Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Ben 2012 jettaya esp modülü alıp taktım ve yokuş kalkış çalıştı...

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Serdar Aydın yazdı:

Esp takılır mı ki araca :-? 

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Aracı satıp ESP'lisini almanız daha mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16.09.2016 - 01:42 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Yeni bişey buldum :) henüz DENEMEDİM

Göstergedeki 4lü ekrana istediğinizi koyabilirsiniz, makyajlı için yazmışlar ama hepsinde aynıdır muhtemelen. Çevirmeyede üşendim :) 

in the config IPC for tile indications meet the following addresses:

DE03 – First on-Board computer
DE04 – Second on-Board computer

the order of the tiles from left to right,

the byte Values:
01 – Time travel
02 – the power Reserve
03 – Current flow
04 – average consumption per 100 km
05 – average speed of
06 – current speed
07 – the distance traveled (odometer)

default:
07040302

ELM ile IPC sekmesine gireceksiniz

DE03 – Araç Bilgisayarı-1
DE04 – Araç Bilgisayarı-2

01- Seyahat Süresi

02- Kalan benzin km

03- Anlık Tüketimi

04- 100 km ortalama tüketim

05- Ortalama Hız

06- Şuanki Hız

07- Gidilen Km 

4'lü yol bilgisayarında Varsayılan değerler. 

07040302

Siz isterseniz

06020302

Bu şekilde yapabilirsiniz.

Keyfimin kahyasımısınız, istediğim gibi yaparım diyenlerde kafasına göre takılsın. Araçta olmadığım için bazı terimleri net çevirememiş olabilirim. Araçtaki tam yazanıda ekleyebilirsiniz.

up286763-IMGi3693.jpg.7475b64e2483e19a865c031351957739.jpg

Tuncay A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar alarmida aktif ettim teşekkürler emegine saglik, ic sensoru haftaya takicaz, kapilar acilinca korna bir öttü korktum valla sirene gerek yok. puntonun alarmindan daha yuksek caliyor. Kaput acik uyarisi vermedi, ekrana ic sensoru kontak kapaninca "kapatmak icin ok basin" uyarisi geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar alarmida aktif ettim teşekkürler emegine saglik, ic sensoru haftaya takicaz, kapilar acilinca korna bir öttü korktum valla sirene gerek yok. puntonun alarmindan daha yuksek caliyor. Kaput acik uyarisi vermedi, ekrana ic sensoru kontak kapaninca "kapatmak icin ok basin" uyarisi geldi.

Kaputta switche gelen kablo girişi varmıydı yoksa bosmuydu ? İç sensor olmadan nasıl çalıştı? Fotograflayabilme şansınız var mı?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Özer Aksu yazdı:

Kaputta switche gelen kablo girişi varmıydı yoksa bosmuydu ? İç sensor olmadan nasıl çalıştı? Fotograflayabilme şansınız var mı?

Kaputu yarin fotolarim, switch ve kablo isi kolay switchli kilit fiyati 100 küsur idi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Çift yol bilgisayarı ve Dijital hız bizim göstergelerede gelse çok güzel olacak. Rus forumlarını didik didik ettim ama maalesef yapan yok. 

makyajlının yazılımı atılırsa olur. bozulan birşey oluyordu ama hatırlamıyorum.

Şimdi, Özer Aksu yazdı:

ilgili konuda da yazdığım gibi sensör olmadan da çalışır, kapılar açılırsa alarm çalar. sensör ayrıca harekete de bakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce hayırlı olsun umarım kullanılmaz. Hani alarm aktif olması iyi değil diye :). Size bazı sorularım olacak.
1-Alarm tesisat kabloları varmıydı yoksa siz yağmur sensörüne hat çekerken onudamı hallettiniz ya da hat çektiyseniz.; giriş yeri neresi?
2-Mümkünse Eğer hat çekildiyse resim atarmısınız?
Tekrar hayırlı olsun dileklerimle :)

Not: Bu hatların altta çekildiği yer gem mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.