Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motosiklet, Scooter, 2 Tekerlikli Araçlar

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Öncelikle: Motosiklet araba veya diğer kara taşıtlarından bir kaç milyon kat daha tehlikelidir. Heleki Ankara gibi aynalarını kullanmayı sevmeyen, kapalı olduğunu fark etmeyen insanların bol olduğu bir şehirde daha da tehlikelidir. Barkın abinin motosiklet sürücülüğüne yeni başlayacaklara yaptığı benzitme yeni kabuğundan çıkmış kablumbağalar gibi olduklarıdır.

Bu konuda ilgili video:

Altın Elbiseli Adam Trailer:

Başlangıç Motoru:

Hayati Bilgiler Oynatma Listesi:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLwkhjyk_a0tqstvZIflkx0J49AgZV6rIQ

MotoExpo 1. Gün:

Engin abinin önerisiyle Genel Sohbet'i spamlamayı bırakıp ayrı konu açtım, gördüğüm iletileri de taşıdım. Benim uzun süredir aklımda olan bir şeydi motosikletler de hep ötenazi olarak gördüğümden ciddi bir çaba göstermiyordum hiç. Ancak görünce özenmediğimi söylesem yalan olur.

Barkın Bayoğlu, Altın Elbiseli Adam, zamanında televizyonda da programlar yapmış motosiklet aşığı bir abimiz. Ben özellikle son zamanlardaki çoğu videosunu izledim, Bilkent'te ve cuma günü de fuarda yaptığı konuşmalara katıldım, net ve gerçekçi konuşan, ilk ilkesi belirttiği gibi dürüstlük olan, kaba tabiriyle kimseye eyvallahı olmayan ciddi bilgili biri bence. Altınlı Gece adı altında yaptığı canlı yayınlardaki konukları da ciddi bilgili insanlar.

Youtube sayfasının linki: http://www.youtube.com/channel/UCef-j9u0IYllBZ955fCfa9A

Resmi site: http://www.altinelbiseliadam.com/

Dailymotion sayfası: http://www.dailymotion.com/user/altinelbiseliadam/

Eski blog: http://altinelbiseliadam.blogspot.com.tr/

Ben Barkın Bayoğlu'nun ve kaale alabileceğimiz diğer kaynakların önerdiği, özellikle kıyafetleri bu konuya indeksleyerek eklemeyi planlıyorum. Kendime mini bir veri tabanı oluşturmayı zaten planlıyordum, bundan forum da yararlanmış olur :)

Orjinal İleti:

valla yandex yukarıdaki fsm'den getirdi, bir kısım hariç fena değildi. Bir ara polis ordusu geçti yanımızdan hyundai accent era'sından transporter'ına ve çevik kuvvet minibüsüne kadar.

Forumu da net spamladım kusura bakmayın : :) 

Fuara gelecek olursak, enduro adı altında koltuklu motorlar var hiç sevmedim, atv'lerde komple altın rengi kıyafetlerle bezenmiş ablalar vardı ilginçti, kanatlı manatlı ablalar da vardı, Honda abla seçimini yaparken "i wish these were brains" t-shirt'ü giymeye layık ablaları seçmiş.

Ancak motosiklet sürücüleri ne hikmetse sadece ilgilendikleri markaları inceliyorlardı, ablaların kalabalığa neredeyse hiç bir etkisi yoktu ki olumsuz etkileri bile olabilir çünkü herkes binerek test ediyordu, ablaya kalk git diyen bile olmuş olabilir.

20 kaada çok başarılı bir motosiklet alınabiliyor abs'sizinden.

İlk hedefim para olursa CBR 125R:

a03976c9-17a2-4231-92a8-f813159a1544.thu

ya da siyahı:

cbr-125-r-tasarim.thumb.jpg.0a34fd07c1d5

tabi muhtemelen kötü bi scooter ile yaducuz bir motosikletle başlıycam :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik,siyahı iyimiş...bide simsiyah giyinirsin... :)

6 yıldır neredeyse her gün simsiyah giyiniyorum zaten, mont olarak lacivert bir kapişonlum var.

. Son 2 yıldır beyaz t-shirtler de hoşuma gidiyor gerçi de motosiklet kıyafetinde o kadar seçici olabilir miyim bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk hedefim para olursa CBR 125R:

Bu şey 20 bin mi olmuş. Yoktur o kadar yahu.

Şimdi bi baktım da yokmuş zaten.

