Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, Ozan Sayın yazdı:

Aynen ben renodaki gibidir diye düşünmüştüm? aslında dokunatik olarak çalışması da riskli unutup gidilirse araç açık kalacak.

Eski reno vb sistemli marka kullanıcıysanız mümkün tabii. Diğer türlü zor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Sarp D. Uygur yazdı:

Bu arada aklıma takıldı, start stop sistemini kurcalayan oldu mu? Uygulanabilirliği nedir acaba?

Hiç kurcalamadım ama çalışacağını sanmam Sarp.

En başta akü buna uygun değil ki ona gelene kadar daha komplike sistemi olmalı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Sarp D. Uygur yazdı:

Bu arada aklıma takıldı, start stop sistemini kurcalayan oldu mu? Uygulanabilirliği nedir acaba?

Daha önce kontak yeri değiştirilerek ve ek beyinle çalışan sistemler görmüştüm internette ama uygulanabilirlik ve uyum konusunu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hiç kurcalamadım ama çalışacağını sanmam Sarp.

En başta akü buna uygun değil ki ona gelene kadar daha komplike sistemi olmalı...

S&S sisteminin Ankara şartlarında, akü masrafından başka bir yararı yok, 2 yılda bir akü değiştiriyoruz. Sonradan yapılacağını da düşünmüyorum. Çünkü S&S sistemlerde, Marş motoru vs güçlendirilmiş oluyor.

Tuncay A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşe geliş gidişte benim çok işime yarardı açıkçası. Arabada tek dokunuşla kendi kendini çalıştırma olayı var bir kere mars veriyorum kendi çalıştırıyor, belki dedim ufak değişiklikler-eklemeler ile start stop yapılır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.06.2014 - 22:29 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

İyi akşamlar...

Giray Aksen arkadaşım sağolsun bu akşam benim C-Max in yazılım işlerini halletti...

Hill holder, kapı kilitleme ve lastik basınç olayı tamamdır...

Tekrar teşekkürler Giray...

Merhaba gurkan hocam bende 2013 trend x var yokus kalkıs destegını aktıf yapılıyormu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Tamer Taşçı yazdı:

Merhaba gurkan hocam bende 2013 trend x var yokus kalkıs destegını aktıf yapılıyormu

Merhaba Tamer,

Yapılabiliyor, üyelik bilgilerinizi tamamlarsanız sizi daha iyi tanırız ve yardımcı oluruz ?

Size gelen maildeki bilgileri tamamlarsanız yaşadığınız şehirde mutlaka birimiz varızdır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaslar...

Bugün Elm327 ile aracimda bazi özelikleri acmaya calistim...

1) Otomatik kilitleme

#32 Automatic locking by speed seçeneğini Automatic Locking olarak degistirdim fakat aktif olmadi.:wacko:

2) Gösterge acilisini ST yapmak icin ,

IPC tabındaki verileri şu şekilde değiştim

DE04: FFFF0000

DE22: FFFFF787 

Sonra #236yı ST ve ABS sekmesinden initialize ECU yaptim , sonuc hüsran:wacko:

3) Ecomod olayini #27 Trip Computer and ECOScout  yaptim ve ekranda yapraklari gördüm.:)

4) Son olarak soluk mavi ekrani siyah ekranla degistirdim buda gayet güzel oldu...:)

Fakat bu degisikliklerden sonra ekran bilgisayarinda ortalama yakit tüketimi 11-14 lt olarak görünmeye basladi:wacko: sanki anlik yakit tüketmi gibi sürekli degisiyor sizce nedeni ne olabilir:wacko: 

ekranin eski hali;

20170119_100054.jpg

--0 dakika sonra eklendi--

buda yeni siyah hali...

IMG_20170303_113642.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Fatih U. yazdı:

Bugün Elm327 ile

Merhaba Fatih,

Otomatik kilitlemeyi bir arkadaşın '11 C-Max inde açtığımda çalışmadı, kutup başını çıkarıp taktım ve çalıştı ?

ST selamlama için yazılım gerekli diye biliyorum.

Diğer iki maddeyi yapmışsın zati ?

Son olarak yakıt ortalaması normal çünkü henüz 15 km kullanmışsın ve sanırım şehiriçi dur-kalk trafiği.

Yol yaptıkça ortalama düşecektir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaslar...
Bugün Elm327 ile aracimda bazi özelikleri acmaya calistim...
1) Otomatik kilitleme
#32 Automatic locking by speed seçeneğini Automatic Locking olarak degistirdim fakat aktif olmadi.:wacko:

2) Gösterge acilisini ST yapmak icin ,
IPC tabındaki verileri şu şekilde değiştim
DE04: FFFF0000
DE22: FFFFF787 
Sonra #236yı ST ve ABS sekmesinden initialize ECU yaptim , sonuc hüsran:wacko:

3) Ecomod olayini #27 Trip Computer and ECOScout  yaptim ve ekranda yapraklari gördüm.[emoji4]

4) Son olarak soluk mavi ekrani siyah ekranla degistirdim buda gayet güzel oldu...[emoji4]

Fakat bu degisikliklerden sonra ekran bilgisayarinda ortalama yakit tüketimi 11-14 lt olarak görünmeye basladi:wacko: sanki anlik yakit tüketmi gibi sürekli degisiyor sizce nedeni ne olabilir:wacko: 

ekranin eski hali;

20170119_100054.thumb.jpg.b45b6a7a976fcba22b02ca2848370a49.jpg
--0 dakika sonra eklendi-- buda yeni siyah hali...
IMG_20170303_113642.jpg.160060762dd8bb1dcd6f226e09fccaca.jpg

Ekranın fonunu nasıl değiştiğinizin detayını yazarmisiniz. Hayırlı olsun bu arada :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.