Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gauge Menü Ile Yakıt Değişimi ?

Recai Bayram

Soru

Merhaba focusçular. 

GEçen gün gauge menüyü bi karıştırdım. 

Eco mode

Cold engine

Eco mode

Gear 5.00 

gibi seçenekler vardı. yaw dedim havalar soğuk. şunu bi cold engineye alıyım nolacak dedim. sonra yakıt tüketim değerlerinin sıfırladım. her zamanki yolu aynı şekilde gitmeme rağmen arabanın ortalaması 5.7 den 5.2 ye düştü :) acaba tesadüf mü yoksa işe yarıyor mu soğuk hava da bu modu kullanmak?

bu arada bu ortalamalar yüzlerce km ve günlerce gittikten sonra. yoksa tek seferde olsa yok motor sıcaktı klimayı açtıydım bilmem ne gibi durumlar ekarte edilmiştir yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Bir saat önce, Ercan Çetiner yazdı:

Bu menüde akünün değeri 11.6 gözüküyor araç çalışmazken doğru mudur?

Akü kaç yıllık? Sanki bitiyor gibi. 12.4'ün altına düşmesi istenmez. Tabi bu ölçümü yüksüz yapmalısınız. Far, havalandırma vs. kapalı olmalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, Alper Sakallı yazdı:

Akü kaç yıllık? Sanki bitiyor gibi. 12.4'ün altına düşmesi istenmez. Tabi bu ölçümü yüksüz yapmalısınız. Far, havalandırma vs. kapalı olmalı. 

Üstünde gelen akü şimdi tekrar baktım far vb. kapatarak 11.8 gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Alper Sakallı yazdı:

Düşük. Start&Stop çalışıyor mu? 

Benimki alındığından beri 11.6-11.8 falan; hiç 12 görmedim.

Hatta instrument ı değiştirirken Savaş düşük bu akü gerilimi deyip önce aküyü şarj etmiş

Ama benim stop start ile ilgili bir sorunum yok (maaşallah deyin nazar değmesin :nazar: ) fazlasıyla istekli stop start devreye girmek için. Sabah işe geliyorum . Hava 2-3 derece farlar açık silecek açık kalorifer açık (A/C düğmesi kapalı) , sonradan takılan 9 inch multimedya açık video gösteriyor , sıcaklık göstergesi daha 1 çizgi oynamış oynamamış kısa süreli ışıkta durmamla motor duruyor . Hadi gene stop startı kapamayı unuttuk diye kendime kızıyorum . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Ozan Kar yazdı:

@Mertcan Çelik bunları bir ara akü ile ilgili başlığa taşır ?

image.png.cca9665012ddf6c4214a92d452b4a1da.png

Kaynak varta kullanım kılavuzu.

la sen de ben de moderatörüz niye bana kitledin işi  :kıhkıh:

Şimdi bir bakındım da akü ile ilgili çok fazla ve gereksiz kirlilik yaratacak seviyede konu varmış. Genel bir başlık açıp kalanları da onun altına koymak lazım da bir tek tek okuyup kaç başlığa indirgenebilir bakmalı.

Bir de benim akü bitmeden ekranda titreme mi oluyordu bir şey geç mi geliyordu, sen görüp söylemiştin de ben iplememiştim sonra da otoparkta çalışan araba evin önünde kalıverdiydi, neydi o hatırlıyor musun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

la sen de ben de moderatörüz niye bana kitledin işi  :kıhkıh:

Şimdi bir bakındım da akü ile ilgili çok fazla ve gereksiz kirlilik yaratacak seviyede konu varmış. Genel bir başlık açıp kalanları da onun altına koymak lazım da bir tek tek okuyup kaç başlığa indirgenebilir bakmalı.

Bir de benim akü bitmeden ekranda titreme mi oluyordu bir şey geç mi geliyordu, sen görüp söylemiştin de ben iplememiştim sonra da otoparkta çalışan araba evin önünde kalıverdiydi, neydi o hatırlıyor musun?

Bu ara biraz işsiz görünüyosun da ondan ? 

marş sırasında ışıklar baya kısılmış/titremişti o yüzden demiştim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Bu ara biraz işsiz görünüyosun da ondan ? 

marş sırasında ışıklar baya kısılmış/titremişti o yüzden demiştim. 

Okul bitti ya onun boşluğundayım. Bir kaç güne normale dönerim, 1 aya zaten tekrar başlıyor ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.