Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mini karşılaştırma Honda CTR - Focus RS 0-200

Ogün Özemre

Önerilen Mesajlar

Abi açıklama bulamıyor Yakup RS içinde dicek laf bulamıyor

Filte egzosa modifiye diyor çıkıyor işin içinden videoları izlememiş bile körü körüne yorum yapıyor

videolar ortada

Alın bi RS yürütün o zaman siz geçin CTRyi

CTR geçincede vites kaçırdım dersiniz siz bu mantıkla yaklaşırsanız

RS benim mi ? Banane ya :P

Ben sana olanı anlatmaya çalışıyorum sen mantıksız karşılştrma yapıyorsun..Saçma sapan çekilmiş videolar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne alaka saçma sapan çekilmiş videolar adamlar denemiş yaa...Denenmiş görüntüler ortada RSin sürücüsü ne kadar şöförse CTRın sürücüsüde o kadar şöför... Neden bukadar zoruna gidiyor CTRnin RS le aynı yürümesi... Neden hep bahane buluyorsun

Bana şunu söylesene hep honda sürücüleri harici araba kullananlar kötü şöförlermi... Neden hep sürücülere laf atılıyor teoride geçenler prtaikte geçemeyince

Boss oynanmış araba diyorsun filtre ve egzos modifiyesinin oynanmışlığını açıklarmısın bana Açıkla bana tamam dicem deki filtre takınca araç değişiyor geçer RSi de

m

Hacime neden takılmayacakmışım Hacim demek tork demektir + aşırı beslemesi var Kağıt üzerindeki veriler ile RS in CTR yi don lastiği yapması lazım

NEDEN yapamıyor... Neden hondanın Forddan kaliteli motorlar yapmış olması seni böyle kaçamak cevaplar vermeye zorluyor

2,0 t 250 hp ecoboost motorlu F3 ST yide geçeriz sen merak etme

O zaman ne diyeceksin Focus 3.5 un motorlarını bekle mi diceksin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi ben RS e Forda kötü araba demiyorum ki bende Ford kullanıyoruum madem kötü neden ford aliyim salakmıyım ben Giderim honda alırım

Ama ortada gerçekler var ve görüntüler var montaj değil bişey değil hile yok bişey yok

Hala Hondanın geçmiş olmasına laf ediliyor. Bu işte geçmekte vardır geçilmekte geçen geçmiş videosunu koymuş herşey ortada geriye söylenecek laf yok RSin yürüründe savunulacak bişeyde yok kağııt üzerindeki verilerin hakkını yürüründe vermiyor.

F3 st yide görücez RS ide Honda civicten 100 kat daha kaliteliler.. Ama 2 gömlek altındaki hondaya otobanda geçilmeye mahkum olacaklar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ogün...forumdaki kaç kişi focus st yada honda ctr kapışması görmüştürki arabanın kendisini bile gören zor cakma st...ler dışında onun için bende okuyorum avrupa ve diger ülkelerin araba dergilerini ve ford kesinlikle üstün istersen...sana link atayım..sende gör sonuçlarını...yeter da...senin eşeğin kancık olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ogün...forumdaki kaç kişi focus st yada honda ctr kapışması görmüştürki arabanın kendisini bile gören zor cakma st...ler dışında onun için bende okuyorum avrupa ve diger ülkelerin araba dergilerini ve ford kesinlikle üstün istersen...sana link atayım..sende gör sonuçlarını...yeter da...senin eşeğin kancık olsun...

Canım abicim ben RS üstün değil demiyorum ki. Rolling videosunda 200 den sonra zaten RS geçmeye başlıyor. Pistte her türlü RS üstün

Ancak kağıt üzerindeki veriler ve o kadar övülmesinin sonucunda.. 2003 yılında üretilmiş bir honda ile kafa kafaya gidiyor. Düz yol 0-100 0-200 ve ara hızlanmalarda 2003 model ve kendisinin altında olan bir araca üstünlük sağlayamıyor.

Buda Hondanın motor ve şanzıman konusunda Focus RSten üstün olduğunu gösterir.

