Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Konuyu onceden fark etseydim keske dedigin gibi yapabilirdik. Ama adamladla anlasmamiz urun ariza yaparsa yine ki yapacak buyuk ihtimalle. Urunu denemeden ucret odemesi olmayacak sekildeydi. Bu aradan elm327 ler gittigidiyorda da mevxut. Aliexpreesten gec gelir orayada bakin isterseniz

tamamen maddiyat benimki:) gec olsun ucuz olsun :D

farı bozacaksın o zaman, sonuçta bir şekilde 10 nolu pine gelen elektriği balasta sokmaman lazım.

abi farin icinden zaten ariza isigi yakmasin diye aldigim aletleri baglamak icin kablo cikcak. bu kablolar orjinal tesisatin kablolari. ayrica role icinde burdan tetik alincak. yazilimsal olarak gidercegim zamanda bu kablolara direk balastlari baglarim diye dusundum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamamen maddiyat benimki:) gec olsun ucuz olsun :D

abi farin icinden zaten ariza isigi yakmasin diye aldigim aletleri baglamak icin kablo cikcak. bu kablolar orjinal tesisatin kablolari. ayrica role icinde burdan tetik alincak. yazilimsal olarak gidercegim zamanda bu kablolara direk balastlari baglarim diye dusundum :)

tamam işte farın iç tesisatını bozmuş oluyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan ben bir daha sorayım :)  

Bi-xenon farları alınca kablo kesmesi, röle eklemesi falan yapmadan programla 14 numarayı değiştiriyoruz ve bi-xenon lar problemsiz çalışıyor doğrumu anlıyorum. Bu arada benim far soketi pinlerinin tamamı dolu (2 nolu pin hariç) dolayısı ile sadece drl için kablo çekeceğim.

Eğer ben doğru anlamışsam yukarıdaki yazdığım gibiyse bana da bi-xenon farları bulalım bunları en iyi sen bulabiliyorsun gördüğüm kadarı ile :)

Hele siyah zeminli olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan ben bir daha sorayım :)

Bi-xenon farları alınca kablo kesmesi, röle eklemesi falan yapmadan programla 14 numarayı değiştiriyoruz ve bi-xenon lar problemsiz çalışıyor doğrumu anlıyorum. Bu arada benim far soketi pinlerinin tamamı dolu (2 nolu pin hariç) dolayısı ile sadece drl için kablo çekeceğim.

Eğer ben doğru anlamışsam yukarıdaki yazdığım gibiyse bana da bi-xenon farları bulalım bunları en iyi sen bulabiliyorsun gördüğüm kadarı ile :)

Hele siyah zeminli olursa kaymaklı ekmek kadayıfı olur :P

evet öyle olmalı, EZPARda var siyah zeminli, forumda olması lazım telefonları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar bugun seeviste denedim zenonlar icin. Araba kitlendi ya :) guldugume bakmayin walla acayip tirstim. Sabah yola cikacam ve tekrar calismasaydi iptaldim :( simdi aracin orijinal gostergesi takili deil. Renkli olan gosterge takiliydi. Ondan suphelendiler. Kendi ford yazilimi ile

Denemisler olmamis. Burdaki yazilari gostermistim. Daha sonra netten bi program indirdik demislerdi. O anda yuzde li kisim

Dolarken uyari yazisi cikmis ekrana ve arac kitlenmis. Heyecandan tam soramadim detaylari haftaya soylerim. Neyse aracta bildiginz tik yok. Ne kontak acilio icinin isigi dahi yanmio. Orijinal ekrani almak icin eve gelmistik. O sirada araca tekrar programi yuklenebilmis ve acilmisti geldigimizde.. Gec kaldigi icin aracida almam gerektigi icin tam kontrol edemedim eksiklik varmi die. Yalniz sinyal sesi olsun, kemer ikaz sesi olsun ses siddetleri cok kisilmisti. Herhalde tam program

Atamadik. Kisaca

Zenonlarida takamadik :( haftaya kaldi bakalim

Napcaz :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar bugun seeviste denedim zenonlar icin. Araba kitlendi ya :) guldugume bakmayin walla acayip tirstim. Sabah yola cikacam ve tekrar calismasaydi iptaldim :( simdi aracin orijinal gostergesi takili deil. Renkli olan gosterge takiliydi. Ondan suphelendiler. Kendi ford yazilimi ile

Denemisler olmamis. Burdaki yazilari gostermistim. Daha sonra netten bi program indirdik demislerdi. O anda yuzde li kisim

Dolarken uyari yazisi cikmis ekrana ve arac kitlenmis. Heyecandan tam soramadim detaylari haftaya soylerim. Neyse aracta bildiginz tik yok. Ne kontak acilio icinin isigi dahi yanmio. Orijinal ekrani almak icin eve gelmistik. O sirada araca tekrar programi yuklenebilmis ve acilmisti geldigimizde.. Gec kaldigi icin aracida almam gerektigi icin tam kontrol edemedim eksiklik varmi die. Yalniz sinyal sesi olsun, kemer ikaz sesi olsun ses siddetleri cok kisilmisti. Herhalde tam program

Atamadik. Kisaca

Zenonlarida takamadik :( haftaya kaldi bakalim

Napcaz :)))

yanlış değer yazmışlardır, başıma geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemelen . Soketi alip kendim yapayim diodum korktum simdi :) bakalim haftaya programi deneyecez yine ins olur.

ben servisin yazılımı ile kurcalarken olmuştu, bilip bilmeden kafama göre değiştirip yazdığımda aynı şekilde sanki akü sökülmüş gibi davranmıştı araç, usta forddan varsayılan değerleri geri yükleyip düzeltmişti. ancak sorun olmaması gereken değerler yazıldığındanmı yoksa yazarken ortaya çıkan bir sorundanmı oluyor onu bilmiyorum. ancak kalıcı bir sorun oluşmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben servisin yazılımı ile kurcalarken olmuştu, bilip bilmeden kafama göre değiştirip yazdığımda aynı şekilde sanki akü sökülmüş gibi davranmıştı araç, usta forddan varsayılan değerleri geri yükleyip düzeltmişti. ancak sorun olmaması gereken değerler yazıldığındanmı yoksa yazarken ortaya çıkan bir sorundanmı oluyor onu bilmiyorum. ancak kalıcı bir sorun oluşmuyor.

Aynen benimkide ole oldu. Aku yok gibiydi hersey. Bi de ismini tam

Hatirlayamadim ama modul diyorlardi galiba. Ona erisim

Saglayamiyoz demislerdi kapandiginda. Eger geri donduremeseydik o degisecekti aracta. Aslinda hemencik bi kac degerden bu kdr buyuk hatalar vermesi cok sacma olmus :( arkadas jetta ya takti zenonlari ne hata ne bisi var

Cok skinti arac olmus bu lar maalesef :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Bugün oem parçaları bağladım F3'e sizin yazdıklarınız gibi yaptık ama sadece dyot u takmadan kullandık biz dyotu takınca titreme yapıodu söktür şu an için hiç bir sıkıntı yok ilerde çıkarır mı bilmem tek sıkıntı kısa far arızası diye uyarı veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.