Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Usb'yi Aux'a Çevirme

ömer akman

Önerilen Mesajlar

genel SORU ve sorunlar başlığı altında oluşturdum soru mahiyetinde. Telefon Android. Sizin bir öneriniz var mı ?

Edit :  24.02.2014 tarihli bir gönderide aynı soruyu buldum

Onur G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Onur G yazdı:

Merhabalar 2013 Focus'da aracımda el freninin gerisinde bulunan usb girişe flash disk takıp medya üzerinden aux tuşuna basıp müzik dinliyorum, bu usb girişe telefonumu hangi yöntem ile bağlayabilirim ? Aşağıda eklediğim resimdeki gibi bir kablo ile telefonumu bağlayıp müzik dinleme imkanı olur mu sizce?

Şimdiden Teşekkkürler :)

usb.jpg

kablo şeklen uygun olsa da muhtemelen farklı bir amaç için üretilmiştir. görselden kesin yorum yapılamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

ipod şarj eden kablo var bu şekilde :D 

biliyorum muhtemelen o şekilde bir kablo zaten, 

analogu dijitale çeviren ADC, onu da usbde dosya varmış gibi data olarak gönderen ayrıca bi çip bunların bağlantısı güç olayları vs var yani USBnin soket kısmında bu kadar şey olması zor ama imkansız değil o yüzden yazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.01.2017 - 14:18 tarihinde, Ergün YILDIZ yazdı:

Benim aracımda da aux olmadığından

https://www.aliexpress.com/item/Dual-Output-3-5mm-Car-USB-Bluetooth-Receiver-Wireless-AudioReceiver-Adapter-bluetooth-audio-adapter-C/32654364790.html?spm=2114.13010608.0.0.CXbJmH

bu ürünü aldım.

Araç USB portuna taktıktan sonra telefonu eşleştiriyorsunuz ve telefondaki tüm sesler araca aktarılıyor gelen çağrı sesleri dahil,

yani hem müzik dinleniyor (telefondaki mp3 ve internet radyosu veya spotify gibi ) hem de telefon görüşmesi yapılıyor. Karşıdaki kişinin sesi araç hoporlerinden çıkıyor ancak sizin sesiniz tabi ki telefonun mikrofonundan karşıya gidiyor biraz gecikmeli ancak yine de çalışıyor. Direksiyon üzerindeki media düğmelerinden şarkılarda ileri - geri yapılabiliyor, ses yükseltilip alçaltılabiliyor.

--23 dakika sonra eklendi--
18.05.2017 - 09:20 tarihinde, Erdem Çırakoğlu yazdı:

cihazı taktıktan sonra hangi konuma getiriyorsunuz ?  aux mu yoksa başka bir yermi ? 

Aux modundan çalışıyor.

--25 dakika sonra eklendi--
20.05.2017 - 19:07 tarihinde, Onur G yazdı:

abiler kardeşler yok mu bir zat-ı şahane şu derdime çözüm bulsun :blink: 2013 focus  usb girişini kullanarak telefonumdaki müzikleri dinleme imkanım yok mu ?

benim kullandığım cihaz usb + cep telefonu ile müzik dinleme içendir.

--28 dakika sonra eklendi--
20.05.2017 - 14:01 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Merhabalar 2013 Focus'da aracımda el freninin gerisinde bulunan usb girişe flash disk takıp medya üzerinden aux tuşuna basıp müzik dinliyorum, bu usb girişe telefonumu hangi yöntem ile bağlayabilirim ? Aşağıda eklediğim resimdeki gibi bir kablo ile telefonumu bağlayıp müzik dinleme imkanı olur mu sizce?

Şimdiden Teşekkkürle

Bir tane bluetooth dongle alıp usb ye takıyorsunuz, cep telefonunu da bluetooth ile eşleştiriyorsunuz ve tüm müzikleri dinleyebiliyorsunuz.

örnek bluetooth cihaz linki verdim. ben sorunsuz kullanıyorum.

Ergün YILDIZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Onur G yazdı:

Hocam resimde eklediğim araç kitini aldım aracın usb kısmına bağlayıp telefonla eşleştirdim arabadan aux'a bastığımda cihaz yok diyor.

