Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Başınızdan Geçen Kazalar...

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Nuri abi,

Dobloda 200 katran var zaten sana makas atabilmesi için 230-240 la gelmesi lazım oynanmış o arabayla :)

Yanlış anladın galiba Doğancan :) başka birine makas atıyordu(en sağ şeritten en sol şerite attı) beni göremedi herhalde ben en sol şeritte seyrediyordum benim önüme atladı demek istedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anladın galiba Doğancan :) başka birine makas atıyordu(en sağ şeritten en sol şerite attı) beni göremedi herhalde ben en sol şeritte seyrediyordum benim önüme atladı demek istedim :)

Şimdi anladım abim kusura bakma :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de geçen martta bursa çevre yolu ınegöl çıkışında kaza geçirdim.

Mobilyalar ucuz diye ınegölden alalım dedik düğün eşyalarını. Hava hafif çiseliyor. O zaman focus yok, babamın fiat brava var. Lastikler kış lastiği ve daha 2 ay önce takıldı. Baktım çıkışta sert bir viraj var. Hız limiti 80. Yollar ıslak diye 70 le gireyim dedim. Tam virajın sonuna gelmiştim ki, birden arka tarafın döndüğünü hissettim. 2 saniye içinde 360 derece dönüş ve bariyere önden çarpma. Sonuç kapanmayan ön kaput. Allah tan hava yastıkları açılmadı ve arkamızdan gelen yoktu. Nişanlım şoka girdi, arkada oturan annem ise hiçbir şeyin farkında bile değildi. Az bi kar yapalım derken maliyeti daha fazla oldu bize. O andan sonra alacağım araba mutlaka esp li olacak diye karar vermiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de geçen martta bursa çevre yolu ınegöl çıkışında kaza geçirdim.

Mobilyalar ucuz diye ınegölden alalım dedik düğün eşyalarını. Hava hafif çiseliyor. O zaman focus yok, babamın fiat brava var. Lastikler kış lastiği ve daha 2 ay önce takıldı. Baktım çıkışta sert bir viraj var. Hız limiti 80. Yollar ıslak diye 70 le gireyim dedim. Tam virajın sonuna gelmiştim ki, birden arka tarafın döndüğünü hissettim. 2 saniye içinde 360 derece dönüş ve bariyere önden çarpma. Sonuç kapanmayan ön kaput. Allah tan hava yastıkları açılmadı ve arkamızdan gelen yoktu. Nişanlım şoka girdi, arkada oturan annem ise hiçbir şeyin farkında bile değildi. Az bi kar yapalım derken maliyeti daha fazla oldu bize. O andan sonra alacağım araba mutlaka esp li olacak diye karar vermiştim.

Çok geçmiş olsun.Allah korumuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler.esp 'nin önemini yaşayarak öğrendim. Artık her viraja korkarak giriyorum.

Geçmiş olsun da her viraja tereddütlü girmenizin daha kötü araba kullanmanıza sebep olabileceğini değerlendirdiniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet maalesef bunun farkındayım. Mesela arabanın toplaması için bazen virajlarda gaza dokunmak gerekiyor azıcık. Ancak kazanın hatırası bu bende. Hatta uygun bir yer ve zamanda focusumun limitlerini zorlamayı planlıyorum. Bu sayede hem aracı öğrenmiş olurum hem de şu güvensizliğin üstesinden gelirim diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'tan önceki aracımla çalıştığım yerde kampüs içinde ilerlerken, sağ taraftan o sırada telefonla konuşan ve sağına baktığı için beni görmeyen bir dozer operatörü abimiz, aracıma kepçesini geçirmiş ve 10 metre de ileriye savurmuştu. Dozeri çıkarken son anda fark etmemle direksiyonu sola kırmış ve yolcu tarafında oturan arkadaşın zarar görmesini son anda engellemiştim. Buna rağmen kepçe arka kapıda yaklaşık 20 sanitimlik bir delik açmış lastiğimi de paramparça etmişti. 

Geçirdiğim en ilginç kaza budur herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aykut geçmiş olsun..

dozer diyince bizim bir abimizin başına geldi buna benzer...

Bizim eski dükkana bir abimiz geliyor ve dükkanın tam önüne parkediyor ..daha sonra arkasınada bir dozer kepçe gelip duruyor şöförüde iniyor bakkala..(dozer çalışır vaziyetde)

derken dozer kendiliğinden hareket etmeye başlıyor..

yoldan geçen aslan parçaları ben bunu durdururum diye dozere atlayıp kollarıyla oynamaya başlıyorlar..

derken dozer bizim abinin arabasına arkadan kepçesini geçiriyor..

üzerine atlayan aslan parçası kollarla oynamaya devam ediyor ve birden arabayı kaldırıp ters üstü yola fırlatıp atıyor...

Benimde gördüğüm en acayip kazaydı bu..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.