Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Konsept Kamyonet Ford Atlas (Concept Truck Ford Atlas)

Saruhan Özkan

Önerilen Mesajlar

Merhabalar. Bugün yeni arabalardan çok bahsettik ben de araştırıken. Fordun üzerinde çalıştığı kamyonet tarzı konsept aracını buldum. Model adı Atlas. Araç hakkında teknik bilgi çok fazla yok. Bu araç şu anda var olan F-150 modeli (Avrupadaki Ranger modeli)nin konseptidir.

ford-atlas-concept-photo-497843-s-1280x7

Ford-Atlas-7-600x404_zps95e5b4aa.jpg

ÖNEMLİ NOT: Bu aracı trafikte asla göremeyeceğiz, satışı olmayacak. He belki tanıtım için gezdirebilirler. Yani bu konsept araçtan yola çıkılarak F-150 ve Ranger geliştirilecek. 

Motor Özellikleri: 3.5 Lt V6 Eco Boost motora sahip Ford Atlas Consept, Start-Stop özelliği ile trafikte ışıklarda durduğunuz zaman motoru durdurarak yakıtta verimlilik özelliği sağlıyor. Eco Boost diğer motorlarla karşılaştırıldığında, CO2 emisyonunu büyük ölçüde azaltıyor.

Ford Atlas Concept ayrıca, aerodinamik unsurların birleşim ile de yakıt tasarrufunu sağlıyor. (artık ne kadar sağlıyor bilemem : : :D 6 İleri Select-Shift Otomatik şanzımana sahip 365 beygir olan bu canavar 565 NM tork üretiyor.

2014-ford-atlas-engine-image_zps4c91d229

Aktif Ön Izgara: Gril arkasında bulunan otomatik kepenkler ekstra motor soğutması gerekli olduğunda açılır. Örneğin; sıcak havada dur-kalk yapmak gerektiğinde aktif ön ızgara devreye girer.

Açık

2013-Ford-Atlas-Concept-Open-Grille-Shut

Kapalı

2013-Ford-Atlas-Concept-Closed-Grille-Sh

Aktif Tekerlek Izgarası: Otomatik kepenkler araç düşük hızda giderken açık dururken, yüksek hızlarda otomatik olarak kapanarak aracın aerodinamik dengesini korumasına yardımcı oluyor. Lastikler 22 inç All-Terrain.

Izgaralar kapalı iken

1304-8l-04ford-atlas-concept22-inch-tire

Bu da açık hali

ford-atlas-wheels-tires_zps51a1c00f.jpg

Çift Kademeli Rüzgarlık: Ön rüzgârlık yüksek hızda aşağı doğru inerek araç altına giren rüzgârı dengeliyor. Düşük hızlarda ise yükseliyor. Off-Road kullanım için kolaylık sağlıyor.

Elektrikli Basamak:  Otomatik açılan basamaklar yolcuların araca binmelerine yardımcı oluyor ve araç hareket halinde iken kapalı konumda durarak aracın aerodinamik dengesine olumlu etki sağlıyor. 

Diğer Özellikler:Ford Atlas Concept, pick-up sahiplerini dayanıklı, yüksek kapasiteli bir araçla tanıştırıyor. Yeni araç, 360 derecelik kamerasıyla araç sahiplerine daha iyi bir bakış açısı sağlıyor.

Yeni LED far sistemi ile artık yolları daha da fazla aydınlatıyor. Ayrıca araca eklenen gizli yük rampası sayesinde kasasına motorsiklet ve benzeri yüklerin yüklenmesi için kolaylık sağlanmış.

Araçta 110 V'luk güç çıkışı mevcut. Malum bu tarz araçlar zorlu doğa koşullarında da her ihtiyacı karşılamaya çabalıyor.

http---imagetrucktrendcom-f-features-con

İç Dizayn:

ford-atlas-concept-unveiled-previews-nex

ford-atlas-interior1_zps11171652.jpeg

Ford-Atlas-Concept-center-screen-1_zpsb7

ford-atlas-concept-shift-lever-photo-497

Römork kullananlar için büyük kolaylık. Ayrıca dikine park özelliği bu araçta da mevcut.

Ford-Atlas-Concept-center-screen2_zpsc38

Ford-Atlas-Concept-center-console_zpsbb2

Ford-Atlas-Concept-steering-wheel_zps2c6

Ford-Atlas-Concept-instrument-cluster_zp

Biraz da dışardan

Ford-Atlas-Concept-exhaust-tip_zpsbcc289

Ford-Atlas-Concept-step-up-2_zps0031a5fe

atlascargo_zps503d47a7.jpg

Ford-Atlas-Concept-rear-truck-bed_zps8dd

Bu kadar yeter herhalde fazla da boğmaya gerek yok. Son iki videoyla paylaşımımı bitiriyorum. Keyifli forumlar :)

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzay mekiği gibi olmuş içi  :)

Eline Sağlık, Amiral Gemisini tanımak güzeldi  :)

Focus 3ü almamızın sebebi de bu iç dizaynın tam bir kokpit havasında olmasıydı. Ford bu işi iyi biliyor... Sonuçta mantık belli. Her sürücü kendi aracının pilotudur. Ve pilot aracı kullanırken keyif almalı ve rahat olmalı.

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçi evet tam bir konsept oto havasında ama dışı seri üretime geçirilebilecek tarzda bir araç olmuş,bu şekliyle üretilse çok canlar yakar. Mükemmel olmuş tek kelimeyle ama birşey dikkatimi çekti, vites kolunun altı boş mu ben mi öyle algıladım acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçi evet tam bir konsept oto havasında ama dışı seri üretime geçirilebilecek tarzda bir araç olmuş,bu şekliyle üretilse çok canlar yakar. Mükemmel olmuş tek kelimeyle ama birşey dikkatimi çekti, vites kolunun altı boş mu ben mi öyle algıladım acaba ?

Evet boş

Hayallerin bile ötesinde mükemmel bir araç..

Aslında hayal değil yani bu ödeme, vergi durumları vs. düzelse ve konsept aracın çoğu özelliğini layığıyla tamamlayıp şu anki araçlara entegre etseler çok da ulaşılmaz değil. Gelecek çok güzel şeyler vaadediyor.  Ömrümüz yeterse bu tarz araçları görebiliriz belki. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.