Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Cankan K. yazdı:

Hil holder aktif çalışıyor menüde açıp kapatılıyor işlemi yaptıktan sonra sabit uyarı ışığı yanmadığı için dtcleri silme işlemi yapmadım hemen yanıp sönen arıza kodu çıkarmı forscanda ? 1 sn de yanıp sönmüştü

Focccus birsürü dtc oluşturuyor bunları silip öyle deneyin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arızaları sildim fakat verdiği uyarı tepe çıkış yardımı kullanılamaıyor yazıyor hemen sönüyor yokuş kalkışı menüden kapatınca yanmıyor fakat açınca kontağı yine yapıyor aynı uyarıyı forscan la sildikten sonra daha çok çıkmaya başladı anlayamadım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Cankan K. yazdı:

arızaları sildim fakat verdiği uyarı tepe çıkış yardımı kullanılamaıyor yazıyor hemen sönüyor yokuş kalkışı menüden kapatınca yanmıyor fakat açınca kontağı yine yapıyor aynı uyarıyı forscan la sildikten sonra daha çok çıkmaya başladı anlayamadım?

Bende de yokuş yardımı çalışmıyor titanyum paket olmasına rağmen. Göstergeden açınca uyarı veriyordu artık uyarı da vermiyor çalışmıyor da. Pedaldaki 3 sensör ve westinghouse'daki fren basınç sensörü değişti. Sorun elektrik tesisatında bu özelliğin ya da sensörlerin olduğu demette kısa devre var sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaki bir konuda aküden bahsediyordu zayıflığından forscan ilk bağladığımda akü 12.5 olması gereken 12.4 gibi uyarı vermişti akü kaynaklı olma ihtimali olabilirmi orda da tepe yardımcısı uyarısı veriyor demişler sorun aküdür denmiş bunu denedinizmi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Bülent Y. yazdı:

Az önce Ford'un youtube kanalında kapıların otomatik kilitlenmesini aktif eden süreci izledim. Bunu deneyeniniz var mı? Ilgili video aşağıda 

Bunlar ABD araçları için geçerli, ilk mesajı takip etmelisiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.02.2019 - 19:05 tarihinde, Ümit.Çakır yazdı:

Korna selamlamayi acabilirsin #147 nin değeri 04 olacak

ümit bey  147- 04 yapınca sadece kilitlemede korna çalıyor. bazı videolarda açmada yada kapı açıksa 2 korna gibi özellikler var bundan bilginiz varmı misal 03 05 gibi kodlamalar denendimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, İlker Çelik yazdı:

ümit bey  147- 04 yapınca sadece kilitlemede korna çalıyor. bazı videolarda açmada yada kapı açıksa 2 korna gibi özellikler var bundan bilginiz varmı misal 03 05 gibi kodlamalar denendimi

ilker bey benim aracım 2015 model 3.5 kasa trendx #147# yi 04 yaptım kilitlemede ve kapı açık kaldığında korna çalıyor. bildiğim kadarıyla kumandadan kapı açıldığında korna çalmıyor. 03 ü denedim herhangi bir değişiklik olmadı.

şu anda dönüşlerde direksiyon hareketi ile sislerin dönüşte yanması ile ilgili denemeler yapıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba

2013 C-Max dizel Titanium

bilgi için #147 03 yapmak kilitlemede korna çalmayı aktifleştirmedi (arabada alarm halen açık ve çalışır durumda)

Geri vites chime de açılmadı

#239 MyKey'i  açmak için araca ilave donanım takmak gerekiyormu ?. aktif hale getiren varmıdır ?

Osman U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Osman U. yazdı:

Merhaba

2013 C-Max dizel Titanium

bilgi için #147 03 yapmak kilitlemede korna çalmayı aktifleştirmedi (arabada alarm halen açık ve çalışıyor)

Geri vites chime de açılmadı

MyKey'i  açmak için araca ilave donanım takmak gerekiyormu ?. aktif hale getiren varmıdır ?

arkadaşın 2013 model 3 kasa focusta denedim aynı şekilde korna selamlama çalışmadı.

artı #147# 04 yapılmalı. 2013 öncesinde 04 kodu farklı olabilir. bilen yardımcı olursa yada tahmin yürütürse deneyebiliriz.

geri vites chime nedir?

--5 dakika sonra eklendi--
27.02.2019 - 01:39 tarihinde, İlker Çelik yazdı:

Özel bir ayar gerekiyormuş uzerinde çalişiyorum 149 için

çözdüğünde paylaşırsan sevinirim

Ümit.Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ümit.Çakır yazdı:

ilker bey benim aracım 2015 model 3.5 kasa trendx #147# yi 04 yaptım kilitlemede ve kapı açık kaldığında korna çalıyor. bildiğim kadarıyla kumandadan kapı açıldığında korna çalmıyor. 03 ü denedim herhangi bir değişiklik olmadı.

şu anda dönüşlerde direksiyon hareketi ile sislerin dönüşte yanması ile ilgili denemeler yapıyorum. 

Elm327 henuz elime ulasmadi 147 yide denicem 3 kasa bi ark yapti sadece kitlemede korna caliyor rus fotumundada ayni bilgiye ulastim 2015 bendekide aciliştada calicaksa sorun yok sis olayini bende isterim acikcasi aksam donuslerde karanlik nokta kaliyor kaldirima surtmeler falan yasaya biliyoruz buradan bildiklerimizi paylaşalim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı akşamlar focccus programını kullanıp hız sınırlayıcıyı kapattıktan sonra  forscandan  "kontrol modül düzenlemesi uyumsuz " hatası aldım göstergede motor arıza uyarısı verdi.

Yardımlarınızı bekliyorum.

IMG_20190228_212301.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Emrah Ayaz yazdı:

göstergede motor arıza uyarısı verdi.

Aracınızın donanımıyla uyumsuz herhangi bir düzenleme yapmışsınız. Ne yaptığınızı bilmediğimiz için nasıl düzeleceğini bilmemiz mümkün değil. BCM konfigürasyonunu orijinal haline getirin düzelir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.