Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Ozan Kar

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen özellikler [Hill Holder Eklendi]

Önerilen Mesajlar

14 saat önce, Sarp D. Uygur yazdı:

Kablo modifiyeli mi? Bende çıkıyor rejenerasyon işlemi.

evet modifiyeli  sivici sağ sol yapıyorum bişey değişmiyor foccus programını sorunsuz kullandım.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
08.01.2019 - 13:26 tarihinde, Yasin Taşcı yazdı:

evet modifiyeli  sivici sağ sol yapıyorum bişey değişmiyor foccus programını sorunsuz kullandım.

Forscan ayarlarında da hs-ms switch olarak seçili mi peki?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
10.05.2018 - 13:50 tarihinde, Sarp D. Uygur yazdı:

Göstergeyi ST açılış yapabiliyoruz focccus üzerinden, ayrıca yeni esc menüsü (çekiş kontrol) ile spor modu açılabiliyor ve elektronik hız sabitleyici tamamen devre dışı bırakılabiliyor. Ruslar sağolsun yeni şeyler öğreniyoruz...

Araç  ST olmasa bile logoyu değiştirebiliyormuyuz?

Araç 2013 trend x spor modu açılırmı?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili @Ozan Kar

Bu konu başlığı altında araçlarımızda aktif edebileceğimiz özelliklere dair çok güzel ve faydalı paylaşımlar var. 

Senden ricam bu özelliklerin kodlarını vs. İlk sayfadaki ilk iletine eklemendir. 

Zira konu ile ilgilenen arkadaşlar aynı şeyleri sormalarının ve aynı cevapları almalarının sonu olmayacak, ilk sayfalardaki faydalı olan konu 200 sayfada takip edilemez olmuştur.

Gereğini yapacağını düşündüğüm için şimdiden bu güzel konu ile ilgilenen tüm forumdaşlarım adına sana teşekkür ederim. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, Alper Sakallı yazdı:

Sevgili @Ozan Kar

Bu konu başlığı altında araçlarımızda aktif edebileceğimiz özelliklere dair çok güzel ve faydalı paylaşımlar var. 

Senden ricam bu özelliklerin kodlarını vs. İlk sayfadaki ilk iletine eklemendir. 

Zira konu ile ilgilenen arkadaşlar aynı şeyleri sormalarının ve aynı cevapları almalarının sonu olmayacak, ilk sayfalardaki faydalı olan konu 200 sayfada takip edilemez olmuştur.

Gereğini yapacağını düşündüğüm için şimdiden bu güzel konu ile ilgilenen tüm forumdaşlarım adına sana teşekkür ederim. 

Mesela? Benim bildiğim herşey ilk mesajda yazıyor. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
9 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Hız 120 yi geçince uyarı sesi çıkarması, açılış logosunu sd yapma vs. İlk aklıma gelenler... 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bir saat önce, Selçuk Öz. yazdı:

Hız 120 yi geçince uyarı sesi çıkarması, açılış logosunu sd yapma vs. İlk aklıma gelenler... 

Hız uyarısını bilmiyorum, yol bilgisayarından ayarlanmıyor mu o? Titanium dışında mı yok?

Logoyu eklerim. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
20 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ST logosu koyma, düz maviden mavi-siyah arka plan yapma vs. Sen daha iyi bilrsin işte ilk mesajda yazmayıp sonradan ulaşılmış özelliklere. Onları da ilk mesaja eklemeni istiyor halk 🙂

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bir sorun olucaktı okumada sorun yaşıyorum dolarken bir kere okuttum ondada yazarken sorun yaşadım neden kaynaklı olabilir yazarken de hata verince yakıtı görmez oldu sonra forscanla düzelte bildim ıstan bul anadolu takasındayım yardim edebilicek bir arkadaş yardim ederse çok sevinirim

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaput açık diyorsa bcm şemasından kaput alarm switchini çıkışını bulmanız ve gereken bağlantıyı yapmanız lazım. Alarm aktif etmeye çalışmışsınız sanırım onun sonucu oluyor bu. Rs işini de yaptığınız işlemi geri alır orijinal değerleri yazdırırsanız sıkıntı kalmaması lazım.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Alper Sakallı
      Merhaba Arkadaşlar.

2012 model 142bin km'de Focus 1.0 EcoBoost Titanium manuel vites ve sadece benzinli aracımdaki bazı durumların çözümü için tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

Şikayetlerim:
      - Rölantide sarsıntılı bir titreşim.
      - Yokuş kalkış desteğinin çalışmaması.

Öncelikle aracımın rölantide titreme sorunu olduğu için geçen hafta Özel Ford Servisinde buji takımı değişti ve sarsıntı 1 haftalığına %80 oranında düzeldi.

Bugün Cruse Control ile giderken emisyon lambası yandı ve rölantideki titreşim arttı. 

Gürkan Hocamla buluşmamızda Focccus programı ile gizli özellikleri açarken, yokuş kalkışın devre dışı bırakıldığını gördük. Düzelttiğinde ise gösterge ekranından uyarı verdi.
      Arıza kodlarını da okudu ve hafızada şunlar çıktı:

P0420 Katalizör sistem verimi eşik değerin altında (Sıra 1)
      P0807 Kavrama konumu algılayıcı devresi düşük
      P0558 Fren takviye basıncı algılayıcı devresi yüksek giriş
      P086A Boş konum sensör devresi açık
      P0832 Kavrama pedalı anahtarı A devresi
      P0835 Kavrama pedalı anahtarı B devresi yüksek.

Arızaların çoğu silindi şuan arıza/emisyon lambası yanmıyor ancak titreşim devam ediyor.
      Yokuş kalkış çalışmıyor göstergedeki ayarlardan açınca uyarı veriyor. 

Gürkan Hocam sağ olsun Savaş ustayla görüştü P0420 için katalizörün değişmesi gerekir dedi egzozcuya yönlendirdi. Egzozcu katalizör sağlam, ateşlemede sorun var dedi. Mekanik servisine gittiğimde Bujilerin kodu aynı olsa bile markası önemli dedi. Orijinal olmalı dedi. Yarın henüz 7 günlük olan bujiye bakacağım markası ve numarası orijinalle uyuşuyor mu diye.

Ekstra olarak aracın evveliyatında motor ve üst kapak değişmiş. Baskı balata değişerek Volant tornalanmış.

Okuduğunuz için teşekkür eder, değerli fikirlerinizi beklerim.

• Yazan: Erdal P.
      Arkdaşlar merhaba.aranıza yeni katıldım.uzun zamandır konuyu ve forumu takip ediyorum.aracım 2008 makyajlı focus trend.aracımda eco mod ve otomatik kilitleme özelliklerini aktif etmek istiyorum.elm 327 kabloyu aliexpressten aldım.elmconfig programıyla bağlandım.ancak yalnız 120 km'den sonra uyarı özelliğini aktif edebildim.forumdan okuduğum kadarıyla eco mod ve otomatik kilitleme özelliğini aktif edebilmek için rom güncellemesi yapılması gerekiyor.HEC menüsündeki güncelleme sayfasına girdiğimde rom versiyonunun 230 olduğunu gördüm.yükseltilebilecek rom listesinde ise aşağıda  eklediğim ekran görüntüsündeki ROM versiyonları çıkıyor.hangisini yükleyeceğim konusunda tereddütte kaldım.yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?verceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.