Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Car Of The Year 2014 - Yılın Arabası Peugeot 308 Oldu

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu yılın arabası 2014 Cenevre Otomobil Fuarı öncesi duyuruldu --> Peugeot 308

Kazanan yani 308, 58 jüri üyesinden toplam 307 puan aldı (1 puan daha alaydı keşke bir jüri kıllık yapmış :kıhkıh:  ) 
İkinci ve Üçüncü sırayı elektrikli arabalar aldı bunlar ise BMW i3 (223 puan) ve Tesla S (216).
Diğer araçlar ise şu şekilde sıralandı,  Citroën C4 Picasso (182), Mazda3 (180), Skoda Octavia (172) ve Mercedes S-class (170)

Peugeot 308 temiz bir galibiyet aldı diyebiliriz.

1483_big.jpg

Değişen ismi sebebiyle ''2 kez kazanan'' ünvanını alamadı tıpkı Clio (1991-2006) ve Golf (1992-2013) gibi sebebi ise bu ünvanı daha önce Peugeot 307 almıştı.

5K ve SW olarak sunulan 308 şıklık ve kaliteyi bir arada sunuyor.
PSA’nın yeni EMP2 platformunu kullanan 308, uzunluk olarak daha kısa fakat bagaj alanı daha büyük : : :yeah:
Bu yeni yapı ile 140 kg'a (donanıma bağlı) kadar  hafiflik elde edilmiş.Bunun sonucunda daha fazla performans ve daha az yakıt tüketimi elde edilmiş.
Ülkemizde giriş modeli 1.200cc benzinli ve 82 beygir'e sahip bir diğer benzinli modelinde ise turbo besleme mevcut bu da 1.600cc 156 beygir'e sahip. Ortalama 5.0-5.8 lt tüketiyor. Dizelde ise 92 ve 115 beygir olmak üzere 2 seçenek mevcut. Ortalama 3.7-3.8 lt tüketiyor. 
Şuan sadece manuel olarak satışa çıktı ilerleyen aylarda otomatik versiyonları da eklenecek.

Çok yakın zamanda belki bugün aracı test edeceğim, görüşmek üzere :)EDİT: Test konusu http://fcstr.com/Pug308Test
Tebrikler Peugeot.

1979805101671658934.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendim, şahsım gidip lansmanında görme fırsatım oldu.Muhteşem  şık bir görüntüsü var. Evet test de ettim fakat dışı seni içi beni yakar cinsten. Çünkü Peugeot o şansıman ile hiç bir zaman keyifli bir sürüş yaşatamayacak kitlesine. Yuvarlak hatlı arabaları seviyorum, sevenlerinde şirin bulacağı bir çok model var P.' da.Dolayısıyla cebinize uygun her tür donanımda araba bulmaz kolay P.'da.

İyide satıyor meret. 

Tebrikler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

S-Class'ın seçilmemesine sevindim şöyle son 20 yıllık kazananlara baktımda insignia-mondeo ve s-max dışında geneli C olmak üzere B-C sınıfı araçlar var genel kullanıcı kitlesine hitap eden araçların seçilmesi demek buda güzel bir şey. Bir ara elektrikli araç furyası olmuş 2010-11 sanırım, ben yine o şekilde i3 falan olurdu diye tahmin ediyordum. Hayırlı olsun diyelim ama baz donanımın o iç mekanını görünce benim için ''ugly dashboard of the year'' olabilir sanırım ancak  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunda da gecen sene golf te oldugu gibi torpil olmustur kesin Yoksa bu kadar basit arabayı secmezlerdi ..Direksiyon gösterge falan berbat olmus malzeme kalitesinin de diğer Peugeot modellerinden farklı olduğunu sanmıyorum. ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunda da gecen sene golf te oldugu gibi torpil olmustur kesin Yoksa bu kadar basit arabayı secmezlerdi ..Direksiyon gösterge falan berbat olmus malzeme kalitesinin de diğer Peugeot modellerinden farklı olduğunu sanmıyorum. ..

Hocam yok öyle birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu komplo teorileri, adam kayırma, marka kayırma, torpil muhabbeti falan herkesi kendimiz gibi zannettiğimiz için oluyor.

Etkileme ve etkilenme kuşkusuz Batı'da var, ama bizdeki gibi içi boşa ödül verilmiyor.

Zamanında boşuna konu açmadım bu araba için, aslında zamanında yatırımı Citroen yaptı, yeni C4 için bekliyordum, nasip bunaymış...

Fransa ekonomisi için de iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu yılın arabasını hem tasarımsal olarak hem de marka imajı olarak beğenmedim.

Kendisine, ailesine ve sevenlerine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Önümüzdeki yılın arabalarına bakacağız.

Çok siyasetçi/sporcu konuştum yahu. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir çıplak gözle görmeli bu arabayı. Yoksa bunun nesini seçtiler pek anlamadım. Fotoğraflardan beğenmedim tipini.

zaten beğenilecek bi yeri yok.Araci test eden bir arkadas direksiyon dan cok şikayetçi direksiyon yukari kalkmasina rağmen orta boylu birisini bile rahatsiz ediyor kucaginda gibi arac kullaniyorsun dedi.malzeme kalitesininde hic iyi olduğunu sanmıyorum geçen 2008 e binmistim Showroom da berbatti malzeme kalitesi .plastik kokusu bile çok kötü kokuyordu.normalde sıfır araclarin hoş bir kokusu olur ama bunda o koku yoktu.bununda bir farki olacağını sanmıyorum. TR re fazla bi musteri bulacaginida sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.