Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Öncelikle bu konuyu açan bilgilerini bizimle paylaşan ve sorunlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. Rastlantı sonucu gördüğüm bu konuyu 2012 style plus sahibi olarak biraz da çekinerek denemek istedim. Kabloyu bilgisayarıma tanıttım (Laptopum Windows 8 yüklü). Programı açtım anahtarı çevirdim. Read to bcm ve 100 e kadar bekledim. Özellikleri değiştirdim ama abs initialize ecu hata verdi. write to bcm dedim. 100 e geldi programı kapattım. Fişi çektim. Anahtarı çevirince Lastik basınç arızası servise kontrol yazınca eyvah dedim. Tek güvencem sorunlar olsa da sonuca varıldığı yönündeki yorumlar. Tekrar başladım ve read to bcm dedim motor arızası, fren arızası, servis araba başladı saymaya. Kalp atış hızım da artmaya başladı. Sonra abs İnitialize ecu hata vermeyince oluyor galiba diye düşündüm. İşlemi tamamladım ve mutlu son. Arabamda hill holder, otomatik kilit ve lastik basınç uyarı sistemi artık aktif. Teşekkürler...

Halil İbrahim Gözükan tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben aracımda hill holderi aktif ettim fakat çalışmadı, ayrıca start stop da çalışmadı şu ana kadar sadece kapı kilidini aktif edebildim eksik yaptığım bir şey var mı acaba ? benim aracım 2011 style paket esp olmayanlar.

Esp olmazsa çalışmaz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben aracımda hill holderi aktif ettim fakat çalışmadı, ayrıca start stop da çalışmadı şu ana kadar sadece kapı kilidini aktif edebildim eksik yaptığım bir şey var mı acaba ? benim aracım 2011 style paket esp olmayanlar.

Bütün Style larda esp yokmuydu?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk gelenlerde yok maalesef :( ayrıca biraz önce lastik basınç denedim onda ise lastik basıncı kayıt edilemedi diyor sürekli olarakta lastik basın sisteminde arıza var diyor. oda mı esp ye bağlıdır ? ozan bey

evet onun içinde esp gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan hocam merhabalar.Size sormak istedigim bir husus var.

Bu islemi yaparsak arac garanti disi kalir mi ve diyelim bir servisi kafaladik(yetkili servis)yapsa yine garanti disi durumu olur mu?

Tabi bunlar araci bagladiklari aletle bunlari yapabilirler herhalde yoksa illa disardan temin edilecek ozel bir aparat midir bu elm?(Son soru biraz sacma ama idare edin artik:D)

Hocam benim isim sadece hill holderla olur,diger ozellikler pek umrumda degil.Arac Focus Tdci Style 2014

Ramazan E. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan hocam merhabalar.Size sormak istedigim bir husus var.

Bu islemi yaparsak arac garanti disi kalir mi ve diyelim bir servisi kafaladik(yetkili servis)yapsa yine garanti disi durumu olur mu?

Tabi bunlar araci bagladiklari aletle bunlari yapabilirler herhalde yoksa illa disardan temin edilecek ozel bir aparat midir bu elm?(Son soru biraz sacma ama idare edin artik:D)

Hocam benim isim sadece hill holderla olur,diger ozellikler pek umrumda degil.Arac Focus Tdci Style 2014

garantiden çıkartmak için bahane arayan servise denk gelirseniz biraz uğraştırabilir.

Servis kendi cihaz ve yazılımı ile yapadabilir yapamayadabilir, sanırım güncelliğine göre değişiyor sanırım. Ama servise gidip böyle birşey var derseniz %99 yok öyle birşey yada yanlış biliyorsunuz filan derler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ramazan bey ilk mesajdaki şeyleri uygulayın ve geçin servise bulaşmayın bu kadar basit. Burada kaç kişi yaptırmış hayatına devam ediyor, takılmayın basit şeylere.

Hocam durumu soyle izah edeyim.Zaten su an cok cok acele bir durum yok.Bu sene sonuna dogru Ankara ya tasinma durumu var.E haliyle bu kadar yokuslu yerde hill hold lazim olur diye dusunmekteyim.İste biz araci Ankara dan almistik.Bayi sahibini de taniyoruz.Yani bu sekilde bir kafalamadan bahsetmekteyim[emoji4]

garantiden çıkartmak için bahane arayan servise denk gelirseniz biraz uğraştırabilir.

Servis kendi cihaz ve yazılımı ile yapadabilir yapamayadabilir, sanırım güncelliğine göre değişiyor sanırım. Ama servise gidip böyle birşey var derseniz %99 yok öyle birşey yada yanlış biliyorsunuz filan derler.

Hocam,Yakup beye verdigim cevaptaki duruma istinaden demistim,muhabbet olustu satin alma vesilesiyle diye.Yoksa cidden yapmak istemez servisler bencede.

Ankara icin lazim.Konya dumduz zaten,ihtiyac olmuyor[emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam durumu soyle izah edeyim.Zaten su an cok cok acele bir durum yok.Bu sene sonuna dogru Ankara ya tasinma durumu var.E haliyle bu kadar yokuslu yerde hill hold lazim olur diye dusunmekteyim.İste biz araci Ankara dan almistik.Bayi sahibini de taniyoruz.Yani bu sekilde bir kafalamadan bahsetmekteyim[emoji4]

Hocam,Yakup beye verdigim cevaptaki duruma istinaden demistim,muhabbet olustu satin alma vesilesiyle diye.Yoksa cidden yapmak istemez servisler bencede.

Ankara icin lazim.Konya dumduz zaten,ihtiyac olmuyor[emoji4]

Gerçekten bilmiyor olmalarıda olası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten bilmiyor olmalarıda olası.

Bakalim hocam.Gun ola hayrola.Benim zaten bu ihtiyacim su an icin uzun vadede dogacak,aciliyeti bulunmamakta.Merak ettigim noktalar mevcuttu,bu yuzden sordum.

Birde hocam tam randimanli calisiyor degil mi?

Kusura bakmayin gece gece de yazip duruyorum:/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.