Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Tdci Klima (fan) Açınca Gelen Kötü Koku

Selçuk Etem

Soru

Arkadaşlar sizlerdede böyle bir durum varmı acaba aracım 2012 tdci titanyum Smart.fanı açınca çok kotu ağır Bi koku geliyor.tavuk çiftliğinden geçermişçesine.klimada herhangi bir sorun yok sadece fanı açınca arabayı kotu bir koku kaplıyor.aynı sorunu yaşayanlarınız varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Klima ve fan açılınca tozlu çamurumsu rutubet kokusu benim araçtada olduydu ben hepsiburada.com dan  aldığım stac italy klima temizleme ilacı denen bir sprey kullanıyorum 3,4 ayda bir  havalandırma ızgaralarının içine ürünün uzunca bir hortumu var onu uzatıp her bir ızgaraya yaklaşık 8 10 saniye sıkıyorum(orta havalandırmalara uygulamayın deniyor ama ben uyguluyorum dikkatli yapılınca sorun olmadı) sonra 10 dakika soğuk 5 dakika sıcak fanı 3.hız düğmesinde çalıştırıp işlem sonunda aracı yarım saat havalandırıyorum.ben sonuçtan memnunum.umarım sizde en kısa sürede çözümü bulursunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizce bu normal mi peki? Neden başkalarında olsun ve kabullensin :)

Bakteri vb şeyler birikmiş olabilir servisinize uğramanız gerek.

kardeşim ben bu sorunu yaşayanların kabullenip kabullenmemelerini sormuyorum sadece bu sorundan muzdarip olanların veya fikri olabileceklerin önerilerini merak ediyorum;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kardeşim ben bu sorunu yaşayanların kabullenip kabullenmemelerini sormuyorum sadece bu sorundan muzdarip olanların veya fikri olabileceklerin önerilerini merak ediyorum;)

;) yapmalık bir durum göremedim çünkü benim ne demek istediğimi anlamadınız neyse sorun değil o sizin sorunuza cevap verdik zaten daha ötesi yok.

Araç veya aracın bir parçasının problemi değil bu demek istemiştim :yeah: kapito ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araçta sigara içiyorsanız yada arabada nem oluyorsa (oto yıkamadan sonra paspasların ıslak olarak arabaya konması gibi) araçta fan açıldığında bu leş koku oluşuyor. Sebebi polen filtresi. Torpidonun altında kapağı var polen filtresi için.

Filtreyi çıkartıp, nemleninceye kadar önüne ve arkasına sıvı araç parfümü yada oda parfümü sıkıp yerine geri takın. Aynı şartlar yaşansa bile (sigara, nem vs) en az 1-1.5 ay koku yapmaz. Aynı sorunu yaşıyorum. Boşu boşuna servise gidip sağlam polen filtresini değiştirtmeyin. Polen filtresini nasıl sökeceğinizi bilmiyorsanız, forumda aratın. Mutlaka vardır. Eğer yoksa bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz. Ben size yardımcı olurum..

ilginiz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim.önerinizi ivedilikle deniyecem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar

klimadan toz kokusu geliyor bir nevi çamur kokusu gibi araca ilk binişte çalıştırdıktan hemen sonra araç içi toz kokmaya başlıyor lakin araç içi temiz olduğundan nereden geldiğini anlayamıyordum sonra klima ızgaralarını kokladım ve oradan geldiğini farkettim ( bu arada klima açık değil)

klimayı açınca biraz o iğrenç kokuyu üflüyor sonra kesiliyor klima kapalıyken sürekli geliyor. gittikçe rahatsız etmeye başladı öyleki ben araç içi kokusuna çok özen gösteriyorum sigara dahi içmiyorum koku yapacak bir şey bulundurmuyorum ama o kadar özenin sonu toz çamur kokusu 

yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba  kardeşim aynı sorun bende de olmaya başladı. Benim arabada klima açıkken sorun yok ama klimayı kapattığım anda leş gibi bir koku bir müddet geliyor ve sonra kesiliyor. Benim şüphelerim polen filtresinden , üşendiğimden sökmedim ama yakında söküp bakacağım dayanılmaz hal alıyor artık .. :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sıkıntının tek kalıcı çözümü kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmekte yatıyor. Klima kullandığınız yolculuğunuzda aracı stop etmeden yada klimayı komple kapatmadan  5-10 dakika önce klima kompressörünü ac tuşundan kapatın ve fan çalışmaya devam etsin ki soğuk havadan dolayı oluşan nemi kurutsun. Denedim faydasını gördüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Onur Solmaz yazdı:

Sıkıntının tek kalıcı çözümü kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmekte yatıyor. Klima kullandığınız yolculuğunuzda aracı stop etmeden yada klimayı komple kapatmadan  5-10 dakika önce klima kompressörünü ac tuşundan kapatın ve fan çalışmaya devam etsin ki soğuk havadan dolayı oluşan nemi kurutsun. Denedim faydasını gördüm.

Bravo. Alkışlıyorum, 5-10 dakikaya gerek yok. 2 dakika bile yeterli. 

Bedirhan Doğan tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yukarda bahsettiğim koku gelme vakası üzerine polen filtresini değiştirdim hatta karbonlu olanı taktık ama aynı koku hala mevcut. Klima açıkken hiç sorun yok ama kapattığım anda fena bir koku geliyor bir müddet. Klima focus 3 de klima taliye borusu nerdedir bilen varmıdr acaba :/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 hours ago, Bekir Ç. said:

Yukarda bahsettiğim koku gelme vakası üzerine polen filtresini değiştirdim hatta karbonlu olanı taktık ama aynı koku hala mevcut. Klima açıkken hiç sorun yok ama kapattığım anda fena bir koku geliyor bir müddet. Klima focus 3 de klima taliye borusu nerdedir bilen varmıdr acaba :/

Hmm bakteriler feci birikmiş anlaşılan.

Benden size tavsiye şudur: http://www.hepsiburada.com/liqui-moly-klima-temizleyici-spray-250-ml-p-HBV0000068C0H

Bu veya bunun gibi bir temizleme spreyi alın. Sökebiliyorsanız eğer polen filtresini sökün ve talimatlara göre uygulayın. Polen filtrenizi takın ve güle güle binin arabanıza.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu koku klima tesisatındaki nemden kaynaklanıyor. Gideceğim yere varmadan 2-3 dakika önce klimayı kapatıp sadece fanı açıyorum, bu şekilde klima tesisatı kurumuş oluyor, nem kalmadığı içinde koku da yapmıyor. Çok sıcak havalarda bunu yapmadığım zaman, sonraki gün hep bu koku geliyor.

Tabi ileri derecede küf oluşmuşsa tesisatta, bunların temizlenmesi lazım, spreyler işe yarayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.