını Ogün zaten yeterince anlattı, misal ben son kasa Civic leri seviyorum ama torkları zayıf geliyor, gene de motorun kullanım rahatlığı çok güzel; sesi ve yüksek devirlerdeki akıcılığı şiir gibi, insana derin bir sorunsuzluk garantisi veriyor sanki..

Nihayet benim gözümden bakabilen birisi varmış bu forumda. Allah razı olsun abicim senden. Düşüncelerime tercüman olmuşsun
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürücüde kusursuz vites değiştiriyor. Ve hondanın doch vtec motorlarında her vitesin vites değiştirme devri farklıdır 200-300 rpm fark oynar aralarda iyi bilmek gerekir. CTRın sürücüsü onuda yapıyor dikkat edersen her vitesi farklı devirlerde değiştiriyor. Sonuç Tay gibi yürüyen bir CTR harika bir K20A2 senfoni orkestrası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo da Powershift..

Ya ben kapıştırdığımdan değil merak ettim ondan, bilmiyorum sonucu ama yüksek devir çeviren güçlü bir motor turbo motoru geçer gibime geliyor.

Turbo motorlarda üst devirler çok verimli olmuyor çift besleme ya da Alfa değilse!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abicim tahmini olarak şöyle olacak durum

Hondanın otomatik şanzımanı pek iyi bi şanzıman değil powershiftin bırak elini ayağına bile su dökemez. O derece kötü + şanzıman koruması var performansa dezavantaj

Kalkış anında mondeo başı çeker hızlar 100 ü geçtiğinde accord yavaş yavaş yetişmeye başlar. 160-170 lerde honda belki öne geçebilmiş olur ondan sonraki hızlarda mondeo tekrar alır gider diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman Mondeo 1.6 160Hp Power Shift her açıdan çok iyi ve mantıklı, arka tasarım hariç.

2.000cc ye ek para vereceğim kabul dersek 2.0T 250Hp Active Select Insignia.. Bu araç çok ilgimi çekmeye başladı.

Ama Accord un da görünümü kalkışa hazırlanan F 14 gibi :kop:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.