Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gauge Menü Ile Yakıt Değişimi ?

Recai Bayram

Soru

Merhaba focusçular. 

GEçen gün gauge menüyü bi karıştırdım. 

Eco mode

Cold engine

Eco mode

Gear 5.00 

gibi seçenekler vardı. yaw dedim havalar soğuk. şunu bi cold engineye alıyım nolacak dedim. sonra yakıt tüketim değerlerinin sıfırladım. her zamanki yolu aynı şekilde gitmeme rağmen arabanın ortalaması 5.7 den 5.2 ye düştü :) acaba tesadüf mü yoksa işe yarıyor mu soğuk hava da bu modu kullanmak?

bu arada bu ortalamalar yüzlerce km ve günlerce gittikten sonra. yoksa tek seferde olsa yok motor sıcaktı klimayı açtıydım bilmem ne gibi durumlar ekarte edilmiştir yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

onlar seçenek değil değerler.

cold engine de değer yokmuydu? ne kadar soğuk motorla yolculuk ettiğinizi gösterir, belli bir değerin üzerine çıkarsa ecomode kısmına girdiğinizde soğuk motor çok yakar tarzı bir mesaj çıkar gibi.

vites değişimleriniz araca uygunmuş, 5 üzerinden 5 almışsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

GEçen gün gauge menüyü bi karıştırdım. 

Bunu nasıl yaptınız? 

Yani yol bilgisayarı Eco Mode ekranları gibi duruyor da yazdığınız.

Gauge test menüsünde yok böyle veriler, tabii yeni serilerde değişti ise bilemem.

Olanlar: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu nasıl yaptınız?

Gauge test menüsünde yok böyle veriler, tabii yeni serilerde değişti ise bilemem.

Olanlar:

Var var, dediğim gibi aynı degerleri sayısal olarak gösteriyor, yaprak yerine 4.63 mesela, Buda 5 yaprak oluyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Acaba bu mantıkla vites uyarısını farklı devirlerde çıkarabilir miyiz, örneğin 6100 devir gibi. :D

Remap yoksa gerek yok, remap varsa, sürücü kabiliyeti ile araç gücü orantılıysa gerek yok, değilse zaten uzun vadeli olmama ihtimali var önemi yok  ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu nasıl yaptınız? 

Olanlar: 

yanlışlıkla sizin sayafadaki yazıyı cevaplamışım. sizin sayfadakinde eco mode hız 2.47 yazıyor ya işte orda sağ sol tuşlarına basarsanız diğer modlar çıkyor hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aradım ama bulamadım lütfen yardım edin

Ne kadar zor olabilir ki, bir önceki sayfada 4 numaralı mesajda verdiğim bağlantının birinci sayfasında var mesela.

Özetle: YB sol taraftaki OK düğmesine parmağınızı basılı tutarak aracı çalıştırın ve çalıştıktan sonra ekranda "Test" yazısı çıkana kadar parmağınızı çekmeyin. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.