Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...
17.08.2018 - 12:59 tarihinde, Ergün YILDIZ yazdı:

İstanbul Bağcılar civarında herkese yardımcı olurum.

Bağcılar Olimpik Spor Salonun yanına gelirim dersen hallederiz.

https://goo.gl/maps/vQN2HZ5noDE2

Buluşma yerimiz orası oluyor.

--1 dakika sonra eklendi--

İstanbul Bağcılar civarında herkese yardımcı olurum.

Bağcılar Olimpik Spor Salonun yanına gelirim dersen hallederiz.

https://goo.gl/maps/vQN2HZ5noDE2

Buluşma yerimiz orası oluyor.

selamlar kusura bakmayın cevabınızı tatilden yeni döndüğüm için yeni gördüm bana bağcılar daha yakın sizin müsaitlik zamanınız nedir. ben hız limitörünü açtırmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hayırlı Cumalar hepinize. Bu ürünü sipariş verdim ve her zaman yaptığım gibi ürün açıklamasını ürün kargoya verildi mesajından sonra okudum. 

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm327-usb-v1-5-ariza-tespit-teshis-cihazi-turkce-elm-327-2018-370716228

Açıklamada yazan şu:

" Bu cihaz sadece okumaya yapar. Veri yazamaz. Çünkü içinde pic18f25k80 çipi barındırmıyor. Anlık verileri görebilirsiniz. Adaptasyon

kodlama vs işleri yapamaz. Cihaz ile daha fazla işlem yapmak ve daha fazla uygulama ile kullanmak istiyorsanız pic18f25k80 çipli olan

ürünlerimizden satın alınız" 

Yapmak istediğim otomatik kapı kilitlemeyi açma ve aux ekleme. Acaba yanlış ürünü mü aldım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ürünü iade ettim ürün adında ELM327 yazıyor ama ürün resminde nal gibi OBD2  yazmasına rağmen almışım. Switch'li olanlar modifikasyonlu diye geçiyor ve fiyatlar 150 liradan aşağı değil. Bana düz ELM327 adaptörü lazım. Link veren olursa hayır demem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Ali Mert Erdoğan yazdı:

Ürünü iade ettim ürün adında ELM327 yazıyor ama ürün resminde nal gibi OBD2  yazmasına rağmen almışım. Switch'li olanlar modifikasyonlu diye geçiyor ve fiyatlar 150 liradan aşağı değil. Bana düz ELM327 adaptörü lazım. Link veren olursa hayır demem.

Ali senin adaşın satıyor bak ?

https://tr.aliexpress.com/item/ELM327-USB-V1-5-modified-for-Ford-ELMconfig-CH340-25K80-chip-HS-CAN-MS-CAN/32761065127.html?spm=a2g10.search0104.3.215.5ec9128aDoMpH7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_10059_5015415_5015313_10696_100031_10084_10083_10103_451_452_10618_10307_5016115_5016013,searchweb201603_2,ppcSwitch_5&algo_expid=b03a78f1-5bd4-4b95-8c9a-8f2aea45d3e9-27&algo_pvid=b03a78f1-5bd4-4b95-8c9a-8f2aea45d3e9&priceBeautifyAB=0

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Yüksel TÜRK yazdı:

Arkadaşlar hepinize kolay gelsin bana ne kadar çabuk verebilirseniz o kadar sevinirim. Ben aracımda tabela tanıma, otomatik kapı kilitleme ve navigasyonu göstergede göstermek için ayarlamaları foccustan yaptım lakin bunları yaparken dediğim navigasyon ayarını yapmayı unutmuşum. Diğer ikisini yaptım aracı çalıştırdım dalgınlıkla araç çalışrken bcm oku dedim. Sarsıntılı bir biçimde motor stop etti. EYVAAAAH dedim amma? Neyse diğer ayarıda yaptım write bcm dedim. Yazdı birde ne göreyim. Göstergede sarı renkli motor arızası servis. Activy city stop arıza servis. İmmo arıza servis. Tepe çıkma arıza servis vs yazıyor forscan silmiyor ne yapabilirim. Keşkeler fayda etmiyor ama ne yapabiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim

Araca donanım olarak eklediniz mi bu özellikleri açmadan önce? Bunlar aracınızda yok, sadece elm ile olsa keşke...

Eski haline getirip tekrar yazın, araç normale dönmezse eğer servise gidip ids ile şasenizden kendi yazılımın yüklenmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yüksel TÜRK yazdı:

Şöyle araçta tekno paket mevcut yazılım ile sync i de uygun hale getirdik sadece navigasyon kartı kaldı tekrar geri döndürme işlemini yapacağım lakin servise gitsek ne gibi bir ücret isterler aceba? Tahmininiz var mı?

--1 dakika sonra eklendi--

normale dönse bile bir şüphe olacak içimde hadi hayırlısı

Tekno pakette tabela okuma yok.

Ücret kısmı servisten servise değişir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.09.2018 - 15:00 tarihinde, Yüksel TÜRK yazdı:

Arkadaşlar BCM tekrar kodlandıktan sonra yani bcm yazılımı tekrardan yüklendikten sonra foccus ile sadece kapı kilidini aktifleştirmeyi denedim lakin write bcm dedikten sonra araç yine aynı hatayı verdi ama forscan yine silemiyor arızayı. Pazartesi tekrardan servise gidip bcm felan modül kodlatacağım yeniden lakin neden böyle birşeyi yapmış olabilir. Yani sadece kapı kilidini aktif etmek istedim başka birşey yapmadım ama anlayamadım? Programdan mı yapıyor desem değil çünkü bu hatayı almadan ilk denediğimde olmuştu ve arıza vermemişti. Ara kablodan desem oda mantıklı gelmiyor kime sorabilirim onuda bilmiyorum. Anlayan varsa yazabilirmi. Araç 1.6 TDCI FORD FOCUS TIT. BCM çöküyor ama neden?

Merhaba arkadaşın 1.0 focus Tit kapı kilidini açtık bizdede başta aynı hatayı verdi bisürü bekleyip tekrar aynı ayarı yaptıktan sonra bizde sorun kalktı şuan gayet güzel kullanıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

ben 2012 model 1.6 TDCİ trend paket aracımı yeni aldım. Yokuş kalkış ve otomatik kilitlenen kapı özelliklerini aktif ettirmek istiyorum. Elazığ veya Malatya'da yapabilecek var mı? veya bir ustaya yönlendirebilir misiniz?

(ELM cihazı biraz maliyetli geldi malum dolar fırlayınca)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19.09.2018 - 18:03 tarihinde, Hakan Çeltik yazdı:

Merhabalar,

ben 2012 model 1.6 TDCİ trend paket aracımı yeni aldım. Yokuş kalkış ve otomatik kilitlenen kapı özelliklerini aktif ettirmek istiyorum. Elazığ veya Malatya'da yapabilecek var mı? veya bir ustaya yönlendirebilir misiniz?

(ELM cihazı biraz maliyetli geldi malum dolar fırlayınca)

Sivas'a yolunuz düşerse yardımcı olurum elimden geldiğince. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.