Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Usb'yi Aux'a Çevirme

ömer akman

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar

Ben 2013 Model Focus Trend x sedan aracımın usb kısmına iPhone 5 ve 7 cihazlarımı şarj için kablo taktığım zaman AUX müzikleri buluyor ve çalıyor, Denemeyen var ise denemesini tavsiye ederim, Belkide araç cihaza göre çalıştırıyor/çalıştırmıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Fatih Kuzuoğlu yazdı:

Merhaba Arkadaşlar

Ben 2013 Model Focus Trend x sedan aracımın usb kısmına iPhone 5 ve 7 cihazlarımı şarj için kablo taktığım zaman AUX müzikleri buluyor ve çalıyor, Denemeyen var ise denemesini tavsiye ederim, Belkide araç cihaza göre çalıştırıyor/çalıştırmıyor olabilir.

spotify vs çalmaz kablo ile bağlayınca bu yüzden auxa çevirmek istiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

spotify vs çalmaz kablo ile bağlayınca bu yüzden auxa çevirmek istiyorlar.

Ben şarj etmek için usb kablosu ile taktığım zaman ekstra bir şey yapmadan telefon içindeki müzikleri oynatabildim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Fatih Kuzuoğlu yazdı:

Ben şarj etmek için usb kablosu ile taktığım zaman ekstra bir şey yapmadan telefon içindeki müzikleri oynatabildim.

Onlarda sorun yok zaten :) iPod çalma özelliği var sistemin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Android telefonu olup usb kullanamayanlar için androidde rootsuz ipod modu diye birşey var xda'da ama uygulama haricinde bir kablo yapmak gerekiyor elektronikten anlayan arkadaşlar bakabilirler. Güncellemeyle BT desteği de gelmiş sanırım

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-podemu-connect-android-to-30pin-t3234840

Şöyle bir video var Volvo'da uygulanmış:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Cakmakligi mesgul etmeyen, sadece usb kismini kullanarak, herhangi bir kablo yahut bluetooth aparati ile, seste herhangi bir aksaklik olmadan, eski kasetli teyplerdeki kristalli kaseti takarak, kablo cikisini telefon kulakligina montajlayip ses cikisi alma imkanimiz yok sanirim. Yorumlari okudum ama hic saglikli calisan bir aparat olmamis.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
6 saat önce, Özgür B yazdı:

Alanında uzman olan 2 tane tunnig'e sordum, adamlar araca uyarlanabilen bluetooth aparatının olduğundan habersiz..

Teknolojiyi takip eden esnaf da kalmamış memlekette.

sadece bununla ilgilenmektense, alın bi android multimedya titanyum oluversin araç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

sadece bununla ilgilenmektense, alın bi android multimedya titanyum oluversin araç.

Çözüm önerisi harika :) Lakin araç krediyle ve eldeki imkanlar zorlanarak alınınca...

Almışken adam akıllı almak lazım, kaliteli ve uzun soluklusundan. Geçici çözüm bulmalıyım şimdilik.

Özgür B tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Özgür B yazdı:

Çözüm önerisi harika :) Lakin araç krediyle ve eldeki imkanlar zorlanarak alınınca...

Almışken adam akıllı almak lazım, kaliteli ve uzun soluklusundan. Geçici çözüm bulmalıyım şimdilik.

evet ne yazıkki bütçe ekonomisini pek beceremiyoruz. saki bi model altını alsak ölürüz :D bende aracımı alırken sıfır fiestamı 2nci el focus mu tercihinde bulunmuştum ve limitleri zorlamıştım ama artık kredi borcu görmek istemiyorum gitsin gittiği yere kadar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bluetooth ile ses iletmede en iyi ikinci parti cihaz parrot un mki serisidir mki9000 kullanıyorum araç kullanırken telefon görüşmeleri çok kolay oluyor hemde spotify müziklerimi dinleyebiliyorum montajıda çok basit

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende de 2012 focus style var. aracı aldığımdan beri bu konu hakkında baya bi araştırma yaptım. dün bir rus sitesinde şu konuya rastladım. umarım link vermemde sakınca yoktur. 

https://www.drive2.ru/l/5704072/ bu konunun özeti

https://www.drive2.ru/l/2422617/ bu detaylı anlatımın 1. partı

https://www.drive2.ru/l/2430380/ bu detaylı anlatımın 2. partı

sayfayı chrome ile ingilizce çeviri yaparak okudum. eleman gayet mantıklı şekilde yapmış. araç radyosunun arka bağlantısında hangi soketlere sağ, sol ve topraklama girişlerini yapacağını ve aracı pc ye bağlayıp program vasıtasıyla aux açmayı anlatmış. 

ben bu konuyu bulmadan önce konyada serviste auxu açtırmayı denedim ama başarılı olamadılar. bu konuda ise eleman önce kablo bağlantılarını yapmış ve sonra açmayı denemiş ve başarmış. o yüzden mi bende aux açmayı başamadılar diye merak içine girdim. 

eminim bu konuda fikri olan bir uzman arkadaşımız vardır diye tahmin ediyorum. eğer bu sorunu böyle çözebilirsek bu konudan muzdarip olan herkes için güzel bi çözüm yolu olacaktır. aux olduğu sürece istediğimiz bluettoth kitini araca kolayca bağlayıp tam verim alabileceğiz. hadi bi el atın buna ustalar. kablo bağlı olmadığı için mi aux sistemden açılamamıştır. yoksa aux hiç açılamaz mı sistemsel olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu çözse çözse @Ozan Kar çözer :)

--1 dakika sonra eklendi--
20.09.2017 - 01:19 tarihinde, Kadir Kocatürk yazdı:

Bluetooth ile ses iletmede en iyi ikinci parti cihaz parrot un mki serisidir mki9000 kullanıyorum araç kullanırken telefon görüşmeleri çok kolay oluyor hemde spotify müziklerimi dinleyebiliyorum montajıda çok basit

Üstadım cihaz fiyatına baktım, 704 TL diyor :)

Bu parayı verdikten sonra üstüne 200 tl ilave edip ekranlı android cihaz taktırılır :)

Özgür B tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konudaki arkadaşın çektiği sıkıntıdan sonra buz gibi soğudum android veya orjinal olmayan sistemden. mki9000 daha mantıklı geliyor. ama şu bulduğum konudaki gibi çözüm olursa çok daha az masraflı halledebileceğiz. Ozan bey'in fikrini de öğrenmek istiyorum

Tarık K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence USByi çevirmekle uğraşmayın. Yani ana ünitede %99 aux zaten vardır, ford/otosan bunu sizden saklamıştır. (sıfır maliyetli hill holder bile verilmedi)

Yani öncelikle elm ile aux var olarak ayarlayın, eğer aux tuşuna basınca geliyorsa ekrana bingo :) sonrası tesisata kalır, şemadan bakıp ilgili pinlere kabloyu taktınız mı çalışır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.