Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Herkese selamlar, ilk mesajda gözüken cihazın aynısını aldım programı bilgisayara kurdum araca bağladım ama read from bcm yazan yere tıkladığında ''can't connect to ECU. Switch elm to hs-can" uyarısı ile karşılaştım. Sonra cihaza anahtar ekleme işlemini yaptım ama nafile yine aynı yerde aynı uyarıyı veriyor ve anahtarın konumunu değiştirmek falan fayda etmiyor. Anahtarın konumunu değiştirince hata veriyor gösterge ışıkları falan sönüyor ama bir şey olmuyor. Ya beceremedim ya cihazda bir sorun var çözemedim, bu durumu tecrübe eden varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Gökhan Aldemir yazdı:

Herkese selamlar, ilk mesajda gözüken cihazın aynısını aldım programı bilgisayara kurdum araca bağladım ama read from bcm yazan yere tıkladığında ''can't connect to ECU. Switch elm to hs-can" uyarısı ile karşılaştım. Sonra cihaza anahtar ekleme işlemini yaptım ama nafile yine aynı yerde aynı uyarıyı veriyor ve anahtarın konumunu değiştirmek falan fayda etmiyor. Anahtarın konumunu değiştirince hata veriyor gösterge ışıkları falan sönüyor ama bir şey olmuyor. Ya beceremedim ya cihazda bir sorun var çözemedim, bu durumu tecrübe eden varsa yardımcı olursa sevinirim.

BCM'nin anahtar HS-Can konumunda okunması lazım. Gösterge ışıklarının vs. yanıp sönmesi BCM'nin okunduğunu gösteriyor. Zaten alt tarafta işlemin % olarak ne kadarının bittiğini gösteriyor. Yani işlemi "can't connect to ECU. Switch elm to hs-can" uyarı verdiğinde değil, anahtar diğer konumda iken yapın. Bir kaç sefer deneyin. Olmuyorsa anahtarda ya ELM cihazında bir sorun olabilir çok ısrarcı olmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Gökhan Aldemir yazdı:

Elmlerde kalite farkı var. Sizdeki yeteri kadar iyi değil. Forscan dtc okuyabilir ancak focccus ile kullanmayın. Tabii driver ve ayarlar doğruysa. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Elmlerde kalite farkı var. Sizdeki yeteri kadar iyi değil. Forscan dtc okuyabilir ancak focccus ile kullanmayın. Tabii driver ve ayarlar doğruysa. 

Kalite farkından kaynaklanıyor olabilir, hangi cihazı alacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz rica etsem link atma şansınız var mı? Teşekkürler.

Bir saat önce, Semih O. yazdı:

BCM'nin anahtar HS-Can konumunda okunması lazım. Gösterge ışıklarının vs. yanıp sönmesi BCM'nin okunduğunu gösteriyor. Zaten alt tarafta işlemin % olarak ne kadarının bittiğini gösteriyor. Yani işlemi "can't connect to ECU. Switch elm to hs-can" uyarı verdiğinde değil, anahtar diğer konumda iken yapın. Bir kaç sefer deneyin. Olmuyorsa anahtarda ya ELM cihazında bir sorun olabilir çok ısrarcı olmayın.

Anahtar konumu farketmeksizin yüzdelik bölümde hiç bir ilerleme olmuyor her türlü defalarca denedim ama olmadı maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Gökhan Aldemir yazdı:

Kalite farkından kaynaklanıyor olabilir, hangi cihazı alacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz rica etsem link atma şansınız var mı? Teşekkürler.

Maalesef. Uzun zamandır almadım, açıklamadan da belli olmuyor. Yalan yanlış yazıyorlar daha doğrusu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Gökhan Aldemir yazdı:

İlginiz için teşekkür ederim. Motor ustamda daha profesyonel bir cihaz var programı onun bilgisayarına indirip bir deneyim yine olmazsa hazır switch eklenmiş modeller satılıyor hatta üzerlerinde Ford etiketi oluyor onlardan sipariş vereyim bir ara. 

elm protokollerini desteklemiyorsa, mesela vcm (fordun kablosu) focccus ile çalışmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Gökhan Aldemir yazdı:

CH340 çipli olanlar sıkıntılı

FTDI çipli olanlardan alın

https://www.ebay.com/itm/ELM327-USB-modified-for-Ford-ELMconfig-FTDI-chip-HS-CAN-MS-CAN-Forscan-OBD2/272372206392?_trksid=p2485497.m4902.l9144

ben bunu aldım ve kendi araçım dahil 10 tane araç yaptım.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.02.2014 - 00:22 tarihinde, Mertcan Çelik yazdı:

Bugün Ozan'la yaptığımız detay tespitler:

Gaza basmayınca kapılar kilitlenmiyor hızınız ne olursa olsun. Vitese alsanız da, 10 kilometre/saat hızı geçsenizde gaza dokunmadığınız sürece aktif olmuyor sistem.

Hız limitörü kodlanabiliyor. 90-100-120-200-240 cardı sanırsam. Ne köklenen gaz, ne cruise control bu limiti aşmanıza izin vermiyor çok kötü bir duygu şiddetle kaçınılması gerektiğini düşünüyorum :kıhkıh:

hız limitörü kaçıncı sırada benim araç 140 geçmiyor mykeyden ayarlanmış yedek anahtarda yok belki kaldırabilirim?

--19 dakika sonra eklendi--
02.04.2018 - 14:23 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ufak tefek yazılım farklılıkları var.

Daha fazla şey yapmaya yetki veriyor.

abi link varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Yasin Taşcı yazdı:

hız limitörü kaçıncı sırada benim araç 140 geçmiyor mykeyden ayarlanmış yedek anahtarda yok belki kaldırabilirim?

abi link varmı?

Daha önce vermiştim link ama şimdi bakamadım.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:
1 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

abi link varmı?

Daha önce vermiştim link ama şimdi bakamadım.

http://www.mediafire.com/file/99xigxdu3c6gr8y/FoCCCus 8-6 modifiyeli.rar

burdan FoCCus 8.6 modifiyeli indirebilirsiniz. sizin için upload ettim.

Hız Limitörü için "224. sıradaki Adjustable Speed Limiter" ayarlarını "Without ASL" yerine "With ASL" olarak değiştirmek gerek.  

Ergün YILDIZ tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Ergün YILDIZ yazdı:

Hız Limitörü için "224. sıradaki Adjustable Speed Limiter" ayarlarını "Without ASL" yerine "With ASL" olarak değiştirmek gerek.  

o değil. 43 Speed limitation ancak bunun mykey ile ilgisi yok. 140 diye seçenekte yok zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.04.2018 - 12:27 tarihinde, Kutlu Ocmak yazdı:

merhaba. beylikdüzündeyim. bu konuda destek alabiliceğim biri bi r yer varmıdır. teşekkürler

Merhabalar, Esenkent / Bahçeşehir tarafında ikamet ediyorum. Bu taraflara yolunuz düşerse arayabilirsiniz. Hafta içi akşam veya hafta sonu müsait bir zamanda yapabiliriz. İletişim bilgileri için özelden yazabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.