Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

20.05.2017 - 14:06 tarihinde, Yasin E. yazdı:

aynı yerden sipariş etmiştim. 13 mayıs da sipariş etmiştim 23 mayıs da elm327 kablo geldi. sıra özellikleri açmaya geldi. umarım becerebilirim. herşeyi çok açık anlatmış arkadaşlar. bize uygulaması kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu gün itibari ile yokuş kalkış desteği, otomatik kilitlenen kapıları,lastik basınç sersörünü aktif etmiş bulunmaktayım. konu hakkında bilgi paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

--40 dakika sonra eklendi--
06.03.2017 - 10:20 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

Ben C-max için anahtarı değiştirmiştim. (orj takıntım olduğundan) ELM ile otomatik farları açıp denemeniz lazım bence, (olmadı eş dostan bi anahtar ile denenip, Gürkan paşadan talep yapılabilir ) Bence anahtar değiştirmeye gerek yokta (4 tane kablo geliyor, düğmeye sensörlü olsada olmasada) Çünkü tek sensör hem far işine hemde yağmur işine bakıyor. 

2012 cmax aracımın far anahtarını söktüm. 4 adet kablo var sensörden gelen kablo mevcut mudur aceba.

--44 dakika sonra eklendi--
16.03.2017 - 23:18 tarihinde, Alaattin C. yazdı:

Teşekkür ederim.

https://tr.aliexpress.com/item/Car-Auto-Light-Sensor-Automatic-Headlight-Sensor-Control-For-New-F-rd-ocus-2012-Kuga-2013/32259618889.html?spm=2114.13010608.0.0.jghN8l

Şöyle bir ürün almıştım arada sapıtıyordu bakalım ELM den yapınca ayarlama düzelecek mi?

bu ürün ile far sensörü başarılı oldu mu aceba. ?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Adem Arık yazdı:
17.03.2017 - 00:18 tarihinde, Alaattin C. yazdı:

Teşekkür ederim.

https://tr.aliexpress.com/item/Car-Auto-Light-Sensor-Automatic-Headlight-Sensor-Control-For-New-F-rd-ocus-2012-Kuga-2013/32259618889.html?spm=2114.13010608.0.0.jghN8l

Şöyle bir ürün almıştım arada sapıtıyordu bakalım ELM den yapınca ayarlama düzelecek mi?

bu ürün ile far sensörü başarılı oldu mu aceba. ?

Bu ürün zaten far sensörünün yerine kullanılıyor. Far sensörünün teminiyle ben uğraşamam derseniz kullanışlı bir ürün. Belki far anahtarım da A konumu olsa daha kullanışlı olabilirdi. Ben orjinal olsun istedim. Oem far sensörü montajını yaptım. Daha sonra far anahtarının içini açıp A konumu için küçük bir operasyon yaptım .

Alaattin C. tarafından düzenlendi
Bilgi ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba, herkese itina ile verilen cevaplardan ötürü tesekkurler..Aracim 2013 model, 1.6 tdci, 115 ps, hb, titanium + smart (kadran eski sistem)..lastik basinc vb gibi bu ekranda aktif edilebiliyor mu? Yahut bu pakette gizil kalan, aktif edilmeyi bekleyen neler var acaba? Kablo siparisi vermeyi dusunuyorum..Sizleri okudukca okuldan cikip aracla oynayasim geliyor:))

20170514_143523.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Halit AYDIN yazdı:

.lastik basinc vb gibi bu ekranda aktif edilebiliyor mu?

bunun ekran ile alakası yok zaten. kısaca ediliyor :D 

ama bence smart olan bi arabada gösterge önemli unsur.

sizinki dizel olduğunu için uygun fiyata bi kaç tane bulmuştum hah burda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Alaattin C. yazdı:

Bu ürün zaten far sensörünün yerine kullanılıyor. Far sensörünün teminiyle ben uğraşamam derseniz kullanışlı bir ürün. Belki far anahtarım da A konumu olsa daha kullanışlı olabilirdi. Ben orjinal olsun istedim. Oem far sensörü montajını yaptım. Daha sonra far anahtarının içini açıp A konumu için küçük bir operasyon yaptım .

Alaattin bey far anahtarındaki operasyonu yaparım. Oem far sensörü montajını nasıl nereye bağlantı yaptınız. far anahtarında 4 kablom var. sizdee 4 kablomu vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar, bugün Ergün bey ile tanışma ve aracımdaki gizli özellikleri açma şansı buldum. Öncelikle forumda emeği geçen tüm arkadaşlara, sonra yardımını esirgemeyen Ergün arkadaşımıza ve forumda sorularımızı yanıtsız bırakmayan, bilgi paylaşıldıkça çoğalır felsefesiyle herkesin yardımına koşan siz değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
İyi ki varsınız, iyi ki Ford olarak aynı ailede yer alıyoruz.
Saygılarımla.
Kenan Bektaş

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.05.2017 - 23:26 tarihinde, Teoman S. yazdı:

Olay far anahtarındaki kablolarda değil.

far yağmur sensörü nereye bağlanıyor kablosu pekii, kafam karıştı. aynanın arkasında böyle bir parça var.

20170518_135738.jpg

20170518_135837.jpg

--2 dakika sonra eklendi--

Media Module İMİŞ BULDUM :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.