Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Focus 3'u Nasıl Buldunuz - Anket

Cem Boneval

Makyajlı Focus 3  

110 üye oy kullandı

1. 1. Makyaj sonrası yeni Focus 3'ü nasıl buldunuz?

• Çok beğendim, o kadar ki, gelsin ilk fırsatta sahip olmak isterim.
    • Güzel olmuş, gelişmiş, ama sahip olma hırsı yaratmadı.
    • Piyasa ve rekabet gereği yapılması gerekiyordu, çok da abartmaya gerek yok.
    • Eski halini daha fazla beğeniyorum, bu hali beni Focus'tan soğutabilir
    • Ne Ford ile ne de Focus ile işim olmaz.

Önerilen Mesajlar

ilk iki şık arasında kararsızım. Zaten Jazzı değiştirme niyetim vardı bu aralar ufak ufak bayiilere gidip geliyordum (FIAT 500L, qashqai vs bakındım). Focusun temmuzdan sonra gelecek olması da ideal en azından 5-6 ay daha lahanaları biriktiririm, heyecanım geçer, sağlıklı karar veririm :)   

Fakat olası çok yüksek fiyat veya resimlerde görülenlerden çok daha kalitesiz/düşük donanım araç olasılığı nedeniyle ilk şıkkı gözüm kapalı işaretleyemiyorum. 

Belki kızacaksınız ama Otosancılar burayı okuyordur diye yazıyorum.. Çıtayı golf belirler. Dokunmatik ekran, alaşım jant, deri direksiyon vites topuzu, kol dayama, gündüz farı, yokuş kalkış, sürücü yorgunluk uyarısı, lastik basınç uyarısı , elektronik park freni ,  ABS ESP 7 HY, XDS golfte standart. Şimdi ben 4 HYlı dokunmatik ekransız kol dayamasız  plastik direksiyonlu bir focusa golf ile aynı (hatta 500 TL fazla) para istenmesini kabul edemiyorum.  Diğerlerini hadi oyuncak sayalım ama bahsettiklerim elzem. BU arada elektronik el freni olmamasını kabul edebilirim çünkü çoğunluk ralli pilotu ya 2 diş çekmeden viraj almıyor herhalde. İnanılmaz konforu ve rahatlığına karşın EPB talep edemiyorum çoğunluk manüel istiyor diye.. 

EDİT: İLK FIRSATTA SAHİP OLMAK İSTERİM işaretlendi. Yalan yok sahip olmak isterim ama sah,p olabilir miyim bilemem :D 

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki kızacaksınız ama Otosancılar burayı okuyordur diye yazıyorum.. Çıtayı golf belirler. Dokunmatik ekran, alaşım jant, deri direksiyon vites topuzu, kol dayama, gündüz farı, yokuş kalkış, sürücü yorgunluk uyarısı, lastik basınç uyarısı , elektronik park freni ,  ABS ESP 7 HY, XDS golfte standart. Şimdi ben 4 HYlı dokunmatik ekransız kol dayamasız  plastik direksiyonlu bir focusa golf ile aynı (hatta 500 TL fazla) para istenmesini kabul edemiyorum.  Diğerlerini hadi oyuncak sayalım ama bahsettiklerim elzem. BU arada elektronik el freni olmamasını kabul edebilirim çünkü çoğunluk ralli pilotu ya 2 diş çekmeden viraj almıyor herhalde. İnanılmaz konforu ve rahatlığına karşın EPB talep edemiyorum çoğunluk manüel istiyor diye.. 

Ek olarak

Golf hala baz donanımda 15'' jant sunuyor ve usb gibi basit şeyleri sunmuyor standartta.Daha klasik şeyleri de sadece top'da satıyor. Golf biraz garip ülkemizde. Çıtayı para belirliyor fiyatı az olan kazanır :D 

Dokunmatik ekran iyi gözüküyor fakat içinde navi de yok haliyle sadece dokunma hissi var bu standart olmasa da olur. Ford'un dokunmatiğini alırsan hepsi geliyor 5.8 yerine 8.0 olarak. 

Hava yastıkları bencede hepsi olmalı +1

Kol Dayama bende de olmalı +1 (Sebebi forumda okumaktan bıktım :D )

Deri direksiyon vites +1 (En azından en altın bir üstünden beri)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok beğendim ile güzel olmuş ama alma hırsı yaratmadı arasına bir şey girmek lazım. :) Çok beğendim ama bu paralara gidip bu arabalar alınır mı? Bu arabayı alan nispeten orta kesimin arabaya verilecek 80-90 kağıt parası çıkar mı ? (bende çıkmaz, gelirler böyle artmıyor) Gibi başlıklar var. Ama sonuçta gayet güzel olmuş araba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ek olarak

Golf hala baz donanımda 15'' jant sunuyor ve usb gibi basit şeyleri sunmuyor standartta.Daha klasik şeyleri de sadece top'da satıyor. Golf biraz garip ülkemizde. Çıtayı para belirliyor fiyatı az olan kazanır :D

Dokunmatik ekran iyi gözüküyor fakat içinde navi de yok haliyle sadece dokunma hissi var bu standart olmasa da olur. Ford'un dokunmatiğini alırsan hepsi geliyor 5.8 yerine 8.0 olarak. 

