Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Sırf bu iş için eski bilgisayarıma format atıp sıfırdan windows yükledim Teoman bey. Driver'ı da FTDI'nin kendi sitesinden indirp kurdum. 2-3 gündür denemediğim şey kalmadı [emoji4]

hocam neredesin yakınlarinda calisan makinası olan bir arkadaş varsa yardımcı olur. Bana yakından bende olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzmir'deyim Volkan bey. Çalışan makine derken sorun PC yada kabloda mı diyorsunuz? Aracı aldıktan 6 ay sonra Ford servisinden çağırıp bir yazılım güncellemesi yapılmıştı, DPF ile ilgili olduğunu söylediler. Acaba onunla mı alakalı bir sıkıntı yaşıyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzmir'deyim Volkan bey. Çalışan makine derken sorun PC yada kabloda mı diyorsunuz? Aracı aldıktan 6 ay sonra Ford servisinden çağırıp bir yazılım güncellemesi yapılmıştı, DPF ile ilgili olduğunu söylediler. Acaba onunla mı alakalı bir sıkıntı yaşıyorum?

eml 327 ve bilgisayarı sağlam çalıştığından emin birisi manasında dedim. İzmir förtcülere emanet ediyorum sizi boyoz söyleyip cay içerken çözersiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman Saraç yazdı:

Bu dediğiniz hatayı bende almıştım şimdi hatırladım. Sorun modifiyede idi. Modifiyeyi yeniledim düzeldi. Sizeminim diyorsunuz ama bi tekrar bakın derim.

Kontrol edeceğim yarın ilk iş Teoman bey, Forscan bağlanınca ben de hiç sorgulamadım modifiyeyi. Sizde okurken %92 civarında mı alıyordunuz hatayı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

eml 327 ve bilgisayarı sağlam çalıştığından emin birisi manasında dedim. İzmir förtcülere emanet ediyorum sizi boyoz söyleyip cay içerken çözersiniz.

O zaman görüyorum ve arttırıyorum, boyozun yanında kaynamış yumurta da var :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sırf bu iş için eski bilgisayarıma format atıp sıfırdan windows yükledim Teoman bey. Driver'ı da FTDI'nin kendi sitesinden indirp kurdum. 2-3 gündür denemediğim şey kalmadı [emoji4]

Driverlerı verdiğim linkten indirip anlatildigi sekilde tekrar kurarmisiniz. Muhtemelen çözecektir sorununuzu.

http://www.totalcardiagnostics.com/support/Knowledgebase/Article/View/1/0/how-to-install-elm327-usb-cable-on-windows-and-obd2-software
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Guray G. yazdı:

Aracı sıfır aldım ve daha önce hiç bağlantı yapılmadı Ozan bey. Dediğiniz gibi yapmayı düşündüm, okuma sırasında hata verdiği hatayı yazma sırasında verirse ve yazma başarısız olursa BCM'deki konfigürasyonu bozar mıyım diye korkuyorum açıkçası. Çünkü As built olarak indirdiğim XML dosyasında TPMS kısmında "Unknown" yazıyor. Halbuki benim aracımda 4 lastikte sensör mevcut ve çalışıyor. Şimdi bunu yüklersem sensörlü TPMS'in devre dışı kalma ihtimali var birde. Keşke içindekini okuyabilsem. Elim kolum bağlandı bu sebeplerden dolayı :(

ann.jpg

unknown olması 06yı kodlamamış olmaları o sorun olmaz (ingilizce karşılığı yazılmamış yani). IPC aynı datayı yedek olarak tutuyor. read from IPC deneyin birde. Emin olmamakla birlikte yazarkende sorun çıkarsa sistem çökmez diye düşünüyorum çünkü yazarken hata alınca çökmüyor (yani bazen bir kaç kere sorun çıkartıp sonrasında yazma durumlarında)

forscan çalıştığına göre büyük ihtimalle sorun yoktur ancak öncelikle modifiyeden emin olun, soketten sokete dirençte ölçün belki hafif bir iletim problemi varsa data kayboluyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, cengiz bayram yazdı:

Daha önce İzmir civarı yardımcı olurum diye yazmıştım. İkinci ve son kez yazıyorum.  Aliağa ya bekerim.

Son kez olmaz Cengiz :)

Biz burda iki kez yardım edince veya teklif edince kapatalım mı o zaman konuyu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Ozan Kar yazdı:

unknown olması 06yı kodlamamış olmaları o sorun olmaz (ingilizce karşılığı yazılmamış yani). IPC aynı datayı yedek olarak tutuyor. read from IPC deneyin birde. Emin olmamakla birlikte yazarkende sorun çıkarsa sistem çökmez diye düşünüyorum çünkü yazarken hata alınca çökmüyor (yani bazen bir kaç kere sorun çıkartıp sonrasında yazma durumlarında)

forscan çalıştığına göre büyük ihtimalle sorun yoktur ancak öncelikle modifiyeden emin olun, soketten sokete dirençte ölçün belki hafif bir iletim problemi varsa data kayboluyordur.

Ozan, biz bu kuga göstergeye neden yazamıyoruz, ne dersin? FV4T-.. 'yi focccus programı desteklemediği için olabilir mi?

Yani read yapıyor ama yazarken hata verip kesiliyor. Bir de nedense yazarken ibreler aşağı yönlü limitlerini zorluyorlar. Öyle olunca çıkacaklar yerinden diye çok zorlayamıyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.