Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Merhaba ozan abi ailenin yeni uyesi sayilirim 2011 mk3 style 1.6 tdci 115 aldim cogu ufaktefek dokunuslar bitti ama xenon da takdim abi sislerde bi sikinti cikmadi ama farlar bildigin uzere ex 1. Ci yontem sorunu hallediyorsa abi hemen bi elm327 siparis vercem olmuyorsada 2. Yontemin malzemeleri hazir montaja basliycam abi tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle herkese merhabalar. Aranıza yeni katıldım ve aracımla ilgili birçok bilmediğim özelliği forumunuzdan öğrendim. Aracımı aldığımdan beri çok heveslendiğim, ancak bir türlü cesaret edemediğim bi xenon uygulaması yaptırmaya karar verdim. bunun için internetten bir takım çıkma far buldum. Satıcı farların orjinal bi xenon olduğunu iddaa ediyor. size sorum, farın orjinal olup olmadığını nasıl anlarız.

far fotolarını yüklüyorum. 

IMG-20160326-WA0013.jpg

IMG-20160326-WA0014.jpg

IMG-20160326-WA0015.jpg

IMG-20160326-WA0016.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Yakup Bey. Peki bu ürünü alsam sağlıklı olur mu. Yoksa hiç bulaşmayayım. Aramaya devam edeyim. Trafikte kimseyi rahatsız etmek istemiyorum. Fiyat olarak 750 tl istiyor bu arada

Arıyorum ama bulamıyorum Doğan bey. Bu arada sizin farlarınızı gördükten sonra hevesim 2 kat daha arttı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla 300 tl bile vermezdim ben o fara. Bixenon fara geçmeyi hedeflediysennet 1300 tl yi gözden çıkarman gerek. Orj far fiyatları 1200-1500 arasında değişiyor. Bir arkadaşımda var krom zemin 1400 istiyor çünkü çiziksiz tertemiz far. Benim fardan yaptırmak 2400 civarına malolur sana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mustafa Sancak said:

Arkadaşınızın farı titanium x farı anladığım kadarıyla. Peki ampülü ballastı vs. dahil mi bu fiyata. yoksa onları ayriyeten mi almam gerekiyor? 

Herşeyi içinde. Siz alıp sadece montajını yapacaksınız o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba yine ben...

3 soru daha var kafama takılan. Şimdi ben yazılımsal olarak aktive ettim ve farları takicam. Hatta itiraf ediyorum çakma xenonlarda aldığım kısa far arızasını aktif ettikten sonra almıyorum. (Evet maalesef....)

1. İleride muayeneye giderken ben tekrar halojen farları taksam araçtan yine yazılımla eski haline mi getirmeliyim yoksa bu aktif haliyle halojenlerde kullanabilir miyiz?

2. Merceklerden çıkan perde bobininin kablolarını uzunlara bağladım. Sanırım artık araya diyot koymaya gerek kalmadı. Direk sokete bağlayıp çalıştıracağım. Değil mi?

3. Balastlara giden kabloyu da kısalara bağladım. Bu haliyle balast kabloları ile farın kısa kabloları arasında az da olsa kalınlık farkı var. İleride bu farktan dolayı kablolarda ısınma ya da Allah korusun yangın sorunu yaşar mıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Hakan G. said:

1. İleride muayeneye giderken ben tekrar halojen farları taksam araçtan yine yazılımla eski haline mi getirmeliyim yoksa bu aktif haliyle halojenlerde kullanabilir miyiz?

Farda kalojen ampülün soketini bozmasaydın keşke. Mercekli halojen ampülle muayeneden geçiyor zaten. Ha ampül soketini bozduysan halojen farını takınca sorunsuz çalışır sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bozmadım. Zaten çıkma far üzerinde yaptım işlemleri. Gerekirse muayeneye giderken degistirecem. Ayrıca çıkma farın uzunları da kullanacam. Hem xenonun uzunlar hem de normal farın uzunlar olacak

Bugün nihayet farı arabaya bağladım ve çalıştırdım. Ancak soğuk sellektör yaptığımda normal farlardan yapıyor. Xenonlarin da sellektör yapması içinnne yapmalıyım?

https://youtu.be/cd82yr2Dz6s

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

merhaba arkadaslar 2015 trend x makyajlı kasa aracıma xenon baglattırdım ama ampul tutturma aparatı olmadıgı için silikonla tutturuldu. bu yüzden farlar cok fazla göz aldıgı için sokmek durumunda kaldım. uzun lafın kısası bu ampul tutturma aparatını nerden bulabilirim piyasada hep 2009 modellerin var makyajlı kasanın  aparatı cok farklı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Senses Sirin said:

merhaba arkadaslar 2015 trend x makyajlı kasa aracıma xenon baglattırdım ama ampul tutturma aparatı olmadıgı için silikonla tutturuldu. bu yüzden farlar cok fazla göz aldıgı için sokmek durumunda kaldım. uzun lafın kısası bu ampul tutturma aparatını nerden bulabilirim piyasada hep 2009 modellerin var makyajlı kasanın  aparatı cok farklı? 

öyle bir aparat şuan için yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tesekkurler bılgılendırdıgın ıcın galıp bey, ozan bey  sen karsı olabilirsinde ülkemizde malesef her ekstraya fiyat biçildiginden dolayı  ve ayrıca biçilen fiyatlarda  piyasaya göre cok ucuk oldugundan dolayı  bu şekilde yapmak zorundayım. halbuki  senin o çakma dediklerinin aynısını pakete ek istediginde senin aracına  alıp koyuyolar  orjinal diye birşey yok sadece marka var ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.