Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford 2014'e Hızlı Girdi! İki Büyük Pazar'da Güçlü Başlangıç!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

İki büyük Avrupa pazarlarında Ocak ay'ı satışları ile güçlü bir başlangıç yaptı. (Almanya ve İngiltere)

• Ford, İngiltere'nin en çok satanı; binek ve ticari de Ocak ay'ı içerinde en çok satan marka oldu.
  • Ford, Ocak 2013'e göre 5 kat daha fazla satış yaparak en yakın rakibine yetişmiştir.
  • İngiltere'nin 1 ve 2'leri; Binek: Fiesta ve Focus. Ticari: Transit ve Transit Custom.
  • Almanya'da binek araç satışı % 42.2 arttı ve pazar payı 1.7 artarak % 7.1'e yükseldi.
  • Ford perakende satışları Almanya'da % 85 büyüdü.

belirttiğimiz sözler gerçekleşmiş gibi görünüyor.

İngiltere'de, Ford'un genel piyasa payı yüzde 14,1 oldu. En yakın rakibinden 4.5 puan önde bulunuyor.  21,792 adet araç satarak binek araç satışını % 11 arttırdı. (Not: Ford 40-50 yıldır bu pazarın lideri zaten)

Almanya'da, yukarıdaki bilgilere ek olarak 14,608 adet binek araç satışı yapıldı.Almanya'nın en çok satan 10 firması arasında en güçlü artış yapan firma oldu. Buradaki perakende satış pazar payı ise 3.1'den 7.7'ye yükseldi, bu ise 2009 Ocak ayından itibaren markanın en yüksek Ocak aylık perakende payı oldu.

Ford, Ocak ayında perakende müşterilerine Almanya'nın üçüncü büyük satıcısı olmak için, geçen yıl Ocak ayı ile karşılaştırıldığında dört basamak tırmandı. 

Yukarıdaki bilgilere ek olarak,
Toplam satışlarda ise Focus ve B-MAX, Ocak ayında sırasıyla yüzde 15,6 ve yüzde 37,2 artışla güçlü bir giriş yaptı.

Roelant de Waard ise Başkan Yardımcısı, Pazarlama, Satış ve Servisi "Bu, 2014 için çok cesaret verici bir başlangıç" diye belirtti ve ekledi 
"İngiltere ve Almanya sadece Avrupa'nın 2 en büyük pazarı değil aynı zamanda Global olarak da en büyük pazarıdır. Her ikiside de çok bilgili ve ayırımcı müşteriler var, bu yüzden bu da başka bir işarettir bizim için..."

Detaylı ve Toplu diğer satış rakamları sunulduğu zaman 

İyi Günler :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zavallı ford Türkiye, adamlar oradaki satışlara bakarak, buraya zam kitliyorlar. ocak 2014 satışlarında ford burada geçen yıla göre %30 az satış yaptı. geçen yıl ki sayıyı geçenler ise toyota, vw, reno, subaru.. fakat bu; ford un elinde araç olmaması, diğerlerinin ise daha çok 2013 leri bitirmesi şeklinde algılanabilir. gerçek rakamlar için mart sonunu beklemek lazım.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Ford, Ocak 2013'e göre 5 kat daha fazla satış yaparak en yakın rakibine yetişmiştir.

Kim olaki bu en yakın rakip ? Toyota veya Vw diye tahmin ediyorum ama..

5 kat fazla yapıp anca yaklaştıysa ciddi fark var demektir satış bazında ancak Avrupa'da sanmıyorum bizdeki gibi sorunsuzluk = Toyota,prestij = Vw denilsin,ee madem öyle neden kaynaklanıyor bu fark sormadan edemedim mazur görün

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim olaki bu en yakın rakip ? Toyota veya Vw diye tahmin ediyorum ama..

