Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Zımparayla Verniği Aldım :(

Önerilen Mesajlar

Rötüş-Zımpara-Pasta yöntemini kaputtaki taş izinde denemek istedim. Aslında ilk denemem oldukça başarılıydı ancak rötüşu beğenmediğim için tekrar yapayım dedim. Zımpara yaparken bol bol şampuanlı su kullandım, sonuç böyle oldu  Verniği aldığımı düşünüyorum ama umarım yanılıyorumdur. Düzeltmek için yapılabilecek birşey var mı?

Bildiğim kadarıyla vernik lokal olmuyor komple panele atılması gerekiyor, ancak ford sağ olsun kaput hali hazırda 300 mikron seviyesinde (diğer parçalar 150-200) uzun vadede bile satmak gibi bir niyetim yok ancak komple vernik atılsa hiç açıklaması kalmayacak.

İlk denememde yüzeyde sadece hafif matlık oluşmuştu, 2. denemede direk böyle oldu. İlk denemedeki matlıkta arexons güçlü pastayı sürmemle kaybolmuştu sanırım biraz ona güvendim, rötüşta fazla yüksek oldu düzleyene kadar diğer yerden verniği aldım.

IMG_1296_zpsa54d0421.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende denemiştim yaptığını daha önce çok dikkatli olunması gereken bir durum zımpara olayı....Zımparadan sonra pastayı makinayla mı yaptın elle mi?Elle yapılınca zımpara izi tam alınanabiliyor makinayla yine çok dikkatli bir şekilde denemelisin makinayı çok bastırır ya da aynı yerde tutarsan eğer verniği almadıysan zaten incelmiş olan verniği alabilirsin.

Bu arada verniği aldıysan vernik yaması olmuyor ne yazıkki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Ozan,

Öncelikle geçmiş olsun. 

Dby'den Berkay ile iletişime geçmeni tavsiye ederim. (Selamımı da söylersin) Son derece düzgün iş yapıyorlar.

İletişim bölümünde cep numarası yazıyor.

Emre YAKUT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende denemiştim yaptığını daha önce çok dikkatli olunması gereken bir durum zımpara olayı....Zımparadan sonra pastayı makinayla mı yaptın elle mi?Elle yapılınca zımpara izi tam alınanabiliyor makinayla yine çok dikkatli bir şekilde denemelisin makinayı çok bastırır ya da aynı yerde tutarsan eğer verniği almadıysan zaten incelmiş olan verniği alabilirsin.

Bu arada verniği aldıysan vernik yaması olmuyor ne yazıkki...

Pastayı elle yaptım ancak zımpara sonrasındaki görüntü doğrudan böyleydi, pasta birşey değiştirmedi.

Merhaba Ozan,

Öncelikle geçmiş olsun. 

Dby'den Berkay ile iletişime geçmeni tavsiye ederim. (Selamımı da söylersin) Son derece düzgün iş yapıyorlar.

İletişim bölümünde cep numarası yazıyor.

Teşekkür ederim abi yarın bi arıyım, müslüm abinin kaporta bölümüne gitmeyi düşünüyordum ama detalingçi daha iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

varsın az yüksek olsun, rütuş bu.. ellemesen daha iyiydi. önceki arabamda istemediğin kadar vardı rütuş, malum duble yollara denk gelmişti. şimdi yollar daha iyi..

vernik zarar görünce o bölgeye cilada atılmaz sanırım, genelde hasarlı verniğe uygulamayın diye yazar cilaların üstünde, sebep budur belkide..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Emre YAKUT

Bu yer tam benlik galiba. Benim de ciddi rutuş işlerim var malesef. Mercedes S 500 e yaptıkları ortada. Ben rutuşladığı yerleri yeniden görmek isterdim ama eskisinden iyi yaptığı belli. Ankara'da olması da benim için büyük avantaj. Nasılsa sık sık geliyoruz Ankara'ya. Geldiğim zaman kesinlikle uğramaya çalışacağım.

@,

Vernik işi sakat. Öyle kısmi vernik de atılmıyor senin de değin gibi galiba. Umarım kolay halledersin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Emre YAKUT

Bu yer tam benlik galiba. Benim de ciddi rutuş işlerim var malesef. Mercedes S 500 e yaptıkları ortada. Ben rutuşladığı yerleri yeniden görmek isterdim ama eskisinden iyi yaptığı belli. Ankara'da olması da benim için büyük avantaj. Nasılsa sık sık geliyoruz Ankara'ya. Geldiğim zaman kesinlikle uğramaya çalışacağım.

@,

Vernik işi sakat. Öyle kısmi vernik de atılmıyor senin de değin gibi galiba. Umarım kolay halledersin. 

Muhtemelen öyle diyecekler, bi süre böyle duracak sonra tepem atacak bastırcam verniği...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemelen öyle diyecekler, bi süre böyle duracak sonra tepem atacak bastırcam verniği...

Sonra hiç bişeye benzemeyecek, ton farkı olacak, kafan tekrar atacak, kaput mu alıcan?

Gelecekte de rötüş başına bu kadar iş açacaksa plasti dip ya da film kaplat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğrafı paylaşmak adına az önce mail attım abi, cevap gelmezse yarın ararım, gel derse giderim :) 63lü numara duruyor mu?

Şimdi Berkay'ın facebook profiline baktım, İstanbul'a gitmiş.

Bence Berkay iz kalmadan düzeltebilir bunu. Sen gene bir görüş Berkay'la, buraya döndüğü zaman beraber gideriz yanına.

Numaram aynı.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.