Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

bu lastik basınç zımbırtısını açarken HSCAN istiyor diye biliyorum

evet HSCAN, HSCAN orijinali zaten. MSCAN için modifiye gerekiyor.

Özellik açarken modifiye gerekmez, sadece modifiyeli data IPCde olmadığından DTC atar sürekli, bağlantıda attığı DTCler silinmemiş olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Adem balcı yazdı:

arkadaşlar trendx 2013 sedan orjınal beyın bılgelerı olan varmı arac calısmıyor

Neden çalışmıyor? Bir işlem yapmaya çalışırken mi sıkıntı oldu?

Yedekleme yapmadınız mı?

Bizim elimizdeki bilgi size uzaktan fayda etmez.

Daha detaylı bilgi verirseniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eskı bılgılerı kkaydetmedım yanlıs yazılım yuklemesı oldu bence daha once yapan bır arkadas kaydetdıgı ayarları atarsa duzeltebılırım dıye dusunuyorum

--46 dakika sonra eklendi--

BEYNI SIFIRLADIK HALLETTIK

--32 dakika sonra eklendi--

Vın den bilgilere bakarak aracı calıstırdım ancak abs arıza veriyor sılınmıyor cam acma kapama anahtarı aralıklı ve ters calisiyor hıll holder calismiyor cekıs kontrolü de devre dışı beyını resetleme sansımız yokmu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VIN den dosya olarak arabanın sasısınden ozellıklerı tekrar ındırdım .

daha sonra sadece otomatık kapı kılıtleme ve yokus kalkısı aktıv ettım yukledım 

butun sorunlar duzeldı arıza lambası dahı yakmadı hersey ıcın tesekkurler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kabloda yeni geldi hemen deneme yaptım, yokuş kalkış desteğini aktif hale getirdim şu an menüde gözüküyor lakin ABS, ESP ve el freni arızası lambaları yanıyor. Haliyle ABS falan hiç biri devreye girmiyor. Ne yapmak lazım forscan programı ile mi silebilirim bunları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Gökhan Aldemir yazdı:

Benim kabloda yeni geldi hemen deneme yaptım, yokuş kalkış desteğini aktif hale getirdim şu an menüde gözüküyor lakin ABS, ESP ve el freni arızası lambaları yanıyor. Haliyle ABS falan hiç biri devreye girmiyor. Ne yapmak lazım forscan programı ile mi silebilirim bunları.

Abs sekmesinden initialize ecu programlamasını yapmadın muhtemelen.

--1 dakika sonra eklendi--

Read from bcm

Değişiklik yap

Write to bcm 

Abs sekmesine tıkla yukardaki menüden

İnitialize ecu tıkla 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Evet yapmadım, deneyim hemen teşekkürler.

--4 dakika sonra eklendi--
4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

--1 dakika sonra eklendi--

Read from bcm

Değişiklik yap

Write to bcm 

Abs sekmesine tıkla yukardaki menüden

İnitialize ecu tıkla 

Nasıl gözümden kaçmış o bölüm defalarca baktım halbuki. Çok teşekkür ediyorum tekrar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar, els27si olanlar forscan de ACM modülünü konfigüre edebiliyorlar mı? Bende ACM modülünü görüyor ama konfigüre edemiyorum. Amacım forumlarda bulduğum bir kodu değiştirerek orijinal sony ünitenin hoparlör çıkışlarını RCA çıkışına çevirmek yani low level çıkış olacak. Ayrıca sadece sinyal çıkışı DSP iptali ile dokunulmamış sade bir ses olacak. Deck çeviricilerle, ses işlemcileriyle alınamayan kaliteyi alabilmek için. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Volkan Özenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Volkan Özenç yazdı:

Merhabalar, els27si olanlar forscan de ACM modülünü konfigüre edebiliyorlar mı? Bende ACM modülünü görüyor ama konfigüre edemiyorum. Amacım forumlarda bulduğum bir kodu değiştirerek orijinal sony ünitenin hoparlör çıkışlarını RCA çıkışına çevirmek yani low level çıkış olacak. Ayrıca sadece sinyal çıkışı DSP iptali ile dokunulmamış sade bir ses olacak. Deck çeviricilerle, ses işlemcileriyle alınamayan kaliteyi alabilmek için. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

As built kodlarına müdahale etmek istiyosanız lisanslı forscan'e ihtiyaç var. Els ya da elm ile alakası yok. Forscan sitesinde gerekli yönlendirmeler mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Semih O. yazdı:

As built kodlarına müdahale etmek istiyosanız lisanslı forscan'e ihtiyaç var. Els ya da elm ile alakası yok. Forscan sitesinde gerekli yönlendirmeler mevcut.

Extended lisans aldım, as built lerin bir çoğu açıldı ama birkaç tanesi eksik ve benim aradığım ACM de eksil, çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.