Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lpg'ye Geçişte Gaz Yememe Ve Stop Etme Sorunu

Volkan Bayındır

Soru

Öncelıkle merhabalar aracımı bılenler bılıyor ama yınede soyleyım : 2003 1.6 focus.Önceleri sabahları ılk calısmada stop edıyordu onu ayar yaptırdık hallettıkdık . Ama dunden ıtıbaren arac lpg ye gecmıyor gaz yemıyor gecınce ve stop edıyor .. Benzınde bır problem yok ama lpg ye gecıs yaptıgım zaman gaz  yemıyor dırek stop edıyor sizce sorun neyde olabılır ? Hıc hesapda yokken bırde lpg .. :) :) Sizce neden böyle olabılır ? .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sorun bugun çözuldu . Bugun okuldan sonra Şaşmaz'a gittim bakalım neymıs dedım lpg tankının orda bır kesıcı bulunuyormus o bozulmus onu cıkardı yenısını takdı bır kac ıslem daha yapdı 40 TL gıbı makul bır ucrete halloldu çok sukur :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benzin kesme rölesi varsa arızalı olabilir ve araç boğuluyor olabilir mi?Acaba

Benzinde hıc bır problem yok saat gıbı  :nazar:  Lakin Lpg ye gecınce kendısıde gecmıyor elımle gecırıyorum bır kere ara gazı verebılıyorum oda gecmıs sırasında sonra gaz pedalına ne kadar basarsam basıyım devır saatının umrunda degıl tak asagıya ınıyor ve stop edıyor  :mellow:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzinde hıc bır problem yok saat gıbı  :nazar:  Lakin Lpg ye gecınce kendısıde gecmıyor elımle gecırıyorum bır kere ara gazı verebılıyorum oda gecmıs sırasında sonra gaz pedalına ne kadar basarsam basıyım devır saatının umrunda degıl tak asagıya ınıyor ve stop edıyor  :mellow:

LPG cine gidicen Volkan. Ne desek boş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

LPG cine gidicen Volkan. Ne desek boş.

Buyuk ıhtımal ıle oyle olucak abı .. Ben belkı bırının daha basına geldımı dıye merak ettım cunku f1 lerde genelde herkes lpg den yana dertlıde :) Önerebilecegın bır lpg ustası varmı pekı abı ? benımkı ıvedıkde daha dogrusu ramses marka lpg ye bır tek ıvedıkde bır adam bakıyormus mecburen ona gıdıyoruz .. Sızlerın önerebılecegı bır usta varsa guzel olur ..

Volkan Bayındır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buyuk ıhtımal ıle oyle olucak abı .. Ben belkı bırının daha basına geldımı dıye merak ettım cunku f1 lerde genelde herkes lpg den yana dertlıde :)

Babamın arabasıda F1. BRC takılı. 2 senede bir bobin yer genelde. Onun haricinde sıkıntısı olanı pek duymadım. Enjektörlerinde sıkıntı olabilir bir ihtimalle.

İki farklı yere gidip baktır. Muhtemelen ikiside aynı sonuca varacaktır. Umarım basit birşeydir.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dostum Bobinden yapıyor :)  başıma geldi

Hortumlara baktırmanızı öneririm. Sıcak, soğuk derken çatlıyor zamanla.

Bılemıyorum bakalım bu hafta benzınde kullanıcam arabayı haftayada Lpg ustasına goturcem ama önerdıgınız bır usta varmı benım aracda ' ramses' dıye bır marka takılı bunada Ankarada sadece ıvedıkde bır usta bakıyormus el mahkum oraya gıdıyoruz hep :/ 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bılemıyorum bakalım bu hafta benzınde kullanıcam arabayı haftayada Lpg ustasına goturcem ama önerdıgınız bır usta varmı benım aracda ' ramses' dıye bır marka takılı bunada Ankarada sadece ıvedıkde bır usta bakıyormus el mahkum oraya gıdıyoruz hep :/ 

Ramses ne la? :D Mısırda mı taktırdınız lpgyi. Bedava falan takacak olsalar 1 ustası olan lpg kiti mi taktırılır arabaya. Sizden önceki sahibi falan mı taktırtırmış?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ramses ne la? :D Mısırda mı taktırdınız lpgyi. Bedava falan takacak olsalar 1 ustası olan lpg kiti mi taktırılır arabaya. Sizden önceki sahibi falan mı taktırtırmış?

