Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Carbon Clean & Manifold Temizliği

S. Ali Doğan

Önerilen Mesajlar

Carbon clean işleminin zararlı olduğu durumlar da var.

Şöyle ki;

Aracınızı 70-80bin km boyunca hiç carbon clean işlemi uygulatmadınız. Bunun sonrasında yapılan carbon clean işlemleri risktir ve kumardır. İyide olabilir tam ters tepip enjektörlerinizin değişmesine de sebebiyet verebilir.

Ben kendi otomobilimde enjektörleri söktürüp durumunu görerek temizletiyorum. Ne çekişte nede tüketimde bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Şehir içi 4.7 90 sabit hiz ile 3.8 yakıyor otomobilim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba arkadaslar,

Gecen gun aracima carbon clean ve manifold temizligi yaptirdim ve her aracimda oldugu gibi focustada daha onceki sahibi hic yaptirmadigi icin temizlik sonrasi inanilmaz degisiklikler oldu. Degisiklikleri su sekilde siralayabilirim,

- Dizel oldugu icin motorun gurultulu calisma sesi bir hayli kisildi

- Rampa cekisinde siyah duman ortadan kalkti ve ataklasti

- Yakit tuketimim normal seviyelere geldi. ( oncesinde 8.7 suanda 6.6 )

Bunlarin hepsini bir siraya koyunca gercekten carbon clean ve manifold temizliginin her 45.000 bakiminda yapilmasi gerektigini bir kez daha anladim.

Not; Carbon clean ve manifold temizligi islemini kesinlikle yakita ve motor yagina koyulan katki maddeleri ile yaptirmayin. Cihaza baglanarak 45dk 1 saat suren bir islemdir. Diger urunler yalnizca yakit deposunu ve yağ karterini temizler motora bu denli bir faydası yoktur.

teşekkürler bilgi ve izlenimler için, aracım 154 binde,

carbon clean bizede şart olmuştur muhakkak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.