Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Kaput açık diyorsa bcm şemasından kaput alarm switchini çıkışını bulmanız ve gereken bağlantıyı yapmanız lazım. Alarm aktif etmeye çalışmışsınız sanırım onun sonucu oluyor bu. Rs işini de yaptığınız işlemi geri alır orijinal değerleri yazdırırsanız sıkıntı kalmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar herkese merhaba 2012 focus style plus tdci kullanıcısıyım çok güzel uygulamalar yapılmış elinize emeğinize sağlık ama çok fazla yorum var ben pek anlamadım. benim öncelikle aracımın farının içine mercek takıcam bu elm 327 kablosundan nasıl aktif etmem gerekiyor o yazıyı bulamadım ve bu kabloyla başka neler yapabilirim.yapacağım işlemleri adım adım anlatıcak yardımcı olucak biri yada bu işi istanbulda kablosu olan ve yapan bir kişi varmı şimdiden teşekkürler .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Erkut yavuz yazdı:

arkadaşlar herkese merhaba 2012 focus style plus tdci kullanıcısıyım çok güzel uygulamalar yapılmış elinize emeğinize sağlık ama çok fazla yorum var ben pek anlamadım. benim öncelikle aracımın farının içine mercek takıcam bu elm 327 kablosundan nasıl aktif etmem gerekiyor o yazıyı bulamadım ve bu kabloyla başka neler yapabilirim.yapacağım işlemleri adım adım anlatıcak yardımcı olucak biri yada bu işi istanbulda kablosu olan ve yapan bir kişi varmı şimdiden teşekkürler .

Mercekli far alacaksanız onun soketindeki pinlerin yeri değişik olduğu için elm ile aktivasyonu/değişikliği yapmanız gerekir.

Şuanki mevcut farlarınızı açıp içine mercek koyacaksanız elm ile herhangi bir değişikliğe gerek yok diye biliyorum ben. Sadece kullanacağınız balast, far hatası vermemesi adına canbus özellikte olmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sarp abi merhaba ben kaput olayını hallettim camlar kapanıyor tek basışta o da çözüldü şimdi sırada spor mode ve st karşılama ekranı nasıl oluyor bi arkadaş yazmış ama çözemedim ne demek istediğini 

--45 dakika sonra eklendi--

1 de test menüsüne girdiğim zaman 7 8 tane hata veriyor onları silemedim nasıl yaparız o işi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.07.2018 - 19:58 tarihinde, Barış Kartal yazdı:

ST logosunu etkinleştirme
ELS27 adaptörünü bağlayarak FoCCCus programını açın. IPS sekmesine gidiyoruz, yapılandırmayı okuyoruz. 
DE04 = FF (B) F0000 B'den F'ye değiştirin DE22 
= FBFFF7 (0) 7 değerleri (0) 8 ile değiştirmek 
için değerleri kaydedin.

"Sentral Konfigürasyonu" na gidiyoruz, "BCM'den Oku" u okumak için basıyoruz. 
# 236 bayt, yapılandırmayı ST olarak değiştirir, kaydedin (BCM'ye Yaz düğmesini tıklatın). 
ABS sekmesine gidip, blok tanımlandıktan sonra "Initialise" yazdıktan sonra "INFO INFO" tuşuna basıyoruz. 
Forscan ile hataları silin ve sonuçtan yararlanın

Abi şu olayı açar mısın yapamadım denedim olmadı yardımcı olursan sevinirim acemiyim bu işlere 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

09.12.2016 - 16:09 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

ELM ile IPC sekmesine gireceksiniz

DE03 – Araç Bilgisayarı-1
DE04 – Araç Bilgisayarı-2

01- Seyahat Süresi

02- Kalan benzin km

03- Anlık Tüketimi

04- 100 km ortalama tüketim

05- Ortalama Hız

06- Şuanki Hız

07- Gidilen Km 

4'lü yol bilgisayarında Varsayılan değerler. 

07040302

Siz isterseniz

06020302

Bu şekilde yapabilirsiniz.

Keyfimin kahyasımısınız, istediğim gibi yaparım diyenlerde kafasına göre takılsın. Araçta olmadığım için bazı terimleri net çevirememiş olabilirim. Araçtaki tam yazanıda ekleyebilirsiniz.

up286763-IMGi3693.jpg.7475b64e2483e19a865c031351957739.jpg

Abi buldum buradaymış. ELS27 ile uygulayacağım. Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.