Genel bakışta RS ağır ezici bir şekilde üstün.. Ama detaylar kurcalandığında özellikle aracın kalbi olan motor ve şanzıman konusunda Hondadan üstün değil.. Neden bu kabul edilmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki...neden hep golf üstün cıkıyor...da focus hep ikinci kalıyor...halbuki bize görede birinci...demekki birşeyler bizim istedigimiz gibi olmuyor..buda aynı..otoritelere göre eksik kalan yönleri artılarından fazla demekki...rs efsane olmaya devam ediyor...honda kötü bir motor üretmiyorki...sadece artık devri geçti kabul et hybrid falan napıcagını şaşırdı...piyasada tutunamıyor...efsane günlerini arar hale geldi...bazı markalar gibi kulagının üstüne yattı...ecobost ise yepyeni bir motor...ve gelecek bu motorda şekillenecek...artık...üzgünüm...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki...neden hep golf üstün cıkıyor...da focus hep ikinci kalıyor...halbuki bize görede birinci...demekki birşeyler bizim istedigimiz gibi olmuyor..buda aynı..otoritelere göre eksik kalan yönleri artılarından fazla demekki...rs efsane olmaya devam ediyor...honda kötü bir motor üretmiyorki...sadece artık devri geçti kabul et hybrid falan napıcagını şaşırdı...piyasada tutunamıyor...efsane günlerini arar hale geldi...bazı markalar gibi kulagının üstüne yattı...ecobost ise yepyeni bir motor...ve gelecek bu motorda şekillenecek...artık...üzgünüm...

Abicim zaten ben ne dedim yukarda 2007 ye kadar olan hondalar dedim. Hondaların yeni modellerini bende sevmiyorum

Ben zaten CTRın RS ten eksik kalan bir sürü yönü olduğunu biliyorum

Ana başlık olarak sürüş dinamikleri

Karoser

ve Güvenlik kıstaslarında Her şekilde RS CTRdan üstün

Ama CTRın motoruda RS ten üstün. Geçincede tamam geçmiş densin yok motoru volvo yok eski falan denmesin K20A2 motorda 2001 model motor 10 senelik çokmu yeni ?

Benim burada Hondanın savunduğum tek özelliği motor geri kalan herşeyde zaten RSin ezici üstünlüğü olduğunu defalarca söyledim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Temel bir davette kendisine ikram edilen ve ilk kez yediği taze incirin adını unutmuş.

Ertesi yıl aynı evdeki davette "Dışı mor, kabuğu soyulunca içi beyaz bir şey ikram etmiştiniz" diye tarif etmiş yediğini.

Ev sahibi bu tariften patlıcanı anlamış. Temel'e taze incir yerine patlıcan ikram etmişler.

Temel patlıcanı ısırınca yüzünü buruşturmuş,

-Bunu hem uzatmışsınız, hem de tadını kaçırmışsınız, demiş ya..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam abi tadını kaçırdım Focus RS ve ecoboost motor dünyanın en iyi arabası ve motoru..

Otobanda CTRı geçemeyen RSlerinde sürücüleri kötü zaten ne yapsın adamlar paraları var almışlar sürücülük yetenekleri yok para kuvvetine almışlar biniyolar işte onlarda Allah kaza bela vermesin..

Tamam konu kilitlenebilir yada silinebilir Gerek yok FORD forumunda Honda demeye...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2,5 turbo Focus RS vs 2,0 VTEC

Start 4000 rpm ( vtec altı Honda için dezavantaj 4000 rpm de start alınması ) Öle aman aman bi geçiş üstünlüğü yok 200 den sonraki hızlarda RS yüksek hacminin ve turbosunun avantajıyla yavaş yavaş ayırmaya başlıyor

Bu videoda CTR de iki kişi var, RS sadece sürücü ise Honda ya karşı haksızlık var demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Honda nın motor uzmanı Ford un da yol tutuş ustası olduğu bilinir, iki markanın birbirine karşı performans ve sürüş kalitesinde üstünlük sağlamaları normal.

Ford Transit i ilk çıkardığında zamanın değil minibüsleri, birçok sedan otomobillerinden bile daha hızlıymış. Virajları o kadar rahat dönermişki; bu yüzden hırsızların ve banka soyguncularının gözdesi haline geldiğinden Avrupa daki polis otoları modifiye edilmişler!!

Honda motorlarını Ogün zaten yeterince anlattı, misal ben son kasa Civic leri seviyorum ama torkları zayıf geliyor, gene de motorun kullanım rahatlığı çok güzel; sesi ve yüksek devirlerdeki akıcılığı şiir gibi, insana derin bir sorunsuzluk garantisi veriyor sanki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.