Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar geçen hafta ELM327 kablosuyla otomatik kapı kilidi ve lastik basınç uyarısını aktif hale getirmiştim.Sonrasında araç bilgisayarından lastik basınçlarımıda set ettim.Denemek için üç beş gündür lastiklerimden bir tanesinin basıncını değiştiriyorum.Hepsi 30 psi iken bir tanesini 27 psi yaptım kullandım öyle.Uyarı vermedi diye 25 psi ve son olarak 23 psi yaptım.Dünden beride öyle kullanıyorum.Yinede uyarı vermiyor.Arabada çeşitli dtc hataları vardı.Kablom modifiyeli olmadığı için silemedim.Ondan dolayı çalışmıyor olabilirmi acaba.Bu arada bir kaç kilometre kullanman lazım dicek arkadaşlar olursa ; her denememde 15 km kadar yol gittim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Ayarı elm327 ile aktif edip set ettikten sonra aracın 50 km kadar sabit basınçla gitmesi gerekir . Daha sonra lastik havasını indirip deneyin.
Elm ile abs menüsünden initalize ecu yaptınız mı? (Bkn ilk sayfa)

50 km mi yanlisiniz var hocam. 

Ben kendi aracimda yola cikmadan once tek tekerlegi indirdim 1 km bile gitmeden uyari verdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

50 km mi yanlisiniz var hocam. 

Ben kendi aracimda yola cikmadan once tek tekerlegi indirdim 1 km bile gitmeden uyari verdi. 

MCA da  sensör bulunuyor . Bizde abs ile tekerleklerdeki dönüş hızı farklarını algılayarak devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Ayarı elm327 ile aktif edip set ettikten sonra aracın 50 km kadar sabit basınçla gitmesi gerekir . Daha sonra lastik havasını indirip deneyin.
Elm ile abs menüsünden initalize ecu yaptınız mı? (Bkn ilk sayfa)

Evet abs menüsünden initalize ecu yaptım.Zaten initalize ecu yapmadan sadece basıncı aktif edince araç göstergesinde basınç sensörü arızalı gibi bir ibare çıkıyor.Initalize ecu yapınca düzeliyor.Dediğiniz gibi lastik basınçlarını eşitleyip,basınçları araç bilgisayarındanda set edip 50 km kadar kullanayım.Aralıksız 50 km kadar gitmem mi gerekiyor? Ben hergün 20 km kadar işe gelirken ve 20 km kadarda işten dönerken olmak üzere 40 km yol yapıyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mehmet Çallı yazdı:

Evet abs menüsünden initalize ecu yaptım.Zaten initalize ecu yapmadan sadece basıncı aktif edince araç göstergesinde basınç sensörü arızalı gibi bir ibare çıkıyor.Initalize ecu yapınca düzeliyor.Dediğiniz gibi lastik basınçlarını eşitleyip,basınçları araç bilgisayarındanda set edip 50 km kadar kullanayım.Aralıksız 50 km kadar gitmem mi gerekiyor? Ben hergün 20 km kadar işe gelirken ve 20 km kadarda işten dönerken olmak üzere 40 km yol yapıyorum zaten.

Öğrenme verileri için illa 50 km yapmanız gerekmez . Düz bir zeminde lastik havalarını eşitleyip  İşe gidin akşam dönüşte test edin . Muhtemelen  çalışacaktır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba ben siteye Yen'i üye oldum. Ford focus 2016 model araçta hareket halinde kapılar kilitlenmiyor. Ancak yurt dışında birçok video izledim ve aktif hale getiriyorlar aynısını denedim ama olmuyor 

--2 dakika sonra eklendi--

Yetkili servis kesinlikle bu otomatik kilitleme sistemini açma yapmayacaklarını söylüyor. Otomatik kilit sistemini devreye sokabilen var mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Beyazıt Turgay yazdı:

Arkadaşlar merhaba ben siteye Yen'i üye oldum. Ford focus 2016 model araçta hareket halinde kapılar kilitlenmiyor. Ancak yurt dışında birçok video izledim ve aktif hale getiriyorlar aynısını denedim ama olmuyor 

--2 dakika sonra eklendi--

Yetkili servis kesinlikle bu otomatik kilitleme sistemini açma yapmayacaklarını söylüyor. Otomatik kilit sistemini devreye sokabilen var mı

İlk sayfadaki bilgileri okuyup da yapamayan var mı diye sorayım ben de. :) 

Elm kablosu+pc+focuss exe+ forscan+ilk sayfadaki konunun içeriği... Bunları yaptıysanız olması lazım. Antalya'da üyelirimiz var belki size yardımcı olabilirler. Kablo ile bağlandıktan sonra sistemi programa okutup gerekli değişiklikleri yapacaksınız.Bunları sisteme kaydedip forscan pro ile hata kodlarını sileceksiniz. Aslında kaba tabirle yapacaklarınız hepsi bu. :) Ama yaparken dikkat etmeniz gerekli yanlış bir şey de aracınız başına açacağınız malum hatalar olabilir... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Berat bey elm327 ile deneme yapmadım çünkü korkuyorum aracın garantisi ile ilgili sıkıntı çıkarabilir diye. Ford müşteri hizmetlerine kadar konuyu ilettim. Maalesef yardım Yok ama yurtdışında adamlar direk aktif hale getiriyorlar anlamış değilim. Aktif hale getiren varsa lütfen bilgi versin

--1 dakika sonra eklendi--

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuan tüm markalarda araç haraket eder etmez kapılar kilitleniyor. Sonuçta kaza anında kendiliğinden açılır diye tahmin ediyorum. Şehir içi kullanımda çok sıkıntı şuanki durum. Kapkaç olayları oldukça fazla ve ben sürekli kilitlemeyi unutuyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.