Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

25.04.2019 - 11:44 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

arabaya bir şey yaparkende akü voltajınız yüksek olsun yoksa bcm voltaj dalgalanmasından kendini korumaya alır araç çalışmaz hiç bir şekilde yetkili servise çekmek zorunda kalırsınız.

ondan sonra orjinal ıds ile şasi nosuna göre yazılım emilip arabaya atmaları gerekiyor ...bilgilendirme amaçlı yazayım dedim ...

Mümkünse akü takviyesi yapılması lazım. Aynen dediğiniz gibi sıkıntı çıkabilir. 

29.04.2019 - 21:35 tarihinde, Mehmet Yılmz yazdı:

Aslında okumuştum ancak soruyu tam soramadığımdan yanlış anlaşılmış kusura bakmayın. Şunu sormak istemiştim cam sürelerini değiştirdim mesela daha sonra  hill holderi eklerken bir sorun çıkarsa akü kutup başını söküp taksam hiç işlem yapmamış gibi eski haliyle devam edebilir miyim olacaktı.

Araç verilerini okurken bir sıkıntı olmaz ama okuduktan sonra yazma esnasında herhangi bir voltaj dalgalanmasından, usb temassızlığından ya da başka bir sebepten ötürü hata verirse tekrar focccus ile araç verilerini okumak lazım. Read from bcm deyip araç verilerini okuyup değişiklikleri yapıp ondan sonra yazdırmak gerekir. Yazma esnasında hata olursa ve elektriği keserseniz ya da kontağı kapatırsanız beyin zarar görür. Beyinci 50 tllik bir sürücü değiştirir 1000 tl para ister. Sonra yazılım yüklemesi için ne alırsa alır. San bi hesap çıkarır 1500-2000 tl. Beyinci milleti gibi Allah korkusu olmayan bir sanayi esnafı yoktur. Çoğu sahtekârdır. Tekrar okumada da hata verirse araçtaki hata kodlarını silip ondan sonra işlemler yapılır. Hata kodlarını da forscan ile silebilirsiniz. Forscan sile esnasında kontağı kapatmanızı isteyecek o durumda SAKIN KONTAĞI KAPATMAYIN. Hata kodlarını sildikten sonra işlemleri yapabilirsiniz. Mümkünse ilk kez yapıyorsanız ehil birinden destek almanızda fayda var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Feyyaz Afacan yazdı:

Mümkünse akü takviyesi yapılması lazım. Aynen dediğiniz gibi sıkıntı çıkabilir. 

Hocam teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Bizim aracın aküsü boştayken test menüsünde 11.9 11.8 arası çıkıyor sorun yaratır mı değişiklik esnasında? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29.04.2019 - 23:18 tarihinde, Emre Akbs yazdı:

Kabloyu nihayet deneme şansımız oldu 2014 makyajsız kasa her iki araçtada yokuş yardım alarm korna geri bildirimi otomatik kitleme gibi özellikleri aktif ettik. Dtc kodlarınında tamamını sildi. Sadece benim arabada lastik basınç sensörü kodu silinmedi o da sensörlerden biri arızalıydı ondan kaynaklı sanırım, emeği geçenlere tekrardan teşekkürler ?

Emre Akbs tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deneyimli arkadaşlar;

Forscan programi ile bu özellikler nasil açılıyor anlatırsanız 2017 model ve üstü olan arkadaşlar da faydalanabilir. Uzun uğraşlar sonucu çalıştığım şirkete 2017 model focus aldırdım bu özellikleri bende aktifleştirmek istiyorum. Yardımlarınız için simdiden teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 saat önce, Mehmet Yılmz yazdı:

Emre hocam bugün o ürünü sipariş edeceğim. Yaparken özellikle şunlara dikkat et dediğiniz bir yer var mı ?

Dikkat edeceğin şey araçla pc arasında bi sorun olmasın yani kablo temassızlığı oynama vs özellikle bcm’e yazdırırken. Onun haricinde konunun ilk sayfasında yazan adımları takip ederek kolaylıkla açarsın istediğini ? tabi işe başlamadan önce aracın orjinal değerlerini program ile export etmeyi unutma dursun bi köşede ne olur ne olmaz. Bu arada benim aracın bcmdeki değerleri ile etisten şase no ile indirdiğim değerler farklıydı yanlış hatırlamıyosam 

Yazmayı unutmuşum banggood şuan yeni üyelere güzel kuponlar veriyor bilgin olsun bi 10tl kadar indirimle alabilirsin kabloyu 

Emre Akbs tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar; bu mk3lerde gizli özellik eklemede "Yol bilgisayarı 1 - Yol Bilgisayarı 2" diye seçenek eklenebiliyormuş yol bilgisayarı ekranına. Bunu nasıl yaparız elm ile? Sanırım dijital hızı gösteriyormuş Yol Bilgisayarı 2 kısmında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Selman Kulak yazdı:

Merhaba arkadaşlar; bu mk3lerde gizli özellik eklemede "Yol bilgisayarı 1 - Yol Bilgisayarı 2" diye seçenek eklenebiliyormuş yol bilgisayarı ekranına. Bunu nasıl yaparız elm ile? Sanırım dijital hızı gösteriyormuş Yol Bilgisayarı 2 kısmında.

Elm ile yapamazsınız, gizli özelliklerden değil. Göstergeye yeni yazılım yüklenmesi gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi

els yi elm nin switch li hali olarak düşünebilirsiniz. modifiyeli elm ile yapacağınız ugulamaları els ile switch ile uğraşmadan yapabilirsiniz. Ben birkaç uygulama yaptım aracımda lakin dediğiniz uygulama hakkında bir fikrim yok. Dilerseniz elimde bir adet fazladan els mevcut aliexpress ten almıştım. Dilerseniz satabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Selman Kulak yazdı:

Bilgisi olan? Konu linkini hala bulamadım. . .

Gösterge yazılımı ile ilgili konu yok.

Forum dışı yapanlar var, onlarda araç dışı ortamda tezgah kurup bilgisayar bağlantısıyla yapmışlar, ücret karşılığı yapıyorlarmış. Ben uğraşmadım açıkçası. 

--0 dakika sonra eklendi--

Forumda bir arkadaşımız uğraşıyordu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yüksel Türkcan yazdı:

els yi elm nin switch li hali olarak düşünebilirsiniz. modifiyeli elm ile yapacağınız ugulamaları els ile switch ile uğraşmadan yapabilirsiniz. Ben birkaç uygulama yaptım aracımda lakin dediğiniz uygulama hakkında bir fikrim yok. Dilerseniz elimde bir adet fazladan els mevcut aliexpress ten almıştım. Dilerseniz satabilirim.

tam olarak değil. çip ve dizayn farkından dolayı els elmden kat kat hızlı. 

teorik olarak elm ile de göstergeye yazılım atılır ancak yavaş ve kalitesiz olduğundan stabil bir sistem kurmadan çok zor.

ayrıca piyasadaki elslerin %99u çakma, dolayısıyla onlarda çok güvenilir değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.