Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

10.03.2018 - 17:51 tarihinde, ali kar yazdı:

hill holder yokuş kalkışı aktif hale getirdim forumda emeği gecen paylaşımda bulunan herkese çok teşekkür ederim

Ali bey nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz..elim pek yatkın değil de bozmayalim sonrası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

harun bey bu konunun başında ozan bey gerekli bütün paylaşımları yapmış ben aynen uyguladım ve yokuş kalkış dsteği aktif hale geldi lakin kablo chiplimidir değilmidir bilmiyorum oto beyin tamiri yapan rizede bir arkadaşım vardı ondan aldım kabloyu hatta usb kablosu kopuktu kendim onardım ve ozan beyin açıkça ifade ettiği şekilde bağlantı ve programı kurup aktif hale getirdim 

--3 dakika sonra eklendi--

bu arada tabi aracın sağlam bir yerde olsun kullanım esnasında ve program verileri alırken ve yazarken araç saçma sapan uyarılar veriyor çok takılma sonra tamamen kendine geliyor yani yarı aşamada korkup aman beyin gitti diyebilirsin sabırlı ol. Program ram bellekten roma yazana kadar bu hataları verir yazdıktan sonra yokuş yardım olkarak menü eklenecek aktif ve pasif yapabiliyosun aynı zamanda sadece kablonun pc de serial port olarak tanıtımasına ozen göster com port olarak görecek bu port numarası değişebilir sen port hangi numarayı almıssa foccus yazılımında kablo tanıtımında o portu seçmeye özen göster

--5 dakika sonra eklendi--

not: zaten olcay bey de konuyla ilgili linki bu sayfaya koymuş ordan takip et 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17.03.2018 - 14:40 tarihinde, Harun Güler yazdı:

Ali bey nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz..elim pek yatkın değil de bozmayalim sonrası

İstanbul Avrupa yakasındaysan beni bul yapalım

Anadolu yakasıydaysan @Gürkan Çakıroğlu abi yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Ön farlara led far taktım. Kontağı açtığımda led problemsiz çalışıyor. Fakat motoru çalıştırdıktan sonra hata verip lambalar sönüyor. Durumu düzeltmek için Focccus ile 14 numaralı özelliği önce alternative HID yaptım bir yığın arıza kodu verdi ve motor arıza ikazını söndüremedim. Daha sonra Unknown yaptım. İlk yüklemede oldu fakat arıza kodu vermeye devam etti. HID olarak değiştirmeyi düşündüm fakat bu sefer de yükleme esnasında hata verdi ve işlem yarıda kesildi. Fakat ne hikmetse motor arıza ışığını söndürebildim. 

Son olarak U2101 arızası var ve bir türlü gitmiyor. Diğer hatalarda cabası. SOn durum olarak led ler çalışıyor fakat arızalar devam ediyor. 

Yardımcı olabilir misiniz?

20180320_210959.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Selamlar, aracımın casio ekran saatli cluster'ını renkli çıkma bir ekran ile değiştirmek istiyorum. Montajı çok basit fakat araca taktıktan sonra KM'yi nasıl ayarlayabilirim FORScan ya da FoCCCus ile? Bu arada FoCCCus ile de BCM'e ayar yapmak gerekir mi yeni renkli cluster takınca? Aracım 15' MCA Style paket. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç koşul gerekir. Hatırladığım kadarıyla 1.Modifiyeli elm den bağlanıp ips ten direk yapabilirsiniz. Ama focccus'un modifiyelisi gerek. 2. Birde eğer alacağınız gösterge orjinali maksimum 1000 ise değişiklik yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Teoman S. yazdı:

Birkaç koşul gerekir. Hatırladığım kadarıyla 1.Modifiyeli elm den bağlanıp ips ten direk yapabilirsiniz. Ama focccus'un modifiyelisi gerek. 2. Birde eğer alacağınız gösterge orjinali maksimum 1000 ise değişiklik yapabilirsiniz.

Bilgi için teşekkürler. HS/MS Switch'li bir ELM var elimde, FORScan ve Focccus çalışıyor. Modifiyeliden kastınız bu mudur? Forum'da bir çok kişi yeni cluster alıp takıyor ve km ayarlıyor. Acaba servise mi ayarlatıyorlar :D 1000 km'den düşük her zaman bulunamaz diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Cihan Ö. yazdı:

Bilgi için teşekkürler. HS/MS Switch'li bir ELM var elimde, FORScan ve Focccus çalışıyor. Modifiyeliden kastınız bu mudur? Forum'da bir çok kişi yeni cluster alıp takıyor ve km ayarlıyor. Acaba servise mi ayarlatıyorlar :D 1000 km'den düşük her zaman bulunamaz diye düşündüm.

Servis km'yi yükseltir sorun değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.