Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
Şimdi, Mete Turfan yazdı:

Nereye takacaksınız ona göre değişir

kısalara taktım hocam h7.kısa far hatası verdi ve ampullere giden elektriği kesti takınca,şimdi elimde elm cihazı var o ayarı değiştirsem sorun ortadan kalkarmı yoksa tesisat mı hazırlamak lazım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kısalara taktım hocam h7.kısa far hatası verdi ve ampullere giden elektriği kesti takınca,şimdi elimde elm cihazı var o ayarı değiştirsem sorun ortadan kalkarmı yoksa tesisat mı hazırlamak lazım ?

Sorun aldığınız xenon kaynaklı, elm ile bişey yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Melih Ordueri kısalara led ampul takmayın zaten,hiç arıza vermese fazla ısıdan çevresine veya far tasına v.s zarar verir. Bu tip ampuller uzunlar için daha sağlıklı diye biliyorum. Mutlaka beyaz ışık istiyorsanız ya bi-xenon fara geçeceksiniz ya da standart ampullerin beyaz ışıklı olanlarını kullanacaksınız.(Osram Nightbreaker - Philips Diamond Vision gibi...)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[mention=2294]Ozan Kar[/mention] Yardımların için teşekkür ederim. Farları taktım ve çalıştı. Elm den açtığım işe yaradı sanırım. Birde nacizane benim araçta şansım bende daha önce belirttiğim gibi çoğu tesisat hazır fabrika çıkışı. Far soketi doluydu. Farları taktım ve çalıştı. İşin ilginç yanı far düğmesinden yükseklik ayarını döndürüyorum sanki farlarda ayarlanıyo gibi geldi bana ama göz yanulması da olabilir gece bakmak gerek. Birde dönüş farı çalışmadı ya normalde çalışmıyor ya da elm den bir ayarı var ben açmadım. Artık onada bakarız sonra [emoji3]
Tekrar teşekkürler.
Edit. Alttaki dikine olanlar fazla oldu onları daha sonra çıkaracağım. Ayrıca DRL ler farları açılınca kısılıyor oda ayrı bir güzellik. [emoji3]

far_3.jpeg.14d782d0f94475335493b6b56aa15905.jpeg
far_1.jpeg.07a35cf7e986adf25182437354e9dffd.jpeg
far_2.jpeg.104d2e2f7add2ecb94421b1ae5d17f44.jpeg

Beni de kaşıyorsunuz varya ??[emoji44] :):D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu komple okudum. Bende dün st far aldım ama montajını hiç bilmiyordum. Biraz sonrunlu galiba. Gördüğüm kadarıyla eğer soket doluysa Elm den degistirdigimizde yeterli oluyor. Eksikse saseden kablo çekicez. Bakalm elektrikçi anlarmı. Inşallah soket doludur. Aracm 2013 dizel style

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu komple okudum. Bende dün st far aldım ama montajını hiç bilmiyordum. Biraz sonrunlu galiba. Gördüğüm kadarıyla eğer soket doluysa Elm den degistirdigimizde yeterli oluyor. Eksikse saseden kablo çekicez. Bakalm elektrikçi anlarmı. Inşallah soket doludur. Aracm 2013 dizel style

Çok kolay. Elm ile açtıktan sonra yapacağın basit. Arbanın far soketindeki 2 nolu pinlere drl için sigorta kutusundan kablo çekeceksin. Bir de 9 nolu pinlere şase vereceksin. Her far için bunları yapınca sorunsuz çalışır. Sigorta kutusundaki drlye çekeceğin kablo için yeri şöyle anlatıyım. Arabanın sağına denk gelen cama en yakın sigorta yuvasından alacan. Konu içinde foto olması lazım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kolay. Elm ile açtıktan sonra yapacağın basit. Arbanın far soketindeki 2 nolu pinlere drl için sigorta kutusundan kablo çekeceksin. Bir de 9 nolu pinlere şase vereceksin. Her far için bunları yapınca sorunsuz çalışır. Sigorta kutusundaki drlye çekeceğin kablo için yeri şöyle anlatıyım. Arabanın sağına denk gelen cama en yakın sigorta yuvasından alacan. Konu içinde foto olması lazım

Bu işlemi elm ile olmazsa yani soket boş ise yapıcam dimi abi. Anladım abi yaptırırım [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.