Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Teoman Saraç yazdı:

88-02

Teşekkür ederim.

https://tr.aliexpress.com/item/Car-Auto-Light-Sensor-Automatic-Headlight-Sensor-Control-For-New-F-rd-ocus-2012-Kuga-2013/32259618889.html?spm=2114.13010608.0.0.jghN8l

Şöyle bir ürün almıştım arada sapıtıyordu bakalım ELM den yapınca ayarlama düzelecek mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Win 10 u denemeyin genelde hata veriyor. XP ya da vista vin7 gibi işletim sistemleri deneyin. Yahya'ın verdiğin siteden driverları yükleyin ama önce eğer yüklediyseniz hepsini kaldırın temiz kurulum yapın. Sonra sırayla 8 den  8,6 yqa kadar focccus u deneyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman Saraç yazdı:

Win 10 u denemeyin genelde hata veriyor. XP ya da vista vin7 gibi işletim sistemleri deneyin. Yahya'ın verdiğin siteden driverları yükleyin ama önce eğer yüklediyseniz hepsini kaldırın temiz kurulum yapın. Sonra sırayla 8 den  8,6 yqa kadar focccus u deneyin.

Deneyeyim Teoman bey, win10 can sıkmaya devam ediyor hala

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Alaattin C. yazdı:

Teşekkür ederim.

https://tr.aliexpress.com/item/Car-Auto-Light-Sensor-Automatic-Headlight-Sensor-Control-For-New-F-rd-ocus-2012-Kuga-2013/32259618889.html?spm=2114.13010608.0.0.jghN8l

Şöyle bir ürün almıştım arada sapıtıyordu bakalım ELM den yapınca ayarlama düzelecek mi?

Siz donanımı hallettinizmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yan iotomatik far sensörünü direk elm den aktif etseniz çalışmaz. Sensör gerek bir ihtimal far anahtarı gerek. Ha bu çindeki cihazla çaışırmı bilemem.

Anladım valla bende bu cihazla dene yanılma yapacağım. Olmadı sensör arayışına gireceğim. Siz yağmur ve far sensörü ve birde kararan aynayı yapmıştınız. Nasıl temin ettiniz, uğraşa değer mi ve bir de maliyet? :):):) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Alaattin C. yazdı:

Anladım valla bende bu cihazla dene yanılma yapacağım. Olmadı sensör arayışına gireceğim. Siz yağmur ve far sensörü ve birde kararan aynayı yapmıştınız. Nasıl temin ettiniz, uğraşa değer mi ve bir de maliyet? :):):) 

İhtiyaçlarınıza ve isteğinize göre değişir görecelidir. Burda asıl önemli olan camdaki aparatlar onları bulmak zor. Ben bazı  parçalar hediye geldiği için tam bir maliyet çıkaramadım.

Kısaca: bi arkadaş karartmalı ayna, kapak ve demirini 200 tlye satıyordu. Sensör de yağmur sensörü uygun maksimum 100 tl. Çekilen kablo Diafon kablosu DT8 oda 5 tl civarı.

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İhtiyaçlarınıza ve isteğinize göre değişir görecelidir. Burda asıl önemli olan camdaki aparatlar onları bulmak zor. Ben bazı  parçalar hediye geldiği için tam bir maliyet çıkaramadım.

Kısaca: bi arkadaş karartmalı ayna, kapak ve demirini 200 tlye satıyordu. Sensör de yağmur sensörü uygun maksimum 100 tl. Çekilen kablo Diafon kablosu DT8 oda 5 tl civarı.

Şu aparatı deneyeyim bir olmadı orjinale çalışırım. :):) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yahya Akman yazdı:

Google elm 327 driver yazin. Totalcardiagnos.... diye bir sitede driverler var adım adım yükleyin driverleri. Birde oyle deneyin.

