Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Merhaba. Arka farları led ile değiştirdim. Şu çindekilerden. Şimdi fren lambası ampül arızası diyor. Ön farları değiştirince de arıza vermişti onu halletmiştim Elm ile. Elm ile fren lambalarının türünü değiştirme imkanımız var mı? Varsa hangi madde acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Hakan G. yazdı:

Merhaba. Arka farları led ile değiştirdim. Şu çindekilerden. Şimdi fren lambası ampül arızası diyor. Ön farları değiştirince de arıza vermişti onu halletmiştim Elm ile. Elm ile fren lambalarının türünü değiştirme imkanımız var mı? Varsa hangi madde acaba?

Hocam onu hata/arıza giderici (canbus) diye tabir edilen modül ile çözmeniz gerek. Led satan oto elektrikçilerinde oluyor genelde. 10-15tl civarında bir şeydi fiyatı.

--3 dakika sonra eklendi--
18.02.2018 - 03:07 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

maalesef. golf verelim :D 

Ozan bey merhaba. Bir sorun var ama yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kendi aracımda (2012 Focus Style Plus) elm327 kablosu ile anlattığınız şekilde yokuş yardımı ve kapıların otomatik kilitlenme özelliğini açtım ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ancak iş arkadaşımın arabasında (2012 Focus Style) yaptığımda otomatik kilitleme aktifleşti ama yokuş kalkış desteği çalışmıyor. Bilgisayardan kontrol edince "With Hill Holder" görünüyor, araç menüsünden sürücü yardımı kısmında da yokuş yardımı menüsü geldi ve açık, ama calısmıyor. Bu özellik sadece style plus da mı mevcut yoksa ben bir hata mı yaptım?

Murat Sönmezateş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 dakika önce, Murat Sönmezateş yazdı:

Hocam onu hata/arıza giderici (canbus) diye tabir edilen modül ile çözmeniz gerek. Led satan oto elektrikçilerinde oluyor genelde. 10-15tl civarında bir şeydi fiyatı.

--3 dakika sonra eklendi--

Ozan bey merhaba. Bir sorun var ama yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kendi aracımda (2012 Focus Style Plus) elm327 kablosu ile anlattığınız şekilde yokuş yardımı ve kapıların otomatik kilitlenme özelliğini açtım ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ancak iş arkadaşımın arabasında (2012 Focus Style) yaptığımda otomatik kilitleme aktifleşti ama yokuş kalkış desteği çalışmıyor. Bilgisayardan kontrol edince "With Hill Holder" görünüyor, araç menüsünden sürücü yardımı kısmında da yokuş yardımı menüsü geldi ve açık, ama calısmıyor. Bu özellik sadece style plus da mı mevcut yoksa ben bir hata mı yaptım?

merhaba, esp varsa çalışması lazım (2011lerin bazıları dışında hepsinde var). ABSyi initialize ettiniz demi? Herhangi bir uyarı yada hata veriyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

merhaba, esp varsa çalışması lazım (2011lerin bazıları dışında hepsinde var). ABSyi initialize ettiniz demi? Herhangi bir uyarı yada hata veriyor mu?

Espyi kontrol etmedim acıkcası, olmayabilir. ABSyi initialize ettim ve hiçbir hata vermedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ozan Kar yazdı:

arka farları tanıtmak ne demek?

Ben ön farları bi xenon yaptım. 2. yöntem ile foccus yardımı ile farları bi xenon diye aktive ettim. Ardından arıza uyarısı kalkmıştı. Böyle bir şey arka farlar için de söz konusu mu onu sormuştum.

--19 dakika sonra eklendi--

Şimdi programı inceledim. Birisi yardımcı olabilirse196 nolu maddede hangi seçenekler var söyleyebilir mi? Bende config dosyası yok. Elm de şu an ulaşabileceğim yerde değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Hakan G. yazdı:

Ben ön farları bi xenon yaptım. 2. yöntem ile foccus yardımı ile farları bi xenon diye aktive ettim. Ardından arıza uyarısı kalkmıştı. Böyle bir şey arka farlar için de söz konusu mu onu sormuştum.

ben tam anlamadım, ledli taktınız uyarımı veriyor? 196yı 03 yapıp deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Ozan Kar yazdı:

ben tam anlamadım, ledli taktınız uyarımı veriyor? 196yı 03 yapıp deneyin.

Videodaki arka stoplardan taktım arabaya. Ancak farlar led olduğundan normal ampülden daha az akım çekiyor ve bu yüzden araba fren lambası arızası veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

teşekkürler ben bu konuyu yine üye olmadan bu sitede araştırdım yokuş kalkış desteği aktifleştirirken bu tarz bir sorunla karşılaşırmıyım yani aracın sadece bu özelliğini açmak istiyorum diğer kısımları kalsın yani yokuş kalkışta herhan gi bir sorun yaşamam inşallah

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.