Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Er-ol Otomotiv Focus 3 Tft Genis Ekranlı Gösterge

Önerilen Mesajlar

Anladım hangi serviste yapmıştın.?

Servisdekilerin sıkıntısı aracın şase numarası ile program eşleştiğinden km yazma komutu gönderince sistem kilitlenir mi vs?

Ikna etmek lazım gelecek.

hayır abi onunla alakası yok, olabilecek tek sıkınıtı yeni km yi km olarak değil mil olarak girmek.

bu arada şu ELM327 ile çalışan programı yazan rusa bu ihtiyacı söyledim, mümkün olduğunu ancak sahtekarlığa açık olduğunu söyledi. IDS te olduğu gibi var olan kmden daha düşük km kaydedilmesine izin vermezsen sorun olmaz dediğimde ise Rusyada km yükselterek şirketten yakıt kaçıranlar olduğunu söyledi :) yeni göstergedeki km 100kmden küçükse izin versem olurmu dedi olur dedim. İleriki versiyonlarda böyle bir ayara yer verecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu da videosu

akşam alışverişe gittik tekrar inceledim, bütün parametrelerin göründüğü ekranda sağ alttaki değer 0 lamadan sonraki değer, total km değeri ayrı bir alanda ortaya çıkıyor, böylesi bana daha işlevsel gibi geldi, tersini isteyenler de haklı......

aslında basit bir yazılımla bu genel görünümdeki değerler isteğimize göre seçilecek şekilde ayarlanabilirdi, basit dos yazılımı veya fortran 77 ilen bile yazılabilecek şeyler bu kadarını niye düşünemezler anlamam, (ilk tanıştığımız bilgisayar commodore 64 olup, 8084 işlemcilerle devam ettiğimizden daha genç arkadaşlar dos ve fortran ı hatırlamayabilirler :) )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır abi onunla alakası yok, olabilecek tek sıkınıtı yeni km yi km olarak değil mil olarak girmek.

Bu sabah Kent Oto da ayarı yaptırdım. Aynen dediğin gibi ekranda mil default geliyor. Önce km seçip sonraki ekranda rakam giriliyor.

Son durum akşam çektim.

7eteryjy.jpg

a2a5a5us.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün göstergeyi kendim taktım, bir ümitle servisin yolunu tutup bakalım ayarlayacaklarmı diye kara kara düşüncelerle servise vardım. Daha önceden iyi kötü tanışıklığımız olan servis baş teknisyenine durumu anlatıp rica edince, hiç yokuşa sürmeden km yi ayarladı.

Eski garibanın son görüntüsü.

s0j9.jpg

Buda ayarlanmış yenisi.

p9rk.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kaç çeşit olduğu için tamamen şansa kalmış bir durum...

Konu nereye geldi, küçük ekranları değiştirdik birde büyükler arasında yorum yapıyoruz :):) keyif bu olsa gerek, iyiki değiştirmişiz..

Aynen tabii şimdi radyo ekranı sırıtıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün göstergeyi kendim taktım, bir ümitle servisin yolunu tutup bakalım ayarlayacaklarmı diye kara kara düşüncelerle servise vardım. Daha önceden iyi kötü tanışıklığımız olan servis baş teknisyenine durumu anlatıp rica edince, hiç yokuşa sürmeden km yi ayarladı.

Eski garibanın son görüntüsü.

s0j9.jpg

Buda ayarlanmış yenisi.

p9rk.jpg

yenisi eskisinden düşük ama :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.