Bir saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Sorunu çözdüm sanırım;

Kullandığım dizüstü win10 pro  64 bit. (son aldığım ELM win10 da çalışmayınca win 7 de denedim onla da çalışmadı.)

ilk denediğim klon ELM damla tip entegreli, arabaya bağlamadan forscan ve focccus açılıyor ancak arabaya bağlayınca clone elm ya da can't init ELM hatası veriyor. Damla entegre olduğu için kalite vasatın altında gibi.

İkinci deneme FTDI USB çipli pic18f2480 mikroişlemcili kaliteli diye düşündüğüm ELM. Zira damla tip entegreli ELM nin bordunda çok az devre elemanı varken bunda bord baya dolu. Araca bağlanmadan hiçbir şekilde forscan ve focccus görmüyor.

Sebebi şu; devrede PCnin usb portundan gelen besleme sadece FTDI çipi besliyor, pic in beslemesi OBD portundan gelen 12volt ve 7805 regülatörden geçiyor. Haliyle arabaya bağlanmadan pic beslenmediği için Can't init ELM, yada ELM'ye bağlanılamadı hatası veriyor.

Birazdan modifiye edeceğim inşallah hafta sonu denediğimde çalıştığını göreceğim.

Spoiler

HTB1RrAFGVXXXXaKXpXXq6xXFXXX5.jpg?size=1

Hüseyin Do. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17.03.2017 - 02:27 tarihinde, Hüseyin Do. yazdı:

Sorunu çözdüm sanırım;

Kullandığım dizüstü win10 pro  64 bit. (son aldığım ELM win10 da çalışmayınca win 7 de denedim onla da çalışmadı.)

ilk denediğim klon ELM damla tip entegreli, arabaya bağlamadan forscan ve focccus açılıyor ancak arabaya bağlayınca clone elm ya da can't init ELM hatası veriyor. Damla entegre olduğu için kalite vasatın altında gibi.

İkinci deneme FTDI USB çipli pic18f2480 mikroişlemcili kaliteli diye düşündüğüm ELM. Zira damla tip entegreli ELM nin bordunda çok az devre elemanı varken bunda bord baya dolu. Araca bağlanmadan hiçbir şekilde forscan ve focccus görmüyor.

Sebebi şu; devrede PCnin usb portundan gelen besleme sadece FTDI çipi besliyor, pic in beslemesi OBD portundan gelen 12volt ve 7805 regülatörden geçiyor. Haliyle arabaya bağlanmadan pic beslenmediği için Can't init ELM, yada ELM'ye bağlanılamadı hatası veriyor.

Birazdan modifiye edeceğim inşallah hafta sonu denediğimde çalıştığını göreceğim.

Gizli içerikleri göster

HTB1RrAFGVXXXXaKXpXXq6xXFXXX5.jpg?size=1

Bugün test etme şansım oldu sıkıntısız çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17.03.2017 - 01:01 tarihinde, Teoman Saraç yazdı:

Teoman bey bu parçaların kodları var mı elinizde acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.03.2017 - 11:03 tarihinde, Alaattin C. yazdı:

Teoman bey bu parçaların kodları var mı elinizde acaba?

Siz tekrar kontrol ettirin.

Dikiz ayna kodu:

*BU5A-17E678-VA

*AU5A-17E678-AC

*AU5A-17E678-AB

(Ayna konusunda size bir tiyo :D Ayna hiç farketmez sadece kararan olması yeter. MK 2,5, C-max, Focus hepsi oluyor....

Asıl önemli olan bu ayna ve sensörün camda olan kısmı. Ufak aparatlar..

Sensör:

*BV6T-17H761-AA

(Bunda da Focus, Transit hepsi olur. Hangisi ucuzsa onu alın)

*DT8-Diafon kablosu 8 li

Bukadar. Bi arkadaş ayna ve demirini satıyor. Uygun fiyatta olduğunu düşünüyorum. Bence camdaki demiri olduğu için ve niyetiniz varsa düşünün derim.

Bunların bağlantı şemasıda bizde var. Sağolsun müendis beğğğğ @Murat Kavuk abi çıkardı :D

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.