Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

#192 City Safe i 02 yapıp aktive edebiliyorsunuz. Sonra da ABS initalize yapmak lazım. Ben denedim fakat Trend X de sensör kutusu olmayınca hata verdi. O kutu olup city Stop olmayanlar denerse bence çalışır. Bunun dışında birde şimdi kodunu hatırlamadığım Traffic Isaret tanıma da tanitilabilir belki. Üst donanıma sahip olanlar yapabilir. Bunun dışında yapılacak ekstra birsey yok. Çift kilitleme felan kodladım ama çalışmadı donanımsal sanırım. Ha birde Iskandinav Işık yapabiliyorsunuz. Gündüz farları %100 yanacagina %90 yanıyor. #17 de 02 kodlanacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baştan beri dedim dinletemedim :)

Alet abs,esp sensörleri ile yapıyor olayı. Yani ekstra bir sensör vs yok. Kütür kütür çalışması lazım.

Yanlış, hava yastığı modülüne entegre bir eğim sensörü varmış, verileri ondan alıyor. 

Sonuçta hava yastığı tüm araçlarda olduğuna göre tüm donanım seviyelerinde çalışıyor olabilir, ama tabii denemek lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış, hava yastığı modülüne entegre bir eğim sensörü varmış, verileri ondan alıyor.

Sonuçta hava yastığı tüm araçlarda olduğuna göre tüm donanım seviyelerinde çalışıyor olabilir, ama tabii denemek lazım.

Elektrik şemasından bakıp anlamaya çalışırım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

#192 City Safe i 02 yapıp aktive edebiliyorsunuz. Sonra da ABS initalize yapmak lazım. Ben denedim fakat Trend X de sensör kutusu olmayınca hata verdi. O kutu olup city Stop olmayanlar denerse bence çalışır. Bunun dışında birde şimdi kodunu hatırlamadığım Traffic Isaret tanıma da tanitilabilir belki. Üst donanıma sahip olanlar yapabilir. Bunun dışında yapılacak ekstra birsey yok. Çift kilitleme felan kodladım ama çalışmadı donanımsal sanırım. Ha birde Iskandinav Işık yapabiliyorsunuz. Gündüz farları %100 yanacagina %90 yanıyor. #17 de 02 kodlanacak.

O kutu olupta aktif şehir içi güvenlik olmayan zaten yok. tabela tanıma, otomatik uzun far, şerit asistanı, sürücü takip gibi diğer özellikler içinde ayrıca bir kamera gerekiyor. Bende, Mertcanda ve Servet abide yok, eğer ki tesisatı varsa kamerada uygun fiyatlı denk gelirse alır takarım. Çift Kilit donanımsal.

İskandinav DRL olarak kısa farları yakıyor %90 avantajı parklar(ön arka) yanmıyor. 2 modu var 1sinde kısa farlar her durumda yanıyor, diğerinde otomatikteyken gündüz DRL gece far olarak yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kutu olupta aktif şehir içi güvenlik olmayan zaten yok. tabela tanıma, otomatik uzun far, şerit asistanı, sürücü takip gibi diğer özellikler içinde ayrıca bir kamera gerekiyor. Bende, Mertcanda ve Servet abide yok, eğer ki tesisatı varsa kamerada uygun fiyatlı denk gelirse alır takarım. Çift Kilit donanımsal.

İskandinav DRL olarak kısa farları yakıyor %90 avantajı parklar(ön arka) yanmıyor. 2 modu var 1sinde kısa farlar her durumda yanıyor, diğerinde otomatikteyken gündüz DRL gece far olarak yanıyor.

Doğrudur Far sensörü olan araçlarda öyle olması daha mantıklı, sensör olmayanlara yanlış hatırlamıyorsam #15 02 yazınca sürekli yanıyor 0 konumunda. Ben onları sondurup sadece #17 02 yapıp dlr kıstım. Ingilizcem çok iyi olmayınca sanırım tanımlar yanlış olmuş Türkçe'ye dönerken. :)

Benim bahsettigim yeni titaniumlar, city Stop olmayanlar. Kutu aynı mı bilmiyorum. Daha ufaksa yatar tabi. Denemek güzeldir ben tek tek denerdim kutu olsa. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur Far sensörü olan araçlarda öyle olması daha mantıklı, sensör olmayanlara yanlış hatırlamıyorsam #15 02 yazınca sürekli yanıyor 0 konumunda. Ben onları sondurup sadece #17 02 yapıp dlr kıstım. Ingilizcem çok iyi olmayınca sanırım tanımlar yanlış olmuş Türkçe'ye dönerken. :)

Benim bahsettigim yeni titaniumlar, city Stop olmayanlar. Kutu aynı mı bilmiyorum. Daha ufaksa yatar tabi. Denemek güzeldir ben tek tek denerdim kutu olsa. :)

Bilmiyorsun madem ne yorumluyorsun ? Focus 1.0 yazıyor profilde nedir o ? Forumda doğru düzgü yazmazsan engelleyeceğim seni.. Sınav bilgilerinde gelmedi hala..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

değerleri farklı, 02 dediğin, o şekilde çalışıyor diğeri dediğim şekilde, otomatik far olmayınca diğeri zaten çalışmıyor.

