Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ferrari 458 Speciale Vs Smart Fortwo

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Ferrari'nin ön boş bilindiği üzere bagaj vari bir yer,smart alan olarak küçük nasıl duvarla direğe çarpmanın farklı sonuçları oluyorsa buda o tarzda bir şey olmuş diye düşünüyorum ki zaten smart'ın boyutunun üstünde işler başarabildiği videoda da gösterilmiş. Belki saçma bir tez ama bir ihtimal neden olmasın diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferrari'nin en sevdiğim modelidir 458, tamda almayı düşünürken bunu gördüm, vazgeçtim bak şimdi :D Bir video da daha izlemiştim Smart ile başka bir aracın çarpışma testini, Smart yine diğer araca göre çok sağlam kalmıştı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferrari'nin en sevdiğim modelidir 458, tamda almayı düşünürken bunu gördüm, vazgeçtim bak şimdi :D Bir video da daha izlemiştim Smart ile başka bir aracın çarpışma testini, Smart yine diğer araca göre çok sağlam kalmıştı.

Bugatti al rahat et.. Hem daha stabil, hem de uygulaması çok.. Du lan bu iphone'cu moduydu :muha:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi de niye Ferrari'nin çok sağlam olduğunu düşünüyoruz ki. Hızlı gitmesi için hafif üretilmiş bir araç. 

Bence bizi şaşırtan Smart'ın boyuna posuna bakmadan kendine göre büyük bir araçta bu hasarı yaratması. Aslında senin dediğin doğru tabi hızlı olması için hafif üretiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bizi şaşırtan Smart'ın boyuna posuna bakmadan kendine göre büyük bir araçta bu hasarı yaratması. Aslında senin dediğin doğru tabi hızlı olması için hafif üretiliyor.

Yaşam bölümü sağlamdır gerisi hafif malzeme dağılıverir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaşam bölümü sağlamdır gerisi hafif malzeme dağılıverir.  

Ne kadar dağılma o kadar enerji salınımı. Genel olarak malesef kazada dağılmayan arabaya sağlam diyorlar da o arabanın içindekilerin ne kadar sarsıldığını kimse dert etmiyor. Life Cage denilen zımbırtı sağlam kalması, kalan yerler enerji sönümlemesi için yapılıyor da hafif malzeme dağılıverir demek de biraz ezmek olmaz mı abi :D ?

İyi de niye Ferrari'nin çok sağlam olduğunu düşünüyoruz ki. Hızlı gitmesi için hafif üretilmiş bir araç. 

Bu mantık çok yanlış abi. Koltukları sökmüyorlar hafiflesin diye, metal yerine karbon kullanıyorlar. Yine güçlü ancak daha hafif ve zarar gördüğünde masraf çok daha fazla :)

:kıhkıh:  :kıhkıh:  :kıhkıh:

e4ajasar.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu mantık çok yanlış abi. Koltukları sökmüyorlar hafiflesin diye, metal yerine karbon kullanıyorlar. Yine güçlü ancak daha hafif ve zarar gördüğünde masraf çok daha fazla

Bu karbon o kadar sağlamdıysa life cage kısmında da kullansınlar :) Araba güvensiz demiyorum ama dağılması çok anormal  değil. Ayrıca Smart çok küçük olduğu için sert bir çekirdek şeklinde yapılmış olmalı. Sonuçta enerjiyi sönümleyecek ön ve arkada alan yok. Doğrudan çelik çekirdek :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.