Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Çünkü sadece ABS ile çalışıldığı düşünülüyor araç kalkarken siz debriyaji yariya kadar yada biraz daha fazla kaldiriyorsunuz ABS de hemen kalkmasına izin vermiyor bırakana kadarda zaten baski balata asiniyor sürekli başımıza geliyor Ford transitlerde ye i araçlarda bile aynı sorunu yaşıyoruz oynar volantlari da ayrı bozuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu süre uzun. Başka marka bir araçta 1.7 sn. olduğunu okumuştum. Süre ayarlaması yapılıyorsa daha kısa süre fren yaptırarak baskı balata volan üçlüsünü koruma endişelerini ortadan kaldırabilirsiniz bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ayağınızı fren pedalından çektiğinizde aracınız eğimli yolda yaklaşık iki veya üç saniye kaymadan kalır. Kalkış halindeyseniz, bu tutma süresi otomatik olarak uzatılır. 

Anladığım kadarıyla araç kalkma eylemini bitirmiş olsa bile süresi dolana kadar freni bırakmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladığım kadarıyla araç kalkma eylemini bitirmiş olsa bile süresi dolana kadar freni bırakmıyor. 

Hayır size aracı kaldırmak için 4 saniye zaman veriyor bu süre içinde kalkış yaptığınız anda frenleri bırakıyor zaten ki araç yürümeye başlıyor. Eğer kalkış yapmamış ve frene basmıyor iseniz araç geri kaymaya başlayacaktır yokuş kalkış ı aktifleştirmek için tekrar frene basmanız gerekir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben debriyaj sistemine zarar vereceğini düşünmüyorum zaten debriyajla alakanız yok sadece frenleri salmıyor araç siz yarım debriyaj yapıp aracı askıda bırakırsanız tabi zarar verir ama bu şekilde gayet normal herşey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Muzaffer Kalkan yazdı:

Ben debriyaj sistemine zarar vereceğini düşünmüyorum zaten debriyajla alakanız yok sadece frenleri salmıyor araç siz yarım debriyaj yapıp aracı askıda bırakırsanız tabi zarar verir ama bu şekilde gayet normal herşey.

Üstünüze alınmayın, önce ki mesajlarda bu tarz yorumlar var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstünüze alınmayın, önce ki mesajlarda bu tarz yorumlar var. 

Estağfurullah bende görüşümü belirtiyorum yanlış olabilir tabiki ama. Rampada yokuş kalkış olan ve olmayan bir araç kullanan kişi aynı şekilde kalkıyor taktik olarak bi farklılık yok. Yokuş kalkış aktifken aracınız geri kaymamış oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.