Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

‎6‎.‎10‎.‎2018 - 18:46 tarihinde, H. Cenk yazdı:

@Ozan Kar bir şey soracağım. Arabadaki multimedyaya torque uygulaması kurup birşeyler görmek için şu odb2 uygun olur mu? 16 pin yazıyor. V1.5 ve V2.1 i var.  Fark eder mi , hangisini almalı? 2 dolar fiyatı var alide. 

ELM327-V1-5-V2-1-USB-Bluetooth-OBD-2-Scanner-Automotive-for-PC-EML-327-V1.jpg_640x640q90.jpg

2.1 versiyonlar bizim araçlarda çalışmıyor. 1.5 olanlardan alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, ben aracımı değiştirdim. 2017 deluxe paket aldım. Ön cam ısıtma ve hız sabitleme var ancak otomatik far ve yağmur sensörü yine yok. Kullanma kılavuzunu incelediğimde iç dikiz aynasının üstündeki radar ve kamera vasıtasıyla görev yapıyor, bunlar benim aracımda mevcut. Far anahtarını otomatik farlı anahtar ile değiştirsem, otomatik far ve yağmur sensörü aktif olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Bu modifiyeli elm327 ler var. Focus'ta ne gibi değişiklikler yapabiliriz onunla. Daha doğrusu farkı var mı normal elm327 ile arasında. Almayı düşünüyorum da.

İlk mesajı okursanız sorunuza cevap bulmuş olacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Onur A yazdı:

Teoman S bey, far sensörü yapmak için otomatik farlı far anahtarı aldım ancak soketleri uymadı. Soketi bulabilir miyim ve elektrikçiler uydurabilir mi?

Veya yapan arkadaşlar nasıl yaptı acaba?

Sensor falan olmadan sadece anahtarimi aldiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Sensor falan olmadan sadece anahtarimi aldiniz. 

Kullanma kılavuzuna baktığımda aynı yerde sensör var, galiba otomatik karartmalı ayna gerekiyor. Anahtarı aldım ama otomatik farlı anahtarda 14 pinli konnektör olduğu için uymadı. 14 pinli konnektör bulabilir miyim ve bulursam değiştirmesi çok zor olur mu acaba?

Onur A tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Far anahtarında farklı soket olmaması gerekir. Resim atarmısınız. Neden böyle söyledim açıklayım. Aslında far anahtarı alınmasına gerek yok, anahtarın içinde düğmenin dönmesini engelleyen çentikler var. Onu kırınca/devre dışı bırakınca board aynı ozaman aktif oluyor. Siz mümkünse resim atın. Birde far sensörü yağmur sensörüyle beraber. Siz camın orta-altındaaki çıkıntıyı diyorsanız o sensör far sensörü değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Teoman S. yazdı:

Far anahtarında farklı soket olmaması gerekir. Resim atarmısınız. Neden böyle söyledim açıklayım. Aslında far anahtarı alınmasına gerek yok, anahtarın içinde düğmenin dönmesini engelleyen çentikler var. Onu kırınca/devre dışı bırakınca board aynı ozaman aktif oluyor. Siz mümkünse resim atın. Birde far sensörü yağmur sensörüyle beraber. Siz camın orta-altındaaki çıkıntıyı diyorsanız o sensör far sensörü değil.

Teoman Bey, far anahtarının fotoğrafını çektim, ancak gece olduğu için arabanın camının fotoğrafını çekemedim internetten başka bir aracın fotoğrafını koyuyorum. Aynanın arka tarafındaki sensör değil mi?

untitled.png

untitledd.png

x16_616848680jdu.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Onur A 

1869275860_EkranAlnts.PNG.ce0e3c46c74c0678e6149753d44235c0.PNG

Far (ve yağmur) sensörünün yerini resimde işaretledim. İşaretli yere dikkatlice bakın bence içinde sensör yok sadece kapak vardır. 

Sensör şuna benziyor;

ss.PNG.651bf5cadd633c5843c106a0d6d55e63.PNG

Bu arada @Teoman S. beyin bahsettiği, far anahtarını otomatik moda çevirmek için yapılacak işlem; 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.