5 kat fazla yapıp anca yaklaştıysa ciddi fark var demektir satış bazında ancak Avrupa'da sanmıyorum bizdeki gibi sorunsuzluk = Toyota,prestij = Vw denilsin,ee madem öyle neden kaynaklanıyor bu fark sormadan edemedim mazur görün

Yazının tamamını okuyup kaçırdınız sanırım. Diğer rakamların verildiği başlığımız mevcut hali hazırda. Alttan 2. satır da link.

Algı olayını o algıya sahip kişilere sormak lazım. :D Garip garip işler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazının tamamını okuyup kaçırdınız sanırım. Diğer rakamların verildiği başlığımız mevcut hali hazırda. Alttan 2. satır da link.

Algı olayını o algıya sahip kişilere sormak lazım. :D Garip garip işler 

İş yerindeki kısıtlamalar sağolsun pek çok şeyi engelliyor buna linklerde dahil sanırım ben bir şey göremiyorum  :ranting2:

Ah o kişiler neyse..  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni fiesta alayım diyordum güzel mavi bir rengi var. dizel titanium paketi 54.000 tlye yükselmiş kur farkını %30 olarak yansıttılar sanırım. bir kaç yıl sonra orta gelirli birinin sıfır araç alma ihtimali oldukça zayıflayacak sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İş yerindeki kısıtlamalar sağolsun pek çok şeyi engelliyor buna linklerde dahil sanırım ben bir şey göremiyorum  :ranting2:

Ah o kişiler neyse..  :rolleyes:

Aşağıdaki foto gibi mavi yer yok mu ? Olması gerekiyor :)

post-1-0-92691800-1392284708_thumb.png

Yeni fiesta alayım diyordum güzel mavi bir rengi var. dizel titanium paketi 54.000 tlye yükselmiş kur farkını %30 olarak yansıttılar sanırım. bir kaç yıl sonra orta gelirli birinin sıfır araç alma ihtimali oldukça zayıflayacak sanırım.

ötv'de arttı tabi ama eskiye göre de çok artmıştı fiyatlar 3-4 sene önce ve alıştık. Buna da alışacağız :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıdaki foto gibi mavi yer yok mu ? Olması gerekiyor :)

attachicon.gifScreen Shot 2014-02-13 at 11.44.35.png

ötv'de arttı tabi ama eskiye göre de çok artmıştı fiyatlar 3-4 sene önce ve alıştık. Buna da alışacağız :)

Foto gözükmüyor simge halinde zaten :) ama mavi bir yazı yok dediğim gibi iş yerindeki filtreden kaynaklanıyor,daha öncede başıma gelmişti başka bir konuda telefondan girince temizdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanya'da, yukarıdaki bilgilere ek olarak 14,608 adet binek araç satışı yapıldı.Almanya'nın en çok satan 10 firması arasında en güçlü artış yapan firma oldu. Buradaki perakende satış pazar payı ise 3.1'den 7.7'ye yükseldi, bu ise 2009 Ocak ayından itibaren markanın en yüksek Ocak aylık perakende payı oldu.

Ocak ayı ile teselli buluyor olabilirler, ama 2013 2012'ye göre pek iyi geçmemiş denilebilir.

201312__n__top50__teil1__gif,property=de 201312__n__top50__teil2__gif,property=de

Model serisinin eskimesi çekiciliği azaltıyor.

Genelde %4,2 küçülme olmuş Almanya'da.

Diteceğim o ki bir tek Ocak satışlarına bakmak sevinmek için biraz erken.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Ford Avrupa satışları şubat  ayında % 11,6 arttı. Otomobil endüstrisi ise %8 arttı. Bu ford'un yıl boyunca artış sağlayan 9.ayı oldu.

Ford Avrupa'daki pazar payını da Şubat ayında arttırmış oldu, hem ticari hem binek araçlarda. 

Ticarilerde % 15,8 arttı, pazar payı ise 9,7'ye yükseldi bu oran son 16 yılın en yüksek ilk iki ayına denk geliyor.

Bu yıl 10 yeni araç piyasaya çıkacak. 

Roelant de Waard,bu artışın 2015 yılındaki karlılık için ilerleme olduğunu ifade etti.

Detayları daha sonra ekleyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.