Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba. Bende bir iki ay evvel Focus alarak aranıza katıldım. Bu forumu ve konuyu tesadüfen buldum ve çok faydalı bilgiler var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 

Konuyu özellikle ilk sayfayı defalarca okudum. Belirtildiği gibi yokuş kalkış ve otomatik kilitlemeyi aktif ettim. Herşey tamam zannederken bagajın açılmadığını farkettim. Otomatik kiliti kaldırdım ama olmadı iki gündür bagaj açılmıyor. Akü kutuplarının sökülmesi çözüm olarak gösterilmiş. Sorum şu ki; iki kutupta sökülmeli mi ve bunun bir sırası var mı. Hangi kutup önce sökülmeli? 

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, İsmail Kaya yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Bende bir iki ay evvel Focus alarak aranıza katıldım. Bu forumu ve konuyu tesadüfen buldum ve çok faydalı bilgiler var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 

Konuyu özellikle ilk sayfayı defalarca okudum. Belirtildiği gibi yokuş kalkış ve otomatik kilitlemeyi aktif ettim. Herşey tamam zannederken bagajın açılmadığını farkettim. Otomatik kiliti kaldırdım ama olmadı iki gündür bagaj açılmıyor. Akü kutuplarının sökülmesi çözüm olarak gösterilmiş. Sorum şu ki; iki kutupta sökülmeli mi ve bunun bir sırası var mı. Hangi kutup önce sökülmeli? 

Teşekkürler

Bakın bu gibi durumlarda ilk sayfada da belirtilmiş aracın başlangıç modunu indirip kaydetmek. Aksi bir durumda geri yükleme yapmak için.

Bagaj kapagının acılmaması kilit ayarları ile alakalı olabilir. Kullanma kılavuzuna baktınız mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.01.2017 - 01:49 tarihinde, Melih Ordueri yazdı:

ne tarafta oturuyorsunuz hocam ? kendi aracınızda açtınız mı yokuş kalkış desteğini ?

bende hepsi açık kendim açtım,Minareli çavuş mahallesinde çalışıyorum

Osman Türkol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Berat Hasbek yazdı:

Bakın bu gibi durumlarda ilk sayfada da belirtilmiş aracın başlangıç modunu indirip kaydetmek. Aksi bir durumda geri yükleme yapmak için.

Bagaj kapagının acılmaması kilit ayarları ile alakalı olabilir. Kullanma kılavuzuna baktınız mı? 

Cevabınız için teşekkürler.

Evet aracın kullanma klavuzuna da baktım fakat alakalı bişey yazmıyor. İlk sayfada aracın varsayılan değerleri ile alakalı link çalışmıyor. Ayrıca otomatik kilit aktif deaktif yapma işlemlerini birkaç defa yaptım ama sonuç alamadım.  Fakat konuyu açan ozan beyin de aynı sorunla karşılaştığı ve akü kutup başını sökerek durumun düzeldiği yazıyor. 

Bu pratik bir çözüm gibi görünüyor. Nasıl yapıldığını merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.. İlk sayfada aracın varsayılan değerleri ile alakalı link çalışmıyor. ..

Linke tıklamayın, kopyalayıp doğrudan explorer'a yazın. O zaman çalışıyor. (Gördüğümüz link doğru ama gittiği hedef yanlış oluyor)

@Yakup Çağatay Linkteki hatayı düzeltebilir misiniz, ben de hep yanılıyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Linke tıklamayın, kopyalayıp doğrudan explorer'a yazın. O zaman çalışıyor. (Gördüğümüz link doğru ama gittiği hedef yanlış oluyor)

@Yakup Çağatay Linkteki hatayı düzeltebilir misiniz, ben de hep yanılıyorum :) 

Hocam malesef o şekilde de açılmıyor bende. Kopyalayıp yapıştırdım olmadı yine. Yanıt vermiyor diyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam malesef o şekilde de açılmıyor bende. Kopyalayıp yapıştırdım olmadı yine. Yanıt vermiyor diyor. 

"http://ford.xtlt.ru/ab/" ve "ford.xtlt.ru/ab/"

Her iki şekilde de çalışıyor. Bi daha deneyin derim ..

den.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

"http://ford.xtlt.ru/ab/" ve "ford.xtlt.ru/ab/"

Her iki şekilde de çalışıyor. Bi daha deneyin derim ..

hocam tesekkür ederim link açıldı şimdi ama siteden bişey anlamadım VIN yazan yere bişeyler yazmam gerekiyor galiba. Daha önceki sayfaları da karıştırıyorum fakat nasıl yapıldığını göremedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam tesekkür ederim link açıldı şimdi ama siteden bişey anlamadım VIN yazan yere bişeyler yazmam gerekiyor galiba. Daha önceki sayfaları da karıştırıyorum fakat nasıl yapıldığını göremedim

Aracın şasi no.sunu yazıyorsunuz. Ruhsatta yazar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Aracın şasi no.sunu yazıyorsunuz. Ruhsatta yazar.

Murat Bey teşekkür ederim sabırla verdiğiniz cevaplara.

Son olarak bu indirdiğim xml dosyasını focccus programını açarak araç bilgisayara bağlı halde iken üzerine sürükle bırak mı yapıyoruz. Yükleme öyle mi oluyor yoksa program kendisi görüyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.01.2017 - 01:39 tarihinde, Sarp D. Uygur yazdı:

Cuma akşamı Ankara'da olacağım o zamana kadar kimseden yardım gelmezse hallederiz ;)

Kimseden şimdilik ses seda yok Sarp Bey. Sanirim sizin gezici elm istasyonunu bekleyeceğim. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

load from file dedikten sonra write to bcm yaptım ve orjinal özellikler yüklendi. ama bagaj yine açılmıyor. sorun ne olabilir sizce fikri olan var mı?

Konuyla akakasız başka bir mekanik sorun olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.