Hava yastıkları bencede hepsi olmalı +1

Kol Dayama bende de olmalı +1 (Sebebi forumda okumaktan bıktım :D )

Deri direksiyon vites +1 (En azından en altın bir üstünden beri)

Dokunmatik ekran konusunda bence tartışmaya gerek yok . Yeni trend bu Dacia bile bunu sunuyor. Artık B segmentte bile standart. Sadece bugün değil yeni kasa çıkana kadar geçecek süre de düşünülmeli.  Otosan veya Ford buna dokunmatik koymazsa 2017de hala tuşlu radyo satıyor olacak ki günümüzde tuşlu telefon kullanmak gibi bir şey bu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dokunmatik ekran konusunda bence tartışmaya gerek yok . Yeni trend bu Dacia bile bunu sunuyor. Artık B segmentte bile standart. Sadece bugün değil yeni kasa çıkana kadar geçecek süre de düşünülmeli.  Otosan veya Ford buna dokunmatik koymazsa 2017de hala tuşlu radyo satıyor olacak ki günümüzde tuşlu telefon kullanmak gibi bir şey bu..

Bence de makul bir dokunmatik ekran olmalı. Hem görselliği kurtarır, hem rakiplerle yarışır. Esasen kimsenin de orada duracak  8 inçlik kocaman bir ekrana ihtiyacı yok. Aşırı büyük bu sınıf bir araç için bence. Mesela benim navi gibi bir talebim yok, ama renkli 5inç ekran bulsam takarım keyif için. Bu tip şeyler kullanımdan çok görsellik adına güzel duruyor. Yoksa eski nesil radyolarda aynı işleri yapıyor sonuçta. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk abi araba olamayanlar da albeni sağlamak zorunda. Yoksa hiç satamayacaklar.

Kıstas örneğine fiesta cuk oturuyor mesela ondan dokunmatik yok hatta otomatik bile yokken top noktada kalabiliyor . Neyse ekran iyidir ama şart sözü bence oturmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel olmuş, gelişmiş, ama sahip olma hırsı yaratmadı.

Peki neden; şöyle ki

uçuk bir fiyattan çıkmasa dahi piyasamız malum ederi paralara satılmıyor,satılmayacakta.

Evet ön tampon ve farlar iyi güzel hoşta ne bileyim şuıanki kasanın albenisini bulamadım ben(belkide sahip olduğumuz içindir  ^_^  ).

İç mekan iyi ama dolusunu almak gerek bunları görebilmek için eh o da yine 1. maddeye bağlı.

Aslında beni tek cezbedici yanı motor ve vites seçenekleri ama sırf bunun içinde en az 20-30bin'lik bir külfete girmeye değer mi ? Hiç sanmıyorum...

Geldiğinde bayiye gider aracı aldığımız temsilci abimizle uzun uzadıya muhabbetini yapar ve hala çok sevdiğim şuanda da hiç bir şeye değişmeyi düşünmediğim focus MK3'ümüze atlar gelirim okadar.  B) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk abi araba olamayanlar da albeni sağlamak zorunda. Yoksa hiç satamayacaklar.

Kıstas örneğine fiesta cuk oturuyor mesela ondan dokunmatik yok hatta otomatik bile yokken top noktada kalabiliyor . Neyse ekran iyidir ama şart sözü bence oturmuyor

Ben farklı düşünüyorum bence asıl dacianın dokunmatiğe hiç ihtiyacı yok . Çünkü kimse o arabaları çekiciliği için almıyor sadece ekonomikliğine bakıp alıyor ki buna rağmen maliyetine bakmayıp dokunmatik koyabiliyor . 5 yıl önce dokunmatik lükstü gereksizdi ama şimdi öyle değil.  Çok fena alıştık çünkü cep telefonlarımız tabletlerimiz artık Pcler bile neredeyse dokunmatik ve bunların arabaya da zenginlik kattığı aşikar.  Tesla Model S deki gibi dev ekran gereksiz ama 5-7 inch bir şey şart diye düşünüyorum. Neyse çok uzattığımın farkındayım.  Bence avrupa otomotiv endüstrisinin simgesi kompakt HBler. Bunlar mükemmel olmak zorunda, geri kalan hata eder.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana gore ise 2. Seçenek çok doğru olmuş.hic düşünmeden isatetledim nedenleri kisiye gore değişir tabi! Bana gore:

1. Fiyati çok yuksek olacagi beklentisi,

2. Gorsellerdeki donanimda araclarin turkiyeye gelmeyecek beklentisi (ör.mk3 tit.araclarimiz)

3. Makyaj olayinin abartilip, yeni kasa gibi algilanacagi beklentisinin bendeki güncel kasa f3 e sahip olmam izlenimini zarar vereceği düşüncesi

4. Vs vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2. Gorsellerdeki donanimda araclarin turkiyeye gelmeyecek beklentisi (ör.mk3 tit.araclarimiz)

Böyle bir beklentiye girmeyin lütfen...

Ülkemizde oldukça donanımlı satılmakta focus'lar. İlk etapta talep yoğunluğu sebebiyle 2. sınıf ülkemize dee geç geldi bazı şeyler, fakat geldi ve gelmesi de isteniyor Türk dist. tarafından. Aynı şekilde aldığımız bilgilere göre yine beklentiler karşılanacak.

Sitemizde bulunan 2012 temmuz aracı

13579986.jpg

Bu da Avrupa için tanıtılan focus.. (2011 mart'dı sanırım.)

AllNewFordFocus-023.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.