Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Mevcut far anahtarı bu resimdekinden, elektrikçi çıkartıp ikisini de yan yana gösterdi girişleri farklı, olmaz dedi.

Aynanın arka tarafındaki sensör derken camdakini demek istemiştim, karartmalı ayna da yok.

Bu durumda otomatik karartmalı ayna ve sensör yoksa yağmur sensörü alsam, başka parça da gerekir mi?

ford-focus-courier-c-max-connect-far-anahtari-kromu__1335405732864799.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işte bi karışıklık var ya da bi yanlış anlaşılma var. Soketler aynı yazı ve videodaki gibi değiştirince mevcut anahtar kullanılabiliyor.  Siz sadece far anahtarı alıp yağmur-far sensörü ve karartmalı aynayı çalıştırmayımı düşünüyorsunuz? Benim kafam biraz karıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Onur A yazdı:

Mevcut far anahtarı bu resimdekinden, elektrikçi çıkartıp ikisini de yan yana gösterdi girişleri farklı, olmaz dedi.

Aynanın arka tarafındaki sensör derken camdakini demek istemiştim, karartmalı ayna da yok.

Bu durumda otomatik karartmalı ayna ve sensör yoksa yağmur sensörü alsam, başka parça da gerekir mi?

ford-focus-courier-c-max-connect-far-anahtari-kromu__1335405732864799.jpg

sizdeki bu anahtarsa , aldığınız far anahtarı olmaz, aldığınız anahtarda ekran parlaklığı ayarı da var ama sizin far anahtarında yok.

Uyan far anahtarı da alsanız sensör ve tesisat çekilmeden ve yazılımla aktive etmeden çalışmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka cam kapalı olduğu için karartmalı aynaya gerek yok benim için. Yapmak istediğim far ve yağmur sensörü.

Yunus beyin gösterdiği yerde sensör olduğunu düşünüp far anahtarı ile olabileceğini düşündüm ama orada sensör olmayıp kapak olabileceğini söyledi Yunus bey.

Far anahtarını transite göre sıfır orijinal aldım, ancak girişleri farklı ikisinin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Onur A yazdı:

Arka cam kapalı olduğu için karartmalı aynaya gerek yok benim için. Yapmak istediğim far ve yağmur sensörü.

Yunus beyin gösterdiği yerde sensör olduğunu düşünüp far anahtarı ile olabileceğini düşündüm ama orada sensör olmayıp kapak olabileceğini söyledi Yunus bey.

Far anahtarını transite göre sıfır orijinal aldım, ancak girişleri farklı ikisinin. 

Siz en son parçadan başlamışsınız. Önce sensör ve braketi almalıydınız. Birde sizdeki eski anahtarın soket girişi nedir? Yeni aldığınız girişle aynımı? Gösterge ayarlaması falan oladar önemli değil. Yunus bey şu an yapıyor ondan ya da forumdan - bende detay alabilirsiniz. Birde sizdeki kapak dediğiniz yere bakmak gerek. Braket varsa alacağınız parçalar: sensör, arka metal tutucu, kablo.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Siz en son parçadan başlamışsınız. Önce sensör ve braketi almalıydınız. Birde sizdeki eski anahtarın soket girişi nedir? Yeni aldığınız girişle aynımı? Gösterge ayarlaması falan oladar önemli değil. Yunus bey şu an yapıyor ondan ya da forumdan - bende detay alabilirsiniz. Birde sizdeki kapak dediğiniz yere bakmak gerek. Braket varsa alacağınız parçalar: sensör, arka metal tutucu, kablo.

Yeni anahtarın girişi 14 pinli, eski anahtarınki daha küçük uymuyor. Konnektörün değişmesi gerekiyor. Bu işlemi yapacak elektrikçi bulamazsam otokoç servisinde yaparlar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Teoman S. yazdı:

Bu linkten işletim sistemine uygunu olanı yükleyiniz.

Teşekkürler verdiğiniz linkten indirdim. Kurdum artık aracı görüyor bilgisayar. Read From BCM seçeneğine tıklayınca biraz okuyor yüzde 1 olunca tüm arabanın şıkları göstergeleri gidiyor tık sesi geliyor sonra hemen hepsi geliyor. Gösterge ekranında yakıt yok hatası verip düzeliyor ve Normal Mode yazıyor sonra bu hata geliyor. (1. resim) Tüm FoCCCus sürümlerini de denedim. Eski sürümlerinde de ELM init eror hatası alıyorum. (2. resim)

Ekran Görüntüsü (7).png

Ekran Görüntüsü (10).png

Mustafa Kızıltan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.