Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

An itibariyle 2012 Focus Tit. aracımdaki mavi ekranı siyah ekran olarak değiştirdim ve 4'lü yol bilgisayarına Anlık Hızı ekledim.

ELS27 ve FoCCCus 8.4 ile gerçekleştirdim. 

Yalnız IPC sekmesinden yazma konusunda sürekli "Can't write config into ECU" uyarısı aldım. Pes ettim.

2. Seçenek olarak TOOLS kısmından DID seçeneğine DE03 yazıp READ dedim. DATA hanesinde çıkan 00000000 (Sekiz tane Sıfır)'ı 06000000 olarak değiştirip write dedim.

6'nın yerini ne kadar değiştirsem de en başa, yani yapılan kilometrenin yerine alamadım. Ortalama Yakıt yerine Anlık Hız oldu şuan. Bu sıralama hem Yol Bilgisayarı 1'de, hem de 2'de aynı oldu. Yani Yapılan yol, Anlık Hız, Anlık Tüketim, Menzil

Bu bilgileri bizimle paylaşan herkese teşekkür ederim.

Adsız2.jpg

IMG_20190130_132622.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12.01.2019 - 06:40 tarihinde, Selçuk Öz. yazdı:

Hız 120 yi geçince uyarı sesi çıkarması, açılış logosunu sd yapma vs. İlk aklıma gelenler... 

Hız ikazı focccus üzerinden 120 olarak ayarladım ama ibre 120 yi geçinçe ikaz vermedi neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Bilgilendirme icin tesekkurler. Bugun gidip attiginiz videodaki kisiye yaptirdim cokta guzel oldu

Modül vb kullanılmadan yapılıyorsa aramızda nasıl yapıldığını bulacak birileri vardır diye tahmin ediyorum. Ya da sizin gözlemleme şansınız oldu mu nasıl yaptıklarını?

Sadece titanyum demelerinin sebebi ne acaba? Titanyumda olup diğerlerinde olmayan hangi şey sayesinde sadece titanyumda olabiliyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Modül vb kullanılmadan yapılıyorsa aramızda nasıl yapıldığını bulacak birileri vardır diye tahmin ediyorum. Ya da sizin gözlemleme şansınız oldu mu nasıl yaptıklarını?

Sadece titanyum demelerinin sebebi ne acaba? Titanyumda olup diğerlerinde olmayan hangi şey sayesinde sadece titanyumda olabiliyor?

Modul falan yok elm cihaziyla 2 dk da aciliyor. 

Pek anlamadigim icin nasil yaptigini bilmiyorum. 

Titanium olmasi sart degil benim arac 2015 style mca kasalara oluyor sanirim. 

Korna selamlama +alarm acildi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

02.02.2019 - 15:30 tarihinde, Sarp D. Uygur yazdı:

Makyajlı kasada denedik oluyor makyajsızda çalıştıramadık. Biraz daha araştırmamız gerekecek..

Makyajlıda hangi ayar değiştirilince kapı açma/kilitleme için korna uyarısı aktif oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Makyajlıda hangi ayar değiştirilince kapı açma/kilitleme için korna uyarısı aktif oluyor?

Gereksiz kere gereksiz buluyorum her yerde zart zart korna çalmasını....

Tahmin ettiğim kadarıyla focccus #147'de Audible Mislock Feedback olması lazım. Mevcut değeri 04 yapmışlar.

• Beğen 2
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Semih O. yazdı:

Gereksiz kere gereksiz buluyorum her yerde zart zart korna çalmasını....

Tahmin ettiğim kadarıyla focccus #147'de Audible Mislock Feedback olması lazım. Mevcut değeri 04 yapmışlar.

Her yerde değil, kilitlerken ve açarken ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Her yerde değil, kilitlerken ve açarken ?

Her yerde kilitleyip açmıyor musun arabayı? Gece geç vakit geliyorsun, sabah erken gidiyorsun, hastaneye gidiyorsun vs vs... Sevmediğim işler.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Semih O. yazdı:

Her yerde kilitleyip açmıyor musun arabayı? Gece geç vakit geliyorsun, sabah erken gidiyorsun, hastaneye gidiyorsun vs vs... Sevmediğim işler.

Anahtarsız giriş ve çıkış ile komutlarda korna çalmıyor, sadece kumanda ile açıp kapamada korna sesi var. Öğrendiğimde beğenmiştim ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.