Sence ben öyle bırsey taktırırmıyım abı ? :D Aynen benden öncekı sahıbı taktırmıs artık kım etkılı olduysa bu ramses'ı taktırmasında onun bol bol kulagını cınlatıyorum zaten :D ınsan paraya kıyar brc atıker falan taktırır :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun ilk arabam olan 2000 model F1 imde vardı. Çözemeden satmıştım. Ateşlemeden kaynaklandığını sanmam, çünkü ilk geçişte yapıyor bu sıkıntıyı, bir müddet sonra yapmıyor. Ateşlemeden olsa sürekli lpg de yapar. Benim ki sadece soğuk havalardaki ilk geçişlerde yapıyordu. ilk başta lpgye geçiş sıcaklığını 40 dereceye çıkardık, bir faydası olmadı. Araştırdığım kadarıyla lpg enjektöründen şüphelenmiştik ama genelde sabah ilk çalıştırmada yapması ve lpgcilerin abi arabayı gece burda bırak sabah ilk marşı biz basalım demeleri nedeniyle sorunu çözemeden satmıştım. Ne anlattım ben şimdi :) kime ne faydası oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk sorunun çözümü,nasıl yapıldı ise ikinci sorun`u tetikleyen o sanırım.lpg ye geçmeme sorunu seçici düğme yada lpg rölesi ile alakalı olabilir.gaz yememe ise ilk sorun ile bağlantılı olarak,öncesinde lpg ayarı sanırım çok kısıkmış hava hazla geldiğinden ilk çalıştırmada stop ediyormuş,onarım için lpg ayarını açmışlar bu seferde,hava yetersiz geliyor.Olabilir benim tahminim bu yönde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun ilk arabam olan 2000 model F1 imde vardı. Çözemeden satmıştım. Ateşlemeden kaynaklandığını sanmam, çünkü ilk geçişte yapıyor bu sıkıntıyı, bir müddet sonra yapmıyor. Ateşlemeden olsa sürekli lpg de yapar. Benim ki sadece soğuk havalardaki ilk geçişlerde yapıyordu. ilk başta lpgye geçiş sıcaklığını 40 dereceye çıkardık, bir faydası olmadı. Araştırdığım kadarıyla lpg enjektöründen şüphelenmiştik ama genelde sabah ilk çalıştırmada yapması ve lpgcilerin abi arabayı gece burda bırak sabah ilk marşı biz basalım demeleri nedeniyle sorunu çözemeden satmıştım. Ne anlattım ben şimdi :) kime ne faydası oldu.

Aynı seylerı banada soyledıler :) Sabah ılk calısmada stop edıyor dedım arabayı bırakman lazım sabah calıstırıp bızım bakmamız lazım dedı bende yanaşmadım bı ayar yaptı sonra o stop etme problemı ortadan kaldı cok sukur ama sımdıden cebımızı yakan bır dert yıne kapımızda :) Henuz LPG cıye gıtmedım bakalım gıdınce ne dıycek .. Ben satmam arabamı sanırsam sevıyorum cunku :) :) 

İlk sorunun çözümü,nasıl yapıldı ise ikinci sorun`u tetikleyen o sanırım.lpg ye geçmeme sorunu seçici düğme yada lpg rölesi ile alakalı olabilir.gaz yememe ise ilk sorun ile bağlantılı olarak,öncesinde lpg ayarı sanırım çok kısıkmış hava hazla geldiğinden ilk çalıştırmada stop ediyormuş,onarım için lpg ayarını açmışlar bu seferde,hava yetersiz geliyor.Olabilir benim tahminim bu yönde.

Olabılır yınede en garantısı servet abının dedıgı gıbı LPG cı yolu gozukuyor en garantısı ve ıyısı o bakalım . :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,

Forumda yeni olduğumda beni ve aracımı henüz tanımıyor olabilirsiniz :) aracım 2001 2.0 Ghia sedan tüplü araç önceleri hiç gaza basmasam bile çalışıyordu ama bu aralar çalışmıyor ve hemen stop ediyor gaza basınca stop edecek gibi olup etmiyor. tam çalıştı diyorum biraz bekliyorum motor ısınıyor tüpe geçiyor hareket ediyorum bii süre gittikten sonra ayağımı gaz çekince hareket halindeyken stop ediyor araç. Fikirlerinizi alabilir miyim aynı sorun olabilirmi acaba benim aracımda kide? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.