Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Audi A3 Tdi Stronic İzlenimlerim

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Bugun A3 ile biraz gezdim, 27 kmden 60 gibi birşeye geldi sanırım göstergeler biraz karışık geldi çözemedim :)

Öncelikle Adaptive Cruise Control ile başlıyım, beklediğim kadar güzel birşey değilmiş. Aradaki mesafeyi 1. kademeye almama rağmen bana göre çok mesafe bırakıyor, mesela durduğunda 2 araba boyu seyir halindeyken 3 araba boyu kadar, dolayısıyla araya giren çok oluyor habire yavaşlıyor.

Start Stop, freni bırakınca değil gaza basınca araç çalışıyor. Duruyorken frene basılı tutma açısından iyi ancak kalkışta gecikme yaşatıyor.

Performans-Stronic, pek memnun kaldığımı söyleyemem çok hantal geldi. golf böyle değildi. Normal kullanımda sorun yok ancak biraz yükleneyim diyince saçmaladığı durumlarda oldu.

Direksiyon, hisli değil ancak araca güzel kumanda ediyor verdiğiniz komutları başarıyla yerine getiriyor.

Mesela ben 20000km 1,5 yıldır focusla bütünleşemedim, dar yerlerden geçerken kıvrak hareketler yaparken tereddütte kalıyorum. Ancak bunun koltuğuna oturduğum andan itibaren böyle birşey olmadı sanki yıllardır kullanıyorumuşum gibiydi çok sevdim.

Yanımda dedem olduğu için yol tutuşunu deneyemedim.

Son olarak malzeme kalitesi ve işçilik olarak mükemmel, bu sınıfta BMWyi incelemedim ancak şuana kadar gördüklerimin en iyisi kesinlikle bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Performansın kötü olması ilginç. Aktif Hız Sabitleyici'nin dururken o kadar mesafe bırakması saçma, ancak normal şartlarda mantıklı olan dururken öndeki arabaya değmeden rahatlıkla arkasından çıkabileceğin kadar mesafe olması, ilerlerken de güvenli sürüş mesafesinde gitmesi ki sert fren yapmaması için bu mesafeyi arttırıyorlar.

Focus'la dar yerlere giremeyip bunla girmeni garipsedim, Yalın'cığımla daha sık takılmalısın belkide  :kıhkıh:  :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.