CBR 125 R ın 125 cc motorlar içerisindeki sıvı soğutmali nadir motorlardan olduğunu biliyorum. Ancak ciddi titreme problemi olduğunu okumuştum. Yüksek devirde titreme yapıyormuş. Böyle yapmasa bile ben bir şeyi bir kere alıp uzun dönemler kullanma taraftarı olduğum için ve motosiklet sürücüsüne kısa süre sonra 125 cc lik bir makinenin yetersiz gelme ihtimalinin çok güçlü olduğunu tahmin ettiğim için CBR 250 R ı tercih ederdim. Hem çok daha sağlam, hem de daha uzun süre kullancısına hizmet etme ihtimali olan bir makine. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu şey 20 bin mi olmuş. Yoktur o kadar yahu.

Şimdi bi baktım da yokmuş zaten.

CBR 125 R ın 125 cc motorlar içerisindeki sıvı soğutmali nadir motorlardan olduğunu biliyorum. Ancak ciddi titreme problemi olduğunu okumuştum. Yüksek devirde titreme yapıyormuş. Böyle yapmasa bile ben bir şeyi bir kere alıp uzun dönemler kullanma taraftarı olduğum için ve motosiklet sürücüsüne kısa süre sonra 125 cc lik bir makinenin yetersiz gelme ihtimalinin çok güçlü olduğunu tahmin ettiğim için CBR 250 R ı tercih ederdim. Hem çok daha sağlam, hem de daha uzun süre kullancısına hizmet etme ihtimali olan bir makine. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-3400-km-de-sorunsuz-155387363/detay

sıfırı da 9 bin falan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydınlar.

@Mertcan Çelik, bizim kuzende KTM Duke 125 var. Yeni başlayanlar için mükemmel bir alet, hafif, yere yakın, motor yeterli gibi, şanzıman çok kullanışlı, şehir içi yakıtı 2-2,5L/100km, sürüşü çok dengeli, ben bile kullanabildim ilk oturuşta.

http://www.motorbeam.com/bikes/ktm-duke/ktm-duke-125-review/

Abi çok başarılı dursa da fiyat olarak CBR'ın 2 katı neredeyse. Düzgün öğrenene kadar, min. 10-15k km, biraz çıtayı düşük tutayım diyorum. Tabi daha büyük etken; anneciğim pek sıcak bakmadığından çok yüksekten uçmak istemiyorum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu saatte ne desem bilemedim selamlar. Fuara gitme planlarım vardı ama işler çıkacak gibi. Uzak ihtimal görsemde bu motor işi için bir hevesim var aslında. 125 veya 250 ilk bir motor işimi görebilir pekala da. Şehiriçi yeterli hız sağlayacaktır. Uzun yol ve 200km üstü heveslerim yok zaten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu saatte ne desem bilemedim selamlar. Fuara gitme planlarım vardı ama işler çıkacak gibi. Uzak ihtimal görsemde bu motor işi için bir hevesim var aslında. 125 veya 250 ilk bir motor işimi görebilir pekala da. Şehiriçi yeterli hız sağlayacaktır. Uzun yol ve 200km üstü heveslerim yok zaten.

Benim de hevesim var. Hele ki chopper motor harley davidson lar :( ama annem diyor ki oğlum çok tehlikeli izin vermiyorum  vs. önüme set çekti hayatımda en çok yapmak istediğim şey bakalım ne olcak :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de hevesim var. Hele ki chopper motor harley davidson lar :( ama annem diyor ki oğlum çok tehlikeli izin vermiyorum vs. önüme set çekti hayatımda en çok yapmak istediğim şey bakalım ne olcak :(

Benim ki daha çok orta yaş bunalımı olabilir. :) Ama pek o tip havalı makinalarda gözüm yok. Amaç keyif ve trafikten kurtulma.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama pek o tip havalı makinalarda gözüm yok. Amaç keyif ve trafikten kurtulma.

Benim de hava da gözüm yok da ben gürültüyü severim. Hele motor seslerine hastayım. Yani gitmesem bile motosiklet çalışırken yanında bekleyeyim sürmeyeyim o da yeter bana o derece mutlu ediyor beni :D

Ses muazzam bana göre kimine göre baş ağrısı :D anlayamazsınız :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ki daha çok orta yaş bunalımı olabilir. :) Ama pek o tip havalı makinalarda gözüm yok. Amaç keyif ve trafikten kurtulma.

abi bende şuan yamaha ybr 125 var 2013 model inanın cok konforlu cok rahat bir motor bence bir bakın fiyatıda uygun diğer motorlara göre :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.