Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Onur A yazdı:

Şuan sadece far anahtarını aldım. Uyacak sensör konusunda emin olamadığım için alamadım. Kapağı da açmaya cesaret edemedim. Otomatik kararan ayna olmadan olmaz mı? Bu linkteki set olanı mı alayım sadece sensörü mü alayım?

Biraz sabrederseniz ben kendi aracıma uygulayacağım, konu açarım büyük ihtimal, parçalar tamam bir iki terminal kaldı gelecek, 

Ayrıca, ayna altında kapak var ise ayna değiştirmenize gerek yok bence. sensör alınacak (resimde 1, focus mca için kod: f1et 17d547 aa, transit için bakmak lazım bilmiyorum ama bence hepsi çalışır (HW ve SW aynı olmak şartı ile)), sensör soketi alınacak (parça no: 1X4T-14489-RA), sensör için braket alınacak (sizin araçta olabilir, resimde 3, bu parça ayrı satılmıyor ), sensör kelepçesi alınacak (resimde 2), bcm tarafına girecek terminaller ve kablo alınıp tesisat çekilecek. 

Far anahtarına gerek yok anahtar en son iş, hatta alınmasa bile olur zevkinize kalmış, video atmıştım bununla ilgili.

özellikle terminal ve soketleri bulmak sorun, çıkmacılar sıfı fiyatı çekiyor, termina satan yerlerin çoğu 1000den aşağı satmıyor, tek satanlarda ise fiyat yüksek ve her bir ürüne kargo baya zorluyor.

rs.PNG.2d44a0c04286626b990aebaf9d1b3056.PNG

--1 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Teoman S. yazdı:

Set görünüme göre uyar ama 100 dolara burdan halledersin bence. Ben hepsin, bir yaptım çünkü BCM ye giden tesisatta hepsi bir. Ayna olmazsa pardon ama. kuş boku konmuş kelebek gibi olur. Çok kötü durur.

Focus için dediğiniz doğru ?

Ama arkadaşın aracında hatırladığım kadarı ile kapak vardı. 

Bizim focus'lara kapak takmak için aynayı da değiştirmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.10.2018 - 20:48 tarihinde, Cevdet A. yazdı:

Arkadaşlar Merhaba Öncelikle Hepinize Yazılarınızdan Ve Yardımlarınızdan Dolayı Teşekkür ederim 
Aracım 2013 Trend x Focus Mk 3 Diyede Adlandırılıyor
Bugün kü Problem Elm327 Modifiyeli Cihazımdan  Yokuş Kalkış , 7 /km ) hıza Duyarlı Kapı Kilitleme Lastik Basınc Sensörü Aktşifleştirme Gibi Bir çok Özelliği Kendim Hallettim Ama  Gelin görün ki Aux Aktifleştirmeyi Bulamıyorum Nasıl Yapılır Bilmiyorum Kablo Bağlantılarını Araştırdım Yaptım Ama Auxu Cihaz İLe Aktifleştiremiyorum Yardım ederseniz sevinirim  iyi forumlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Kadirhan Demir yazdı:

Acaba Yardım edecek Bir Focus'can Bulabilecekmiyim..

Aux aktifleştirme kısmını anlamadım bildiğim sizin araçta yok o özellik, yardım etmesine ederim Ataşehirdeyim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Kadirhan Demir yazdı:

Arkadaşlar Merhaba Öncelikle Hepinize Yazılarınızdan Ve Yardımlarınızdan Dolayı Teşekkür ederim 
Aracım 2013 Trend x Focus Mk 3 Diyede Adlandırılıyor
Bugün kü Problem Elm327 Modifiyeli Cihazımdan  Yokuş Kalkış , 7 /km ) hıza Duyarlı Kapı Kilitleme Lastik Basınc Sensörü Aktşifleştirme Gibi Bir çok Özelliği Kendim Hallettim Ama  Gelin görün ki Aux Aktifleştirmeyi Bulamıyorum Nasıl Yapılır Bilmiyorum Kablo Bağlantılarını Araştırdım Yaptım Ama Auxu Cihaz İLe Aktifleştiremiyorum Yardım ederseniz sevinirim  iyi forumlar..

aaa.PNG.33cc8f04c94a69b73a441f46fce79b21.PNG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün yine elm327 ile araca bağlandım. Focccus ile bağlanamadığım için Forscan lisans yapıp onunla bağlandım. Şu hareket edince kilitleme olayını yapayım dedim. Forscanda devirli kilitleme kısmını açık yaptım. 7 km hızı geçince otomatik kilitliyor. Araç beni servise götürün diye yalvardı ? Yalnız bir sürü hata kodu üretti ? 

C401_64

C140_00

C121_00

C151_00

C199_00

C200_00

Forscandan sildim programda gözükmüyor. Modül bulunamadı demeye başladı şimdide. YB hala yukarıda ki kodlar gözüküyor silinmemiş yani. Sorun olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Bugün yine elm327 ile araca bağlandım. Focccus ile bağlanamadığım için Forscan lisans yapıp onunla bağlandım. Şu hareket edince kilitleme olayını yapayım dedim. Forscanda devirli kilitleme kısmını açık yaptım. 7 km hızı geçince otomatik kilitliyor. Araç beni servise götürün diye yalvardı ? Yalnız bir sürü hata kodu üretti ? 

C401_64

C140_00

C121_00

C151_00

C199_00

C200_00

Forscandan sildim programda gözükmüyor. Modül bulunamadı demeye başladı şimdide. YB hala yukarıda ki kodlar gözüküyor silinmemiş yani. Sorun olmaz diye düşünüyorum.

elm modifiyeli olmadan tüm modullerdeki dtcleri silemezsiniz. göstergede silemeyeceklerinizden birisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

elm modifiyeli olmadan tüm modullerdeki dtcleri silemezsiniz. göstergede silemeyeceklerinizden birisi.

Teşekkürler bundan sonraki işim modifiyeli hale getirip denemelerde bulunmak. Bu Forscan ile benim araçta olmayan bir özelliği açsam zararı dokunur mu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Teşekkürler bundan sonraki işim modifiyeli hale getirip denemelerde bulunmak. Bu Forscan ile benim araçta olmayan bir özelliği açsam zararı dokunur mu.

donanım gerektiren bir şeyi açarsanız dtc atar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.12.2018 - 16:11 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Forumda yazıldı. Park sensörünün sesi gidiyor, hatırladığım kadarıyla.

göstergeyi değiştirince park sensörünün gittiğini okumuştum ancak gösterge yazılımı güncelleyen görmediğim için sormuştum aynı mı olur sonuç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.