Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar benim yeni kasa cmax de start stop yok acaba bu özellik aktif edilebiliyormu?araç yol bigisayarında bu özelliği aktif yada pasif etme butonları var fakat çalıştırmıyor trend modellerde yokuş kalkış ve lastik basınç sensörleri aktif edilmiş bizim araçlardada acaba bu özellikler açılırmı yada kör nokta uyarı sistemi? sonuçta araçta ön ve arka sensörler bulunmakta ve bi araç çok yaklaşırsa bildirim yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, uğur akarca yazdı:
arkadaşlar benim yeni kasa cmax de start stop yok acaba bu özellik aktif edilebiliyormu?araç yol bigisayarında bu özelliği aktif yada pasif etme butonları var fakat çalıştırmıyor trend modellerde yokuş kalkış ve lastik basınç sensörleri aktif edilmiş bizim araçlardada acaba bu özellikler açılırmı yada kör nokta uyarı sistemi? sonuçta araçta ön ve arka sensörler bulunmakta ve bi araç çok yaklaşırsa bildirim yapıyor.

Start stop , kör nokta uyarı gibi ozellikler tamamen donanım ile alakalı sonradan ekleme olmuyor. Lastik basınç ve yokuş kalkış yazılım ile eklenebilir, bu konuyu inceleyiniz

Misafir tarafından düzenlendi
Yazılar başlığa taşındı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21.12.2016 - 21:52 tarihinde, Özer Aksu yazdı:

Start stop , kör nokta uyarı gibi ozellikler tamamen donanım ile alakalı sonradan ekleme olmuyor. Lastik basınç ve yokuş kalkış yazılım ile eklenebilir, bu konuyu inceleyiniz

benim aracım 2012 titanium yokuş kalkış desteği var ama rampada çalışmıyor ataç geri kayıyor bunun yazılımla ilgisi varmıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Nazmi Kırma yazdı:

benim aracım 2012 titanium yokuş kalkış desteği var ama rampada çalışmıyor ataç geri kayıyor bunun yazılımla ilgisi varmıdır

viteste olması gerekiyor. frene basmanız gerekiyor (yani freni bırakınca devreye girmiş olur) ve 3 saniye çalışır. Bunları biliyorsanız servise gidin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar ELM327 ile  PTC ısıtıcıyı aktif etmek için modifiyeli elm gerekiyormu yoksa normali yaparmı? birde bluetooth olan la yaparsam sıkıntı olurmu?

yani gittigidiyordan bitane alsam 40 tl ye falan çalışırmı

Enes Andıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.12.2016 - 12:12 tarihinde, Enes Andıç yazdı:

arkadaşlar ELM327 ile  PTC ısıtıcıyı aktif etmek için modifiyeli elm gerekiyormu yoksa normali yaparmı? birde bluetooth olan la yaparsam sıkıntı olurmu?

yani gittigidiyordan bitane alsam 40 tl ye falan çalışırmı

ilk mesajda kablolu olması daha iyi olur diye yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar dün n11.com dan sipariş ettiğim elm 327 kablom geldi ve hemen araca bağlayıp denemelere başladım ama (can't open port) uyarısı aldım. Forumu okudum ve sorunun kablo sürücüsünde olduğunu öğrendim windows 8.1 için geçerli sürümü yükledim ve bugün tekrar denedim. Araca kabloyu bağladım programı açtım ama bu seferde read from BCM kısmında hata aldım (.....init) gibi bir hataydı sonra kabloyu çıkarıp tekrar denedim birkaç defa daha tekrarladım bu sefer bağlandı. İlk mesajda yazılanları harfiyen uyguladım ve her write from BCM' ye basışımda motor arızası motor yağı arızası gibi hatalar verdi ama sonuçta işlemleri tamamladım ve abs'den kaydettim . Şimdi sürücü destek ekranında hill holder,lastik basınç seçenekleri aktifleşti. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim iyi ki varsınız :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, İhsan.Yıldız yazdı:

Merhaba arkadaşlar dün n11.com dan sipariş ettiğim elm 327 kablom geldi ve hemen araca bağlayıp denemelere başladım ama (can't open port) uyarısı aldım. Forumu okudum ve sorunun kablo sürücüsünde olduğunu öğrendim windows 8.1 için geçerli sürümü yükledim ve bugün tekrar denedim. Araca kabloyu bağladım programı açtım ama bu seferde read from BCM kısmında hata aldım (.....init) gibi bir hataydı sonra kabloyu çıkarıp tekrar denedim birkaç defa daha tekrarladım bu sefer bağlandı. İlk mesajda yazılanları harfiyen uyguladım ve her write from BCM' ye basışımda motor arızası motor yağı arızası gibi hatalar verdi ama sonuçta işlemleri tamamladım ve abs'den kaydettim . Şimdi sürücü destek ekranında hill holder,lastik basınç seçenekleri aktifleşti. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim iyi ki varsınız :)

Siparis ettiginiz yerin linkini paylasirmisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar yalnız büyül bir sıkıntım oldu bu özellikleri açtıktan sonra kontağı çevirdim butün arıza lambaları yandı motor arızası dedi araba çalışmadı. Sonra birkaç defa daha denedim bütün göstergeler gitti şu an araba hiç çalışmıyor ne yapmalıyım acil yardımınıza ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.