Yenilerde kutu küçük tabiki, dediğim gibi kutusu büyük olup aktif şehir içi güvenlik olmayan yok.

Denedim zaten :) hatta ben aynı kamera üzerinden yaptığını düşünüyordum deneyipte çalışmayınca araştırdım ve gördüm ki kamerası ayrı ve bende yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmiyorsun madem ne yorumluyorsun ? Focus 1.0 yazıyor profilde nedir o ? Forumda doğru düzgü yazmazsan engelleyeceğim seni.. Sınav bilgilerinde gelmedi hala..

Bilgisayara geçersem ayrıntıları yazarım. :) Focus aldık bir tane satılacak diye yazmadiydim satılmadı duruyor öyle. :) Bende rus forumlarında felan kodlayıp duruyorum meğerse burada varmış. :))) Yazayım dedim. :):)

değerleri farklı, 02 dediğin, o şekilde çalışıyor diğeri dediğim şekilde, otomatik far olmayınca diğeri zaten çalışmıyor.

Yenilerde kutu küçük tabiki, dediğim gibi kutusu büyük olup aktif şehir içi güvenlik olmayan yok.

Denedim zaten :) hatta ben aynı kamera üzerinden yaptığını düşünüyordum deneyipte çalışmayınca araştırdım ve gördüm ki kamerası ayrı ve bende yok.

Öyle ise yapacak birsey yok. :) Ben bayagi umitlenmistim tek kutu hatirladigimdan olur heralde diye düşünüyordum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Levent bey ya da başka trend sahibi bu denemeyi yaptımı acaba? 

Merhabalar elm modülünü yeni sipariş verdim bügun yarın elime geçince deneyip buraya yazacağım

Merhabalar;

Bu akşam kargodan aldığım modülü hemen bilgisayara tanıttım ve tekrar arabamın yanına indim ve auto locking ile hill holder özelliklerinin TREND aracımda aktif ettim. Şuan iki özellikte çalışıyor.

Ama hill holder özelliğini açarken INITIALIZING ECU modunu unuttuğum için 2 defa stres yaşadım. Abs ve Esp simgeleri ve el freni simgesi sönmedi sonradan tekrar foruma bakınca initializing ecu yapınca herşey düzene girdi. Bu arada Read yaparken aldığım MOTOR ARIZASI ve FREN YAĞI EKSİK hataları dışında başka durum yaşamadım zaten okuma %100 olunca ekranda normal mod yazıyor ve sorun olmadığı anlaşılıyor. İşte bu akşam yaşadığım stres mutlulukla sona erdi.

Yardımları için OZAN bey ve sürücü yüklemede yardımcı bilgi veren ANIL POLAT a teşekkür ediyorum

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar elm modülünü yeni sipariş verdim bügun yarın elime geçince deneyip buraya yazacağım

Merhabalar;

Bu akşam kargodan aldığım modülü hemen bilgisayara tanıttım ve tekrar arabamın yanına indim ve auto locking ile hill holder özelliklerinin TREND aracımda aktif ettim. Şuan iki özellikte çalışıyor.

Ama hill holder özelliğini açarken INITIALIZING ECU modunu unuttuğum için 2 defa stres yaşadım. Abs ve Esp simgeleri ve el freni simgesi sönmedi sonradan tekrar foruma bakınca initializing ecu yapınca herşey düzene girdi. Bu arada Read yaparken aldığım MOTOR ARIZASI ve FREN YAĞI EKSİK hataları dışında başka durum yaşamadım zaten okuma %100 olunca ekranda normal mod yazıyor ve sorun olmadığı anlaşılıyor. İşte bu akşam yaşadığım stres mutlulukla sona erdi.

Yardımları için OZAN bey ve sürücü yüklemede yardımcı bilgi veren ANIL POLAT a teşekkür ediyorum

Hocam zahmet olmazsa kabloyu hangi siteden aldiniz bir de linkini verebilir misiniz

Kisa zaman içinde arabayi bakima goturecegim ama aklima takilan bisey var servis guncelleme yaparsa yapacagim bu degisiklikler tekrar orjinal haline mi dönecek gerci atla deve degil orjinal haline donerse tekrardan elm kablosunu baglariz da acaba guncelleme bu degisiklikleri resetliyor mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam zahmet olmazsa kabloyu hangi siteden aldiniz bir de linkini verebilir misiniz

Kisa zaman içinde arabayi bakima goturecegim ama aklima takilan bisey var servis guncelleme yaparsa yapacagim bu degisiklikler tekrar orjinal haline mi dönecek gerci atla deve degil orjinal haline donerse tekrardan elm kablosunu baglariz da acaba guncelleme bu degisiklikleri resetliyor mu

Gittigidiyordan herşeyburadaucuz adlı satıcıdan aldım. fiyat 37,90 kargo dahil.Sizin söylediğiniz konu benimde aklımda, ama dediğiniz gibi serviste değişsede tekrar yaparız sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabela tanıma, otomatik uzun far, şerit asistanı, sürücü takip gibi diğer özellikler içinde ayrıca bir kamera gerekiyor. Bende, Mertcanda ve Servet abide yok, eğer ki tesisatı varsa kamerada uygun fiyatlı denk gelirse alır takarım.

Maalesef tesisat yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.