Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus mk3 1.6Tdci 95 Hp Yazılımla Beygir Artışı

Uğur Yılmaz

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar keyifli forumlar.

95 hp olan aracımı yazılımla güçlendirebilmek  mümkün mü? Sattığım 115hp olan aracıma göre eksik hissediyorum çünkü.

Mümkün olursa chip kullanmak istemiyorum.

Ancak Ankara megachips yazılıma 850 fiyat verdi ve servisin yazılımı anlayamayacağını söyledi.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megachips'e sorsana; aracın yazılımını güncellerken aracın beynini söküp dışarıda içini açıp harici aygıtlarla bağlanmaya çalışıp öyle mi yazılım atıyor, yoksa direkt heşey aracın üzerindeyken obd girişinden bağlanıp üzerinde mi yazılım atıyor?

söküyorsa hiç bulaşma bana göre büyük risk o şekilde yazılım yapmak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

95 hp olan aracımı yazılımla güçlendirebilmek  mümkün mü? Sattığım 115hp olan aracıma göre eksik hissediyorum çünkü.

http://www.racechip.de/chiptuning/ford/focus/3-dyb/1-6-tdci-70kw/index.php

Servis bunu anlayamaz ; tek soketle tak çıkart ... modül ... çalışma prensibi forumda yazıyor ; incele istersen , uyarsa bundan kullanabilirsin ...

Anlamadığım türkiye içinde sayfa açmışlar satışlarına başlamışlar http://www.racechip.com.tr/   fakat fiyatlar farklı ; ben alman sitesinden almıştım , aynı fiyat burada neden pahalı anlamadım :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis anlamaz dediğini yalan, servis bakarsa anlar bakmazsa anlamaz :D

Aynen öyle. İşlerine geldiği gibi  :)

Megachips'e sorsana; aracın yazılımını güncellerken aracın beynini söküp dışarıda içini açıp harici aygıtlarla bağlanmaya çalışıp öyle mi yazılım atıyor, yoksa direkt heşey aracın üzerindeyken obd girişinden bağlanıp üzerinde mi yazılım atıyor?

söküyorsa hiç bulaşma bana göre büyük risk o şekilde yazılım yapmak.

115liklerde sökülüyormuş. Ama 95lik yapmadım diyor. Büyük ihtimalle obdden atılırmış. Bende beynin açılması taraftarı değilim. Direkt obd ile yapılması çok daha mantıklı bencede

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis bunu anlayamaz ; tek soketle tak çıkart ... modül ... çalışma prensibi forumda yazıyor ; incele istersen , uyarsa bundan kullanabilirsin ...

129€ çok uygun geldi bana. Tek soketle olduğu içinde mantıklı aslında. 115 verim yazıyor. Ama bunun ayar olayı falan varmıdır ki? Sitede almanca olduğu içinde çok bişey anlayamadım. Bilgi için teşekkürler. Forumda bunu uygulayan oldu mu ki hiç?

Olaya bak 115 lik açılıyor 95 lik açılmıyor :D Tam komedi yav.

İşin aslı sen paradan haber ver hocam diyor bence:) Açsa bile açılmadı der valla oturup başında beklemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

129€ çok uygun geldi bana. Tek soketle olduğu içinde mantıklı aslında. 115 verim yazıyor. Ama bunun ayar olayı falan varmıdır ki? Sitede almanca olduğu içinde çok bişey anlayamadım. Bilgi için teşekkürler. Forumda bunu uygulayan oldu mu ki hiç?

http://www.racechip.com.tr/  Türkiye sitesi ...  

racechip  pro ve ultimate lerde var ayar ; diğerinde yok ...

Aydın Baran tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlamadığım türkiye içinde sayfa açmışlar satışlarına başlamışlar http://www.racechip.com.tr/   fakat fiyatlar farklı ; ben alman sitesinden almıştım , aynı fiyat burada neden pahalı anlamadım :)

Bayağı bir fiyat farkı varmış gerçekten:)) 1000 liraya yakın bi fiyat oluyor Türkiye fiyatı. Alternatif kalmazsa Almanya'dan getirtebilmek çok daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayağı bir fiyat farkı varmış gerçekten:)) 1000 liraya yakın bi fiyat oluyor Türkiye fiyatı. Alternatif kalmazsa Almanya'dan getirtebilmek çok daha mantıklı.

ben direk almanya sitesinden almıştım , 3-4 günde paket elime ulaşmıştır ; bir problemde çıkmamıştı ; burada neden fiyat farkı  var anlamadım :)

kargo nekadar tuttuğunu hatırlayamadım ama şimdi ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus2 lerde odb den direk giris yapip 5 dakikada yazilim yukleniyor fakat focus3 lerde beyin sokulup acilarak yapiliyor. Beyini sokmek icin on sol lastik sokuluyor yeri biraz ters. Servis isine gelincede normal rutin bakim vs de anlayamazlar anlamalari icin lastigi sökmeleri ve beyini cikartmalari gerekir ki kimse durduk yere böyle bir sey yapmaz. Megachips isinde iyidir direk olarak mehmet gazihan ipe gorusun. Yazilim ile 120 hp 300nm gibi bir degere ulasir araciniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar yapmayın etmeyin servis ecu yu neden söksün anlamak için. Araç zaten log tutuyor yapılan her yazılım müdahalesini. Benim araç için servis bağlantı kurduğunda her modül her yazılım güncellemesi tek tek tarihleri ile yazıyor. Yani servis bakmak isterse şak diye görür aracın yazılımı ile oynandığını. Haaa durup dururken aracı bağlayıp buna bakarlar mı? Bakmazlar, ama siz garanti ile ilgili bir sorun yaşarsanız yazılıma da bakarlar ecunun fiziksel durumuna da.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus mk3 1.6Tdci 95 Hp Yazılımla Beygir Artışı olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.