(2013 focus trend)

277327715_tn50_0.jpg

Cihazlar birbirine benziyor,

Herhalde Türkiye içinden aldınız iade edin çalışmaz.

aux kablosu takılarak çalışan model bu

aux girişi olsa zaten direk bağlardınız.

benim önerdiğim yerden alın sorunsuz çalışır.

Ergün YILDIZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben Xiaomi ROIDMI 2S aldım dün geldi izmirde 91,7 frekansında çalışıyor. 

--1 dakika sonra eklendi--
14.01.2017 - 14:18 tarihinde, Ergün YILDIZ yazdı:

Benim aracımda da aux olmadığından

https://www.aliexpress.com/item/Dual-Output-3-5mm-Car-USB-Bluetooth-Receiver-Wireless-AudioReceiver-Adapter-bluetooth-audio-adapter-C/32654364790.html?spm=2114.13010608.0.0.CXbJmH

bu ürünü aldım.

Araç USB portuna taktıktan sonra telefonu eşleştiriyorsunuz ve telefondaki tüm sesler araca aktarılıyor gelen çağrı sesleri dahil,

yani hem müzik dinleniyor (telefondaki mp3 ve internet radyosu veya spotify gibi ) hem de telefon görüşmesi yapılıyor. Karşıdaki kişinin sesi araç hoporlerinden çıkıyor ancak sizin sesiniz tabi ki telefonun mikrofonundan karşıya gidiyor biraz gecikmeli ancak yine de çalışıyor. Direksiyon üzerindeki media düğmelerinden şarkılarda ileri - geri yapılabiliyor, ses yükseltilip alçaltılabiliyor.

bu üründede aux cıkısı var cihazda benim aldığımdada var. aracımda aux cıkısı yok ama benim sizin araçta aux cıkısı yoksa nasıl calısıyor mantığını anlayamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Onur G yazdı:

Hocam resimde eklediğim araç kitini aldım aracın usb kısmına bağlayıp telefonla eşleştirdim arabadan aux'a bastığımda cihaz yok diyor.

(2013 focus trend)

277327715_tn50_0.jpg

Bu cihazin aynisini bende aldim eger aux girisin yoksa bu cihaz hic bsy,ysb den sadece guc aliyor arkadasim,sayfanin ilk sayfalarinda bunla ilgilide yazmistim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Erdem Çırakoğlu yazdı:

bu üründede aux cıkısı var cihazda benim aldığımdada var. aracımda aux cıkısı yok ama benim sizin araçta aux cıkısı yoksa nasıl calısıyor mantığını anlayamadım. 

Zaten aux olsa kablo ile aux+telefon birbirine bağlardık.

benim kullandığım cihaz aux+bluetooth çift fonksiyonlu araç içi usb ye takılıyor flush bellek gibi

araç teybinde aux tuşu ile bluetooth görünmeye başlıyor. cep telefonundan da bluetooth kulaklık gibi algılayıp bağlanıyorsunuz ve cep telefonundaki müzikleri bu bluetooth alıcı sayesinde araç içine aktarıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Ergün YILDIZ yazdı:

Zaten aux olsa kablo ile aux+telefon birbirine bağlardık.

benim kullandığım cihaz aux+bluetooth çift fonksiyonlu araç içi usb ye takılıyor flush bellek gibi

araç teybinde aux tuşu ile bluetooth görünmeye başlıyor. cep telefonundan da bluetooth kulaklık gibi algılayıp bağlanıyorsunuz ve cep telefonundaki müzikleri bu bluetooth alıcı sayesinde araç içine aktarıyorsunuz.

anladım teşekkür ederim. bende s link marka almıştım ama aux tuşuna bastığımda görmemişti.

ben aliexpressten o kadar beklemek istemediğim için fm üzerinden yayın yapan bir ürün aldım. sorun olursa sizin tavsiyeniz olan ürünüde deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

(2 in 1 Universal 3.5mm Streaming Car Wireless Bluetooth Car Kit + AUX Audio Music Receiver)  olanlar Bluetooth ve aux birlikte olanlar yani, araçlarda çalışıyor anladığım kadarı ile ayrıca benim aldığım 2.67$  10 TL bile etmiyor ve taaa çinden adamlar kargo masrafsız gönderiyorlar. varsın 15-20 günde gelsin .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.